Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Fundacja „Pomyśl o przyszłości” współorganizatorem Kongresu Nauczycieli Biznesu i Zarządzania

Fundacja Pomyśl o Przyszłości  uczestniczyła w roli eksperta w Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Biznesu i Zarządzania. To jedno z licznych działań fundacyjnych w tym obszarze. Organizacja bierze także udział w współtworzeniu podręcznika „Biznes i zarządzanie”.

Bożena Damasiewicz, Prezeska Fundacji Pomysł o Przyszłości gościła w panelu „Najlepsze praktyki edukacji biznesowej – jak przez edukację sprawić, żeby Polacy byli jeszcze bardziej przedsiębiorczy?”.

Dla rozwoju polskiej gospodarki, ważne jest, aby młodzi ludzie byli świadomymi konsumentami i znali mechanizmy gospodarki wolnorynkowej. Rolą edukacji jest kreowanie postaw przedsiębiorczych oraz wskazywanie jak ważne dla rozwoju krajowej gospodarki jest wspieranie rodzimych firm oraz kupowanie polskich produktów – komentuje Bożena Damasiewicz.

W trakcie Kongresu eksperci przeprowadzili szereg szkoleń dotyczących praktycznych metod nauczania Biznes i zarządzenie. Nauczyciele zdobyli wiedzę z zakresu pracy projektowej oraz finansów osobistych. W ramach kongresu otwarto również nabór do bazy case studies oraz do bazy przedsiębiorców.

Fot. FAKRO

Każdy uczestnik kongresu otrzymał certyfikat uczestnictwa w szkoleniach wydany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Wśród prelegentów – obok reprezentacji Fundacji Pomyśl o Przyszłości –  byli także m.in. Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw transformacji cyfrowej Justyna Orłowska, Rektor Szkoły Głównej Handlowej dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH.

Kongres odbył się 13 kwietnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

Życzenia Wielkanocne!

By te Święta Wielkanocne przyniosły radość i wzajemną życzliwość. Niech ten czas będzie dla wszystkich okresem wyciszenia, zadumy, wypoczynku oraz prawdziwej radości.

BUDMA 2022. Czas spotkać się z budownictwem!

4 największe pawilony wystawiennicze Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełnione będą budowlanymi nowościami i premierami rynkowymi, produktami, które wyznaczać będą trendy w 2022 roku! Już od 1…

Związek POiD reaguje w sprawie zakłóceń dostaw surowca drewnopochodnego

Związek POiD zainicjował spotkanie w ramach  grupy zadaniowej w strukturach POiD – DRZWI WEWNĘTRZNE, na którym poruszono temat skokowego wzrostu cen,  masowych zakłóceń w łańcuchu dostaw surowców d…