Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKROteam zasadził drzewa z okazji Światowego Dnia Drzewa

Z okazji Światowego Dnia Drzewa, które przypada 10 października, pracownicy FAKRO zasadzili drzewa. To symboliczne działanie pod hasłem „Przyszłość jest zielona” pokazało, że firma i jej pracownicy są odpowiedzialni za świat i ludzi.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem pracowników. Nadesłali mnóstwo zdjęć i filmików, w których pokazali jak po godzinach, razem z bliskimi sadzą drzewa, a tym samym przyczyniają się do redukcji CO2.

Cieszy nas zaangażowanie pracowników. Pokazali, z resztą nie po raz pierwszy, solidarność zespołu w imię dobra i wspólnej sprawy. Jesteśmy zbudowani Waszą postawą. Takich działań i przykładów nam potrzeba – podsumowuje Joanna Rumin, specjalista ds. PR FAKRO.

Fot. FAKRO

Każde drzewo w ciągu roku pochłania ok. 7 kg CO2, a jednocześnie produkuje rocznie ok. 120 kg tlenu. Działanie każdego z pracowników, jest jak cegiełka budująca lepszą jakość życia przyszłych pokoleń.

Na terenie polskich spółek produkcyjnych znajduje się ok 7. ha powierzchni zielonej. Ponadto w pobliżu firmy zagospodarowano aż 30 ha wierzby energetycznej. Plantacja wierzby energetycznej jest jednym z rozwiązań, które pomagają nam ograniczyć zużycie nieodnawialnych źródeł energii. Podczas spalania wierzby energetycznej emitowane jest znacznie mniej  gazów cieplarnianych niż w przypadku spalania paliw kopalnych, takich jak węgiel czy ropa naftowa.

Jesteśmy świadomi wpływu naszych działań na środowisko, dlatego też wdrożyliśmy strategię ESG oraz opublikowaliśmy Raport Zrównoważonego Rozwoju FAKRO „Razem w zieloną przyszłość”.

Fot. FAKRO

 

 

Zapraszamy do przeczytania raportu!

ŹRÓDŁO: FAKRO

 


Przeczytaj również:

BUDUJMY razem dla pokoleń – zapraszamy do współpracy w ramach nowej kampanii!

Od dobrego montażu zależy nie tylko funkcjonalność okien, drzwi czy bram, ale również ich długoletnie działanie. Ta idea przyświeca akcji społecznej, którą prowadzimy już od 7 lat. W 2020 roku ten …

Protokół z posiedzenia Rady Wyrobów Budowlanych.

W dniu 10 lipca 2018r odbyło się kolejne posiedzenie Rady Wyrobów Budowlanych, organu opiniodawczo- doradczego Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Z ramienia branży stolarki budowlanej repreze…

Szybki i szczelny montaż okien oraz drzwi w warstwie ocieplenia

Jak ograniczyć straty energii cieplnej w budynku? Przede wszystkim zadbać o poprawę jego szczelności, w tym odpowiednią izolację stolarki otworowej. Rozwiązaniem zapewniającym osiągnięcie maksymaln…