Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Firmy członkowskie Związku POiD ze Złotymi Medalami MTP targów BUDMA i WinDoor-tech

Nie milknął echa Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA. W ciągu czterech dni można było zapoznać się z premierami produktowymi, innowacjami technologicznymi. Po raz kolejny przyznano Złote Medale Grupy MTP. W tym roku tą wyjątkowa nagrodą mogą pochwalić się 4 firmy członkowskie Związku POiD.

Co roku do konkursu zgłaszanych jest blisko 500 produktów, spośród których zespół  ekspertów, wybitnych specjalistów reprezentujących odpowiednie dziedziny życia gospodarczego, poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. W tym roku Sąd Konkursowy przyznał nagrodę dwudziestu pięciu produktom wystawianym na Targach BUDMA oraz sześć złotych medali produktom zgłoszonym przez wystawców targów WINDOOR-TECH 2023.

Wśród nagrodzonych znalazły się cztery firmy członkowskie Związku POiD: ALUPLAST Sp.z.o.o., FAKRO Sp.z.o.o.  FIMTEC-POLSKA oraz STUERTZ POLSKA Sp. z o.o.

Nagrodzone produkty:

ALUPLAST Sp.z.o.o.  – System okienny ENERGETO NEO

Mocne kąty i minimalistyczna architektura, a przy tym wizualna lekkość konstrukcji. Prosty, symetryczny, kubistyczny kształt to znak rozpoznawczy systemu ENERGETO NEO. System spełnia najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej i najnowszych trendów projektowych. Postawiliśmy sobie szereg wymagań: połączyć najbardziej innowacyjne technologie Aluplast z wyjątkowym designem. Każdy detal i zastosowane technologie są podporządkowane tej wizji. W ramach systemu dostępne są dwie linie stylistyczne: minimalistyczna, klasyczna wersja niezlicowana oraz designerska, nawiązująca do optyki systemów aluminiowych wersja zlicowana. Niezwykłej lekkości i elegancji oknom wykonanym w systemach Energeto NEO nadają wąskie, wyraziste przylgi, które są prawie o połowę węższe niż w innych systemach Aluplast. W procesie rozwoju uwzględniliśmy wiele pomysłów i życzeń naszych klientów: nowoczesny i ponadczasowy wygląd, proste i kompatybilne rozwiązanie oraz chęć budowania okien architektonicznych i obiektowych na jednej platformie. Dzięki zastosowanym technologiom oraz szerokiej palecie wariantów profili, Energeto NEO sprawdzi się zarówno w przypadku wymiany starych okien, jak i w projekcie nowoczesnego domu.

FAKRO Sp.z.o.o.  – Okno do dachów płaskich DEZ z fabrycznie zamontowaną markizą AMZ/Z

Nowa linia okien DEZ to innowacyjna propozycja doświetlenia pomieszczenia pod płaskim dachem oraz nowatorskie spojrzenie na design. Rozwiązania zastosowane w oknach DEZ są zaawansowane pod względem technicznym, dlatego też posiadają jedne z najlepszych parametrów termoizolacyjnych na rynku. Fabrycznie zamontowana sterowana elektrycznie markiza AMZ/ Z-Wave gwarantuje doskonałą ochronę przeciw nagrzewaniu pomieszczenia pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. FAKRO Sp. z o.o. – zgłaszający i producent.

FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. – zgłaszający; GRAF SYNERGY s.r.l. – producent

6-głowicowa zgrzewarka sterowana numerycznie SL6 FF TR

Robot SL6 FF TR łączy kształtowo ramiaki PVC wraz ze słupkami i poprzeczkami o dowolnych kształtach i bardzo różnych powierzchniach (folie, nakładki ALU, forniry etc.) także z wypełnieniami wzmacniającymi profil (wkładki z włókna szklanego, kompozytu) uzyskując zaokrąglenie również zewnętrznej tylnej krawędzi w zgrzanym narożu – jest wciąż jedyną taką propozycją na rynku. Pozwala łączyć profile bez konieczności ich późniejszego oczyszczania, co bardzo ułatwia i skraca proces produkcji. Dzięki maszynie możliwa jest produkcja stolarki o bardzo wysokich parametrach jakościowych.

FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. – zgłaszający; GRAF SYNERGY s.r.l. – producent

Centrum obróbczo-tnące FABCUT 3B RS

FABCUT 3B RS jest najnowocześniejszym modułowym centrum obróbczo – tnącym. Światowa premiera maszyny odbędzie się podczas targów Windoor-Tech i Budma 2023. Wcześniejsze modele, które z ogromnymi sukcesami wykorzystywane są przez producentów stolarki otworowej, były podwaliną powstania modelu 3B RS. Budowa poszczególnych modułów FABCUT 3B RS pozwala na zachowanie kompaktowych rozmiarów maszyny, co jest istotne z punktu widzenia ilości zajmowanego miejsca na hali produkcyjnej, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej wydajności i jakości wykonywanych obróbek.

FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

DCM2 – Numerycznie sterowana zagniatarka do naroży aluminiowych

Trudne rzeczy stają się łatwe. Dzięki naszej technologii rola operatora sprowadza się do sczytania kodu kreskowego, by noże ustawiły się automatycznie do danego systemu profilowego. Kamera pomiarowa pracująca jako szczelinomierz i element podglądu procesu pozwalają na poprawne ustawienie profili w niezwykle łatwy sposób zapewniając wyjątkową jakość połączenia profili w narożu. Obsługa zagniatarki DCM2 jest wyjątkowo prosta dla każdego. To czyni ją wyjątkową.

 

 

STUERTZ POLSKA Sp. z o.o.  – zgłaszający i producent

Automatyczny system buforowania i sortowania wraz z robotem do szklenia zarządzany przez program ProOpt

Zastosowanie automatycznego systemu sortowania i buforowania wraz z robotem do szklenia pozwoli na przeniesienie produkcji na wyższy poziom automatyzacji. Dodatkowo zarządzanie produkcja za pomocą ProOpt, który integruje maszyny rożnych producentów, sprawi ,że fabryka idealnie wpisuje się ideę przemysłu 4.0. W czasach cyfryzacji innowacyjne technologie i rozwiązania programowe mogą również pomóc w produkcji okien i inteligentnym zautomatyzowaniu niektórych działań, aby procesy były szybsze i bardziej zasobooszczędne.


Przeczytaj również:

MONTERIADA 2019 – pokazy dobrego montażu już w lutym!

Profesjonalne pokazy montażu wyrobów stolarki budowlanej, rozmowy z ekspertami i atrakcyjny konkurs to nie wszystko, co oferuje MONTERIADA 2019. Uczestnicy organizowanego przez Związek POiD wydarze…

Konferencja techniczna miesięcznika Świat Szkła

Związek POiD patronujący wydarzeniu: Digitalizacja, globalizacja i harmonizacja przepisów  – to wyzwania czy szanse dla branży?  zaprasza do udziału w konferencji technicznej, która odbędzie się w …

Meesenburg Polska Sp. z o.o. nową firmą członkowską POiD

Meesenburg, to firma z długą i bogatą historią sięgającą 1758 roku kiedy to została założona we Flensburgu, Niemczech. W ciągu ponad 250 lat działalności, Meesenburg przekształciło się w globalnego…