Fakty i mity o zakupie stolarki okiennej w nowej rzeczywistości
Pierwsza fala epidemii koronawirusa wstrząsnęła całym światem, ograniczyła nie tylko codzienne, podstawowe funkcjonowanie, ale też dalsze plany na przyszłość. Branża stolarki okiennej bardzo szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości, co pozwala kontynuować budowy bez konieczności przedkładania terminów. Marka KRISPOL zebrała najczęściej zadawane przez klientów pytania i obala mity.
Cały proces wyboru i zakupu stolarki może odbyć się online.
Mit. Wybrane elementy procesu zakupu stolarki okiennej, jak np. pomiary na budowie, muszą zostać sfinalizowane na podstawie realnych danych. Natomiast część działań – takich jak definiowanie potrzeb inwestora, dobór technologii i decyzje dotyczące estetyki – oczywiście można sfinalizować w trybie online w kilku prostych krokach.
Klient wyszukuje najbliższy salon na stronie https://krispol.pl/salony/, następnie wybiera dogodną formę kontaktu – drogą mailową, telefonicznie lub za pomocą wideokonferencji (aplikacja Messener lub Whats App). Po zbadaniu potrzeb, a często również wideo konsultacji inwestor otrzymuje mailowo indywidualną wycenę wybranych elementów lub całego kompletu stolarki.
W następnym kroku, po krótkim wywiadzie dotyczącym stanu zdrowia inwestora i braku przeciwwskazań, umówiony zostaje bezpieczny pomiar na budowie. Ostatnim etapem jest finalizacja oferty i potwierdzenie warunków przez budującego mailowo lub podczas spotkania w odpowiednio przygotowanym i zabezpieczonym salonie KRISHOME.
Umowę można podpisać przez Internet.
Fakt. Sieć salonów KRISHOME udostępnia klientowi możliwość zdalnego potwierdzenia umowy, bez konieczności wychodzenia z domu.
Przez Internet nie zostanę zapoznany ze wszystkimi możliwościami.
Mit. Wprowadzenie wideorozmów pozwoliło na swobodną prezentację produktów również
w przestrzeni internetowej. Inwestor może dopytać o interesujące go rozwiązania, zobaczyć inspiracje kolorystyczne etc.
Zamówienie stolarki przez Internet jest dłużej realizowane.
Mit. Wszystkie zlecenia docierają do producenta w takim samym czasie – bez względu na to, czy finalizacja umowy miała miejsce w salonie sprzedaży, czy przez Internet.
Pomiar na budowie jest bezpieczny.
Fakt. Zastosowanie wszystkich środków bezpieczeństwa, a także brak przeciwwskazań po stronie inwestora, umożliwia wykonanie planowego pomiaru na budowie. Zanim wizyta zostanie umówiona, doradca przeprowadzi krótki wywiad dotyczący stanu zdrowia – zapyta również o samopoczucie pozostałych członków rodziny, a także o przebywanie za granicą
i kontakt z osobami, które w ostatnim czasie podróżowały. Środki te mają na celu potwierdzenie, że wizyta może się odbyć. Bardzo ważne, aby w dniu pomiaru wyeliminować obecność innych ekip budowlanych na terenie inwestycji, a także do minimum ograniczyć liczbę osób. Aby zachować bezpieczeństwo, monterzy nie przywitają się poprzez podanie ręki, będą zachowywali bezpieczną odległość, dezynfekowali często ręce, a także stosowali środki ochrony osobistej.
Wizyta w salonie jest możliwa.
Fakt. Środki prewencyjne, przeszkolenie doradców techniczno-handlowych, a także zdrowy rozsądek kupujących – pozwalają na bezpieczną wizytę w salonie KRISHOME.
Zanim inwestor umówi się na wizytę, doradca zapyta (podobnie jak przy umawianiu pomiarów na budowie czy montażu) o stan zdrowia, jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, umówiony zostanie dogodny termin wizyty. W trakcie spotkania salon będzie zamknięty dla innych kupujących, przed wizytą wykonywana będzie staranna dezynfekcja, a pracownicy zastosują środki ochrony osobistej – maseczki i rękawiczki jednorazowe, nie przywitają inwestora poprzez podanie ręki, dodatkowo będą zobowiązani do zachowywania dystansu. Jeżeli inwestor zdecyduje się na finalizację umowy w salonie, rekomendowane są transakcje bezgotówkowe.
Montaż na budowie to zagrożenie.
Mit. Podobnie jak w przypadku pomiarów na budowie – zastosowanie wszystkich środków ostrożności i przy braku przeciwwskazań, możliwe jest kontynuowanie prac bez przeszkód
i opóźnień.
Marka KRISPOL przygotowała dla inwestorów materiał wideo, w którym przedstawione są możliwe rozwiązania: https://www.youtube.com/watch?v=5tkwPAnDoQE