Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Firma Aluplast Liderem Rynku Stolarki 2022

W trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022, które odbyło się w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim, odbyła się uroczysta Gala Liderów Stolarki. Tytułami w poszczególnych segmentach rynku wyróżnione zostały firmy, które uzyskały najwyższe przychody ze sprzedaży w 2021 roku.

Jesteśmy bardzo dumni, że wyróżnienie tytułem Lidera Rynku Stolarki 2022 w kategorii „Systemy okienne z PVC” po raz kolejny powędrowało do naszej firmy – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym Partnerom handlowym oraz pracownikom, których zaangażowanie, determinacja i kreatywność pozwoliły nam osiągnąć taki wynik i cieszyć się wyróżnieniem. Oczywiście cieszymy się, że niezależnie od wielu zawirowań z jakimi mieliśmy do czynienia na rynku, niezmiennie od 21 lat konsekwentnie budujemy i umacniamy naszą pozycję rynkową. Jasno nakreślona wizja i konsekwencja w jej realizacji znajdują również uznanie i odzwierciedlenie w opiniach producentów okien o naszej firmie (więcej na stronie). A fakt, że Aluplast został zdecydowanie najlepiej oceniony przez producentów okien za umiejętność reakcji na sytuacje kryzysowe, potwierdza iż partnerskie relacje są dla nas najważniejsze. Niezwykle cenimy sobie, że z bardzo wieloma naszymi Partnerami łączy nas już też ponad 20-letnia partnerska współpraca.

Fot. Aluplast

Ubiegły rok Aluplast sp. z o.o. zamknął przychodami ze sprzedaży w wysokości 998 milionów złotych, co stanowiło wzrost o 44% w stosunku do 2020 r. Jak podkreślali organizatorzy Gali z Centrum Analiz Branżowych, dzięki osiągniętym w ubiegłym roku wynikom Aluplast zwiększył swoją przewagę nad kolejną firmą w zestawieniu i zdecydowanie umocnił się na pozycji lidera. A udział firmy w segmencie producentów profili z PVC w Polsce szacowany jest na ok. 25%.

Organizatorem Gali Liderów Rynku Stolarki jest Centrum Analiz Branżowych, które od lat specjalizuje się w analizie branży stolarki otworowej w Polsce. Ranking powstaje co roku na bazie wyników sprzedażowych minionego sezonu. Jedynym kryterium rankingu jest wartość produkcji w przypadku firm produkcyjnych oraz wartość dostaw dla polskich producentów w przypadku dostawców dla tego przemysłu.

„Nowe Rynki – Nowe szanse”

Pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022. W tym kontekście osadzone były również główne tematy, podczas których przedstawiono potencjał rozwoju eksportu na rynek USA, Kanady oraz Wielkiej Brytanii. Są to rynki o ogromnym potencjale, na których obecność polskich firm z naszej branży jest wciąż symboliczna. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele: odmienność produktowa, bariery technologiczne, bariery kulturowe, odległość, koszty itd. Jak pokazują jednak tegoroczne wyniki eksportu stolarki do USA (który wzrósł o ponad 100%) są one do pokonania.

Aluplast z prelekcją na temat rynku brytyjskiego podczas OFS 2022

Wszystkie te aspekty zostały w praktyczny sposób zaprezentowane przez prelegentów, wśród których znajdowali się zarówno przedstawiciele firm, jak również instytucji wspierających polskie firmy w ekspansji eksportowej na poszczególnych rynkach. Eksperci Aluplast –  Karol Reinsch oraz Jakub Romanowski przedstawili uczestnikom podczas dyskusji moderowanej przez Pawła Gregorczyka z Forum Branżowego najpopularniejsze rozwiązania na rynku brytyjskim, scharakteryzowali na czym polega odmienność w produkcji tego typu okien, jak również wskazali największe bariery i wymagania z jakimi mogą się potkać producenci i sprzedawcy chcący rozwijać eksport do UK.

Aluplast sp. z o.o. od lat produkuje w Poznaniu i z powodzeniem sprzedaje profile do produkcji tzw. „okien angielskich”. Wielka Brytania to jeden z naszych głównych rynków eksportowych i stale zwiększamy tam liczbę współpracujących z nami producentów okien. Posiadamy w ofercie kilka typowych dla tego rynku rozwiązań systemowych, które cieszą się dużą popularnością. Liczba polskich producentów produkujących tego typu okna z PVC jest wprawdzie wciąż znikoma, aczkolwiek od pewnego czasu zauważamy coraz większe zainteresowanie i wzrost liczby zapytań ze strony polskich firm. Stąd też postanowiliśmy na OFS 2022 podzielić się naszym doświadczeniami z tego rynku oraz zaprezentować najpopularniejsze systemy i rozwiązania –  podsumowuje Marcin Szewczuk.

ŹRÓDŁO: Aluplast


Przeczytaj również:

X Kongres Stolarki Polskiej pod znakiem rozwiązań SMART

W dniach 23-24 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbył się X Kongres Stolarki Polskiej. Jubileuszowa odsłona organizowanego przez Związek POiD wydarzenia zgromadziła ponad 300 uczestników, któ…

Czy drzwi mogą być niewidoczne?

Drzwi to ważny element każdego wnętrza. Czasem chcielibyśmy jednak, by mniej rzucały się w oczy. A gdyby więc tak dyskretnie wtapiały się w domową przestrzeń i dodatkowo optycznie ją powiększały? T…

Polskie okna i drzwi podbijają rynki zagraniczne

Od 5 września dostępny będzie najnowszy Raport rynku okien i drzwi, realizowany przez ASM Research Solution Strategy na zlecenie Związku POiD. Jak pokazują dane zawarte w Raporcie, polska branża st…