Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

G-U Polska wspiera Pyra Trail 2024

Fot. Kornickie Bractwo Rowerowe

Już w sobotę – 15 czerwca – rozpocznie się kolejna edycja rowerowego wyścigu Pyra Trail. W tym roku w imprezie udział weźmie 29 zawodników, którzy na swoje gravelowe jednoślady wsiądą skoro świt, startując o godz. 6:00 w Kletnie k. Stronia Śląskiego. Ich celem będzie jak najszybsze pokonanie dystansu 150 lub 300 km. Pyra Trail to wydarzenie organizowane przez Kórnickie Bractwo Rowerowe, wspierane, jak co roku, przez G-U Polska, producenta systemowych rozwiązań okienno-drzwiowych.

Formalnie to już piąta edycja wyścigu, który odbywa się pod szyldem Pyra Trail (Wielkopolski Maraton Gravelowy Pyra Trail). Wyścig Pyra Trail 2024 jest zaplanowany jako impreza cykliczna, obejmująca lata 2024-2025, podczas której prowadzona będzie klasyfikacja za każdy wyścig z osobna (z roku 2024 lub 2025) oraz klasyfikacja generalna za dwa starty. Ponadto tegoroczna edycja odbędzie się poza granicami Wielkopolski – w górzystej Kotlinie Kłodzkiej. Bazą wydarzenia będzie Agroturystyka nad Stawami w Kletnie.

Pyra Trail 2024 potrwa od 15 do 16 czerwca 2024 r., a zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: skrócony, na którym do pokonania będzie 150 km (w tym około 3,6 km pod górę – zobacz trasę>>) lub główny, liczący 300 km (w tym około 7 km pod górę – zobacz trasę>>).

Fot. Kornickie Bractwo Rowerowe

Tegoroczny maraton Pyra Trail, podobnie jak wszystkie wydarzenia organizowane przez Kórnickie Bractwo Rowerowe, to doskonała okazja, aby miłośnicy długodystansowej jazdy na rowerze sprawdzili swoje umiejętności i kondycję. Pyra Trail 2024 odbędzie się w malowniczym, ale także wymagającym, górzystym terenie, w Kotlinie Kłodzkiej, więc zawodników czeka trasa pełna wyzwań. Maraton gravelowy to także znakomita forma aktywnego wypoczynku i sposób na promowanie bardziej wyczynowej formy jazdy na rowerze. My też lubimy wyzwania, dlatego G-U Polska wspiera wydarzenie i kibicuje wszystkim jego uczestnikom – mówi Tomasz Bartol, przedstawiciel firmy G-U Polska, która od kilku lat aktywnie wspiera Kórnickie Bractwo Rowerowe.

Regulamin Pyra Trail 2024 >>

Organizatorzy zdradzili także plany na przyszły rok – w 2025 roku bazą maratonu będzie najprawdopodobniej wielkopolski Sieraków na skraju Puszczy Noteckiej, a uczestnicy znów będą mieli dwa dystanse do wyboru.

Natomiast na tych, którzy nie zdążyli zapisać się na Pyra Trail 2024, nadal czeka „X Kórnicki Maraton Turystyczny – Rok hr. Władysława Zamoyskiego”, który rozpocznie się 3 sierpnia 2024 r.

Zapisy nadal trwają >>

ŹRÓDŁO: G-U Polska


Przeczytaj również:

Spotkanie branżowe Związku POiD na Targach Bud – Gryf & Home 2022

Związek Polskie Okna i Drzwi patron honorowy Targów Bud-Gryf & Home 2022 zaprasza producentów stolarki z regionu na spotkanie dotyczące zasad oraz podstawowych zagadnień  wprowadzania wyrobów s…

Jan Szulżyk członkiem honorowym Związku POiD

Do grona członków honorowych w Związku Polskie Okna i Drzwi dołączył Jan Szulżyk, założyciel, współwłaściciel oraz prezes spółki POL-SKONE. Nagroda została wręczona w czasie gali XII Kongresu Stola…

Osłony przeciwsłoneczne i rozwiązania smart home z dofinansowaniem w Programie Czyste Powietrze? – Branża wnioskuje o zmiany do NFOŚiGW

Zwiększenie dostępności dofinansowania dla szerszej grupy odbiorców oraz rozszerzenie listy produktów o osłony przeciwsłoneczne oraz rozwiązania automatyki domowej i smart home w programie Czyste P…