Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FPP-V preSelect MAX – okno dachowe, które otwiera przestrzeń

Naturalne światło, świeże powietrze, efektywne wykorzystanie przestrzeni czy poczucie kontaktu z otaczającą przyrodą to czynniki ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników budynków. Rozwiązania techniczne opracowane przez FAKRO pozwalają je skutecznie łączyć na poddaszu.

Najnowsze rozwiązania stosowane w oknach dachowych można znaleźć w oknie nowej generacji FPP-V preSelect MAX. Jest to okno uchylno-obrotowe o zwiększonych możliwościach użytkowych. Dwa oddzielone od siebie sposoby otwierania okna zapewniają maksimum możliwości i komfortu. Dla jeszcze większej wygody przełącznik funkcji otwierania umieszczono w dolnej części ościeżnicy.
Otwierając okno uchylnie, wykorzystujemy pełnię jego możliwości. Okno FPP-V preSelect MAX pozwala nam na jeszcze szersze otwarcie skrzydła – prawie o 30% więcej niż w poprzedniej generacji. Zyskujemy dzięki temu dodatkową przestrzeń na poddaszu i swobodę w podejściu do krawędzi otwartego okna, dzięki czemu możemy się cieszyć nieograniczonym widokiem na okolicę. Korzystając z funkcji obrotowej, skrzydło okna możemy obracać o 180 stopni. Dzięki temu, po zablokowaniu go zasuwką, wygodnie umyjemy zewnętrzną szybę okna.
Komfort codziennego użytkowania jest bardzo ważny, ale podczas projektowania tego okna nie zapomniano również o jego parametrach technicznych. Zadaniem okien dachowych jest nie tylko dostarczenie naturalnego światła na poddasze, ale także skuteczna termoizolacja, co w konsekwencji przekłada się na oszczędność energii. Ponadto innowacyjna konstrukcja uchylno-obrotowego okna FPP-V preSelect MAX pozwala na jego produkcję w dużych rozmiarach (nawet 134 x 140 cm) z pakietem trzyszybowym. Dzięki temu okna te zapewniają jednocześnie wysoki poziom doświetlenia na poddaszu, jak i doskonały parametr izolacyjności cieplnej.
Wśród zalet okien uchylno-obrotowych FAKRO nowej generacji należy również wymienić automatyczny nawiewnik V40P, który umożliwia napływ odpowiedniej ilości świeżego powietrza na poddasze. W oknie zastosowano system topSafe, zwiększający bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okna, a także technologię thermoPro, która podnosi jakość i parametry produktu.
Warto podkreślić, że okno posiada bezterminową gwarancję odporności szyb hartowanych na gradobicie. W przypadku rozbicia szyby przez grad cały pakiet zostanie bezpłatnie wymieniony. Dopełnieniem zalet nowego okna FAKRO jest możliwość zastosowania różnych dodatków wewnętrznych i zewnętrznych, mo¬gących zadowolić nawet najbardziej wymagających inwestorów. Okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect MAX wykonane jest z najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo. Dodatkowo impregnacja próżniowa, która wnika w głąb drewna na głębokość 10 mm, utrzymuje drewniane ramy okna zabezpieczone przez długie lata.
W obecnych czasach, kiedy tak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, to właśnie drewno, jako surowiec odnawialny i ekologiczny, jest coraz częściej cenionym materiałem do produkcji stolarki okiennej. Okna drewniane, z odpowiednio przygotowanego materiału, zachowują długą żywotność, a użytkownicy mają poczucie bycia EKO i dbania o przyszłość naszych dzieci. Co ważne, FAKRO w procesie produkcji wykorzystuje drewno z lasów o planowanej gospodarce leśnej, więc wszystko w zgodzie i z szacunkiem do natury.
ŹRÓDŁO: FAKRO

Przeczytaj również:

Zdzisław Maliszewski wyróżniony nagrodą Orłów Polskiej Stolarki

Zdzisław Maliszewski, wieloletni ekspert ds. technicznych został wyróżniony nagrodą Orła Polskiej Stolarki. Nagrodę przyznano w czasie gali XII Kongresu Stolarki Polskiej.  Zdzisław Maliszewski ja…

Seminarium:Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu

Związek Polskie Okna i Drzwi zaprasza do udziału w seminarium szkoleniowym organizowanym przez Instytut Techniki Budowlanej „Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu”, k…

Firma „Małkowski-Martech” S.A. w gronie firm członkowskich POiD

Miło nam poinformować o przyjęciu firmy „Małkowski-Martech” S.A. w poczet firm członkowskich Związku POiD. Firma „Małkowski-Martech” S.A. to lider z ponad 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu f…