Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Firma Plonmar Sp.z.o.o producent podwalin i termoparapetów Nyxon nową firmą członkowską POiD

Do grona firm członkowskich Związku Polskie Okna i Drzwi wstąpiła firma Plonmar Sp. z.o.o  – producent i dystrybutor materiałów budowlanych, zajmująca się również dystrybucją i sprzedażą produktów stosowanych w montażu stolarki otworowej.  Jednym z obszarów działalności firmy  jest produkcja podwalin i termoparapetów  Nyxon. 

Na portfolio firmy składa się szeroka gama innych wyrobów niezbędnych podczas realizacji inwestycji budowlanych:  taśmy EPDM; chemia budowlana: piany, silikony, kleje; centrum płyt specjalistycznych; produkcja i usługi CNC z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego.

Jako polski producent podwalin i termoparapetów Nyxon, firma oferuje rozwiązania do ciepłego montażu okien w warstwie ocieplenia oraz w licu muru konstrukcyjnego. W 2013 roku została uruchomiona produkcja, nowoczesnych i łatwych w montażu rozwiązań do ciepłego montażu stolarki otworowej takich jak: belki okienne, belki HS, ciepły próg bram garażowych, a także belki typu L, zamiennie z belkami L-Therm do montażu poza murem, jak również  termoparapetów.

Produkty firmy wyróżniają się doskonałą izolacyjnością – na co obecnie kładzie się bardzo duży nacisk. Łączą cechy jakościowe wysokowartościowych rozwiązań do ciepłego montażu w warstwie ocieplania oraz w licu muru konstrukcyjnego z prawidłowym i nowoczesnym montażem stolarki. Zastosowanie podwalin i termoparapetów  Nyxon  zwiększa szczelność części parapetowej okna do prawie 100%.

Klientami firmy są biura projektowe, architekci, firmy montażowe, ale przede wszystkim producenci stolarki otworowej. Będąc producentem, wykorzystując nowoczesny park maszynowy, własne centra obróbcze CNC, przygotowują każdą podwalinę lub termoparapet, pod wskazany profil okienny.

W 2020 roku podwaliny Nyxon zdobyły Złoty Laur Konsumenta oraz Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

PLONMAR SP. Z O.O.

ul. Stanisława Duboisa 5

Ostrów Mazowiecka 07-300

www.nyxon.pl

www.plonmar.pl

Adres korespondencyjny:

Al. Wojska Polskiego 27 A

18-300 Zambrów


Przeczytaj również:

Szkolenie POiD – „Statyka i wymagania wytrzymałościowe w stolarce budowlanej”

Poznaj najnowsze przepisy i normy wytrzymałościowe stolarki otworowej. Już dzisiaj zapisz się na szkolenie POiD, w którym eksperci poruszą m.in. tematy związane z zasadami oznakowania CE, B pod wzg…

Już są – Raporty: „Rynek Stolarki Drzwiowej w Polsce 2019” i „Rynek Stolarki Okiennej w Polsce 2019”

Już są najnowsze raporty dotyczące rynku okien i drzwi. Obszerne opracowania zostały wykonane na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi i zrealizowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Firmy…

Dobry montaż na żywo – MONTERIADA 2018 zakończona

Dobry montaż na żywo – MONTERIADA 2018 zakończona Jak wygląda prawidłowy montaż okna, drzwi, rolety, markizy czy bramy garażowej? Na własne oczy mogli zobaczyć go wszyscy, którzy odwiedzili stoisko…