Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

G-U inspiruje do aktywnej walki z koronawirusem

Włączając się w ogólnoświatową walkę z koronawirusem, firma G-U Polska przekazała Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zestaw do dekontaminacji. Sprzęt trafił do jednostki zajmującej się walką ze skażeniem, m.in. na terenie wielospecjalistycznego szpitala miejskiego im. Józefa Strusia, który pełni obecnie funkcję szpitala zakaźnego.

Decydując się na przekazane tej darowizny, firma G-U Polska chciała zainspirować branżę, aby włączyła się aktywnie w działania na rzecz walki z koronawirusem. Nawet najmniejsze wsparcie, także jednostek, o których media na co dzień milczą, jest obecnie niezwykle ważne.

„Im więcej pojawi się tego typu inicjatyw, tym lepsza będzie sytuacja służb ratowniczych w kraju. Pamiętajmy, że na froncie walki z koronawirusem nie stoi wyłącznie personel medyczny, choć on jest bohaterem dzisiejszych czasów, ale także pozostałe służby. Zdecydowaliśmy się wesprzeć Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą numer 6, która zajmuje się usuwaniem zanieczyszczeń i skażeń zagrażających życiu” – wyjaśnia Michał Dudziak, Prezes Zarządu G-U Polska.

Firma zdecydowała się przekazać Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu darowiznę w postaci zestawu do dekontaminacji. W skład KM PSP w Poznaniu wchodzi Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza numer 6, która tworzy Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Poznań 6”. Grupa ta zajmuje się zwalczaniem zagrożeń z dziedziny chemii, ekologii oraz biologii. Podczas działań grupy istotną rolę odgrywa właśnie dekontaminacja, która na celu ma usunięcie i likwidację zanieczyszczeń powodujących skażenia chemiczne, biologiczne lub radiologiczne – ze środowiska naturalnego, z mienia oraz z powierzchni ciała.

Na czym polega praca Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Poznań 6” wyjaśnia poniższy film, zrealizowany w wielospecjalistycznym szpitalu miejskim im. Józefa Strusia, aktualnie przekształconym na szpital zakaźny:

https://www.youtube.com/watch?v=6KGvmgOGqaw&fbclid=IwAR37F6H_MzU1HZqv3dHInbt

 

 


Przeczytaj również:

Przestrzeń bez barier – w służbie bezpieczeństwa i komfortu

Gdy jesteśmy młodzi i w pełni sprawni fizycznie, żaden wysoki próg czy strome schody nie stanowią dla nas większego problemu. Podobnie, jeśli chodzi m.in. o sposób umieszczenia blatu roboczego w ku…

Monter Edmont dołączył do kampanii „DOBRY MONTAŻ”

Dobry montaż wymaga zaangażowania dobrych fachowców. Najlepsze cechy profesjonalnego montera stolarki budowlanej utożsamia postać Edmonta – nowoczesnego specjalisty, który dołączył do kampanii „DOB…

Związek Polskie Okna i Drzwi Patronem CEMS Chance XIX

Związek Polskie Okna i Drzwi przyjął wniosek Organizatorów CEMS Chance XIX, o objęcie wydarzenia swoim Patronatem. Związek POiD, któremu nie jest obojętna edukacja młodzieży i pomoc w starcie w prz…