Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO w czołówce rankingu pracodawców

Według rankingu opublikowanego przez tygodnik WPROST firma FAKRO zajmuje 8 miejsce wśród pracodawców w Polsce. Jest to najwyższa lokata firmy z branży budowlanej.

Funkcjonowanie w dobie pandemii COVID-19 wymusiło na przedsiębiorcach stawienie czoła nowym wyzwaniom. Weryfikacją efektywności organizacji pracy w dynamicznie zmieniających się warunkach jest Ranking Najlepszych Polskich Pracodawców opublikowany przez tygodnik WPROST. Firma FAKRO uplasowała się w nim na 8 miejscu. Jest najwyżej notowaną firmą z branży budowlanej.

Wysoka nota w rankingu jest wypadkową oceny stabilności miejsc pracy oraz poziomu wynagrodzeń, jak również sposobu w jaki firma odnalazła się w pandemicznej rzeczywistości. Od początku lockdownu w marcu 2020 kwestią priorytetową było uniknięcie zwolnień oraz zadbanie o bezpieczeństwo pracowników. Wszystkich wyposażono w maseczki i płyny dezynfekujące. Do dyspozycji były koncentratory tlenu. W razie potrzeby dostosowywano stanowiska pracy w sposób zapewniający utrzymanie dystansu społecznego. Pomógł sprawny system monitorowania zachorowań oraz wsparcie dla chorych pracowników i ich rodzin. Obecnie firma jest po pierwszej dawce szczepień przeciw wirusowi COVID-19. 16 lipca pracownicy zostaną zaszczepieni II dawką preparatu firmy Pfizer.

„Kierując się zasadą społecznej odpowiedzialności biznesu, przekazaliśmy maseczki do lokalnych szpitali” mówi Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu firmy. „Formą wyrażenia wdzięczności za ciężką pracę medyczek były upominki z okazji Dnia Kobiet dla pracownic nowosądeckiego szpitala” dodaje.

Warto podkreślić fakt, że mimo trudnego dla gospodarki czasu pandemii, sądecki producent okien dachowych wciąż się rozwija, a do drużyny FAKRO ciągle zapraszani są nowi zawodnicy.

 

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

KÖNIGSTAHL nową firmą członkowską Związku POiD

Informujemy, iż w szeregi Związku Polskie Okna i Drzwi dołączyła firma KÖNIGSTAHL. Firma opiera swoją działalność na 150-letnim doświadczeniu austriackiej spółki matki KÖNIG HOLDING AG — grupy dzia…

Firma FAKRO wśród mecenasów międzynarodowego konkursu POiD Building Awards 2021

Działający już od 25 lat Polski Związek Okna i Drzwi (POiD) zainicjował pierwszą edycją konkursu dla branży stolarki otworowej POiD Building Awards 2021. Konkurs został stworzony z myślą o polskiej…

Weź udział w MONTERIADZIE – już w styczniu 2024 na targach BUDMA!

Budujesz lub remontujesz swój dom? Jesteś fachowcem pracującym w budownictwie? Odwiedź MONTERIADĘ na targach BUDMA i poznaj najnowsze produkty budowlane oraz zobacz, jak wygląda ich dobry montaż. J…