Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO ufundowało salę Politechnice Krakowskiej

FAKRO ufundowało generalną odnowę naukowo-dydaktycznego Laboratorium 401 Katedry Zarządzania w Budownictwie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Ryszard Florek, Prezes FAKRO i jednocześnie absolwent WIL PK, był honorowym gościem podczas otwarcia sali.

Odbierając podziękowania za hojny dar dla WIL PK prezes Ryszard Florek podkreślił, że zarówno on, jak i wielu innych pracowników FAKRO zdobyło na Politechnice bardzo dobre wykształcenie. Dzięki niemu firma może nieustannie rozwijać się. Dzisiaj jest rodzimą firmą globalną, znaną na całym świecie.

FAKRO dzięki potencjałowi oraz innowacyjności zespołu jest autorem ponad 200 zgłoszeń patentowych z czego, aż 85 to rozwiązania samego Prezesa Ryszarda Florka.

Innowacyjność jest jedną z wartości firmowych. W strukturze organizacji funkcjonuje Centrum Badań i Rozwoju. Firma współpracuje z ponad 100 inżynierami. Ponadto silnie angażuje się w działania na rzecz podwyższenia jakości kształcenia w obszarze edukacji branżowej. Współpracuje z uczelniami wyższymi i szkołami zawodowymi, utworzyła kilka klas patronackich oraz jest autorem podręczników m.in. do nauki zawodu- monter stolarki.

W uroczystości wzięli udział także m.in. rektor PK prof. Andrzej Szarata, dziekan WIL dr hab. inż. Lucyna Domagała, kierownik Katedry L-7 prof. Edyta Plebankiewicz, prof. Janusz Biernacki, były kierownik katedry, prof. Kazimierz Furtak, były rektor PK, a także liczne grono pracowników oraz studenci wydziału.

Fot. FAKRO

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

Szkolenie POiD dla zespołów serwisowo – montażowych stolarki budowlanej już wkrótce!

Związek Polskie Okna i Drzwi ustalił termin  szkolenia pt. „Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. „Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”. Dwudniowe szkolenie odbędzie się 12-1…

Modne i ciepłe drzwi zewnętrzne w 3 krokach

Wybór drzwi zewnętrznych to decyzja na lata. Drzwi towarzyszą nam na co dzień przy wchodzeniu i wychodzeniu z domu, witają naszych gości i mają za zadanie zatrzymać złodziei. Do tego powinny piękni…

Ekologiczne okna dachowe z PVC

Przy budowie lub remoncie domu możemy sięgnąć po wyroby z recyklingu, dokładając swoją cegiełkę do ochrony środowiska. Takie działanie bardzo dobrze wpisuje się w filozofię gospodarki o obiegu zamk…