Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

G-U i OKLAND w Oliva Koncept

Na nowo powstałym osiedlu Oliva Koncept oryginalne koncepty urzeczywistniają się dzięki innowacyjnym i sprawdzonym rozwiązaniom najwyższej klasy. W tej wyjątkowej inwestycji klasy premium w gdańskiej Oliwie inwestor postawił na nieszablonowe rozwiązania i design, który pozwala na spełnienie marzeń – o pełnym światła, pięknym apartamencie, zapraszającym do wnętrza wspaniałe krajobrazy Lasów Oliwskich.

 

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych, trzyszybowych okien drewniano-aluminiowych o imponującej powierzchni oraz okien tarasowych z progiem zlicowanym z podłogą. Projekt okien wychodzi poza standardy typowych rozwiązań tego rodzaju.

„Proponując okna dla tej inwestycji, założyliśmy, że powinny one nie tylko charakteryzować się komfortem użytkowania i wyjątkową stabilnością (z uwagi na rozmiary), ale także estetyką dopasowaną do charakteru całego kompleksu” – wyjaśnia Przemysław Zieliński, Prezes Zarządu firmy OKLAND, producenta drzwi i okien drewnianych. „Z tego powodu zdecydowaliśmy się na zastosowanie ukrytych okuć rozwierno-uchylnych UNI-JET SCF marki G-U we wszystkich standardowych oknach. Również w przypadku okien i drzwi tarasowych postawiliśmy na rozwiązania marki G-U, która jest liderem tego rynku. Wszystkie okna tarasowe podnoszono-przesuwne (HS) są zrealizowane na systemowych rozwiązaniach G-U, z dodatkową opcją amortyzatorów G-U SilentClose, które wyhamowują skrzydło, a następnie pozwalają mu bezpiecznie i bezgłośnie przesunąć się do pozycji końcowej”.

Firma OKLAND Sp. z o.o. to uznany pomorski producent okien i drzwi drewnianych, działający na tym rynku od niemal ćwierćwiecza. Oferuje estetyczne, nowoczesne okna o podwyższonej klasie bezpieczeństwa (dzięki okuciom G-U UNI-JET z sześcioma zaczepami antywyważeniowymi). W swojej działalności firma kieruje się zasadą najwyższej jakości: odpowiednio wyselekcjonowanego drewna, rozwiązań konstrukcyjnych oraz bezpieczeństwa. Swoją ofertę OKLAND rozwija zgodnie z obowiązującymi trendami, czyli zwrotowi ku naturze i ku dużym przeszkleniom – od podłogi niemal do sufitu. Z tego powodu firma dołączyła do grona partnerów inicjatywy G-U – www.drzwitarasowe.pl prezentującej klientom rozwiązania, jakie w tym zakresie oferują obecnie najlepsi dostawcy.

 

 

 

 

 

 

 

„Strona www.drzwitarasowe.pl jest dla klientów wygodną formą sprawdzenia, jakich rozwiązań w dużych drzwiach tarasowych mogą oczekiwać. Krótkie filmiki prezentują najważniejsze funkcjonalności – zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowania, także dla dzieci. G-U jako lider w zakresie rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS (a takie pozawalają na zastosowanie naprawdę dużych połaci szklanych) wie, czego oczekują klienci i w jaki sposób zapewnić im realizację tych marzeń. My, producenci okien, możemy z kolei posłużyć się tymi wskazówkami, aby pokazać, jakie rozwiązania oferuje rynek nowoczesnej stolarki okiennej” – podsumowuje Przemysław Zieliński, Prezes Zarządu OKLAND.

 

Grupa G-U jest jednym z czołowych, światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), GU Automatic (automatyczne systemy wejść) oraz Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).

 

Od ponad 100 lat firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych. Jest pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium – w zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych (HS). Od początku celem Grupy G-U było stworzenie spójnego, kompatybilnego systemu okuć, skoncentrowanego na poprawie komfortu korzystania z masywnych okien tarasowych. Rozwiązania systemowe HS grupy G-U wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów. Przegląd rozwiązań dla użytkownika końcowego firma prezentuje w swoim najnowszym projekcie: www.drzwitarasowe.pl.

 


Przeczytaj również:

Związek POiD Patronem Branżowym Forum Build4Future

Związek Polskie Okna i Drzwi objął patronatem branżowym Forum Build4Future, które odbywa się 3-4 lutego, w Sali Ziemi  Poznań Congress Center Forum Build4Future to najważniejsze forum gospodarcze d…

Tak dla termomodernizacji budownictwa – rezolucja IX Kongresu Stolarki Polskiej

Tak dla termomodernizacji budownictwa – rezolucja IX Kongresu Stolarki Polskiej Związek POiD popiera planowane przez polski rząd inicjatywy odnośnie termomodernizacji budownictwa i postuluje wprowa…

Już jutro, webinarium „Czyste Powietrze 2023 – wymiana okien i drzwi w ramach programu termomodernizacji”

Program „Czyste Powietrze” w pigułce jest już dostępny w publikacji NFOŚi GW. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o wymianie okien i drzwi w ramach programu termomodernizacji, zadać nurtujące pytania, zap…