Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO w czołówce rankingu pracodawców

Według rankingu opublikowanego przez tygodnik WPROST firma FAKRO zajmuje 8 miejsce wśród pracodawców w Polsce. Jest to najwyższa lokata firmy z branży budowlanej.

Funkcjonowanie w dobie pandemii COVID-19 wymusiło na przedsiębiorcach stawienie czoła nowym wyzwaniom. Weryfikacją efektywności organizacji pracy w dynamicznie zmieniających się warunkach jest Ranking Najlepszych Polskich Pracodawców opublikowany przez tygodnik WPROST. Firma FAKRO uplasowała się w nim na 8 miejscu. Jest najwyżej notowaną firmą z branży budowlanej.

Wysoka nota w rankingu jest wypadkową oceny stabilności miejsc pracy oraz poziomu wynagrodzeń, jak również sposobu w jaki firma odnalazła się w pandemicznej rzeczywistości. Od początku lockdownu w marcu 2020 kwestią priorytetową było uniknięcie zwolnień oraz zadbanie o bezpieczeństwo pracowników. Wszystkich wyposażono w maseczki i płyny dezynfekujące. Do dyspozycji były koncentratory tlenu. W razie potrzeby dostosowywano stanowiska pracy w sposób zapewniający utrzymanie dystansu społecznego. Pomógł sprawny system monitorowania zachorowań oraz wsparcie dla chorych pracowników i ich rodzin. Obecnie firma jest po pierwszej dawce szczepień przeciw wirusowi COVID-19. 16 lipca pracownicy zostaną zaszczepieni II dawką preparatu firmy Pfizer.

„Kierując się zasadą społecznej odpowiedzialności biznesu, przekazaliśmy maseczki do lokalnych szpitali” mówi Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu firmy. „Formą wyrażenia wdzięczności za ciężką pracę medyczek były upominki z okazji Dnia Kobiet dla pracownic nowosądeckiego szpitala” dodaje.

Warto podkreślić fakt, że mimo trudnego dla gospodarki czasu pandemii, sądecki producent okien dachowych wciąż się rozwija, a do drużyny FAKRO ciągle zapraszani są nowi zawodnicy.

 

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

Witamy wśród firm członkowskich POiD

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku POiD firmę EDISON S.A. Firma już od 25 lat świadczy usługi wymiany elektronicznej danych (EDI), zapewniając pełną cyfry…

Różnice pomiędzy ciepłym a tradycyjnym montażem okien

Na trwałość i szczelność okien wpływa m.in. sposób, w jaki zostaną one zamontowane. Bez prawidłowego osadzenia i uszczelnienia stolarki nawet najlepsze parametry użytkowe samego produktu nie zapewn…

Patroni Honorowi X Kongresu Stolarki Polskiej

Patronat Honorowy nad X Kongresem Stolarki Polskiej objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Wsparcie resortów podkreśla szczególny charakter …