Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO zwycięzcą w konkursie GOZ Biznes – Lider Małopolski 2023

Firma FAKRO zdobyła prestiżowe I miejsce w konkursie GOZ Biznes – Lider Małopolski 2023 za wykorzystywanie odpadów profili PVC w procesie recyklingu oraz ponowne ich zastosowanie w produkcji ościeżnic.  

Wdrożony w FAKRO model biznesowy z zakresu GOZ polega na sprzedaży odpadów generowanych podczas procesu produkcyjnego okien tworzywowych w postaci profili PVC. Partnerska firma, zajmująca się produkcją profili z tworzyw sztucznych, przetwarza odpady w procesie recyklingu. Stają się dla niej wysokiej jakości surowcem, z którego powstaje profil PVC, używany do produkcji okiennej ościeżnicy FAKRO. Okna tworzywowe marki FAKRO trafiają do ponad 60 krajów i zapewniają komfort mieszkania na całym świecie.

Celem konkursu jest pokazanie jak małopolskie firmy i szkoły minimalizują wytwarzania odpadów trafiających do środowiska.

FAKRO poprzez swoja proekologiczną politykę, jest jednym z lokalnych liderów, w zakresie ochrony środowiska. Projektuje, planuje i produkuje z dbałością o środowisko naturalne. W swojej ofercie posiada ekologiczne i energooszczędne produkty.

Firma FAKRO działa od zawsze zgodnie z gospodarką obiegu zamkniętego. Zapewniamy, że każdemu procesowi, każdemu działaniu i każdej naszej decyzji zawsze towarzyszy troska o komfort i zdrowe życie przyszłych pokoleń – podsumowuje, odbierająca nagrodę Iwona Majoch, kierownik Działu Administracji i Zrównoważonego Rozwoju FAKRO.

Konkurs został przeprowadzony we współpracy z Województwem Małopolskim oraz Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się 19 czerwca 2023 roku w Krakowie.

 

ŹRÓDŁO: FAKRO

 


Przeczytaj również:

Zakładowa Kontrola Produkcji POiD – gwarancja jakości!

Czy zależy Ci na jakości oferowanych wyrobów? A może prowadzisz własny zakład produkcyjny i chcesz zapewnić zgodność swoich produktów z najwyższymi standardami? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie idealn…

XII Kongres Stolarki Polskiej. Relacja z wydarzenia

XII Kongres Stolarki Polskiej był wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim przedstawiciele branży, po czasach pandemicznych ograniczeń, spragnieni byli osobistych spotkań. W kuluarach tocz…

Glassolutions – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek P…