Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO ufundowało salę Politechnice Krakowskiej

FAKRO ufundowało generalną odnowę naukowo-dydaktycznego Laboratorium 401 Katedry Zarządzania w Budownictwie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Ryszard Florek, Prezes FAKRO i jednocześnie absolwent WIL PK, był honorowym gościem podczas otwarcia sali.

Odbierając podziękowania za hojny dar dla WIL PK prezes Ryszard Florek podkreślił, że zarówno on, jak i wielu innych pracowników FAKRO zdobyło na Politechnice bardzo dobre wykształcenie. Dzięki niemu firma może nieustannie rozwijać się. Dzisiaj jest rodzimą firmą globalną, znaną na całym świecie.

FAKRO dzięki potencjałowi oraz innowacyjności zespołu jest autorem ponad 200 zgłoszeń patentowych z czego, aż 85 to rozwiązania samego Prezesa Ryszarda Florka.

Innowacyjność jest jedną z wartości firmowych. W strukturze organizacji funkcjonuje Centrum Badań i Rozwoju. Firma współpracuje z ponad 100 inżynierami. Ponadto silnie angażuje się w działania na rzecz podwyższenia jakości kształcenia w obszarze edukacji branżowej. Współpracuje z uczelniami wyższymi i szkołami zawodowymi, utworzyła kilka klas patronackich oraz jest autorem podręczników m.in. do nauki zawodu- monter stolarki.

W uroczystości wzięli udział także m.in. rektor PK prof. Andrzej Szarata, dziekan WIL dr hab. inż. Lucyna Domagała, kierownik Katedry L-7 prof. Edyta Plebankiewicz, prof. Janusz Biernacki, były kierownik katedry, prof. Kazimierz Furtak, były rektor PK, a także liczne grono pracowników oraz studenci wydziału.

Fot. FAKRO

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

Już teraz zarejestruj się na XI Kongres Stolarki Polskiej!

Ruszyły zapisy na XI Kongres Stolarki Polskiej. Zgłoszenia są możliwe poprzez formularz na stronie internetowej, a także na stoisku MONTERIADY na targach BUDMA. Podczas tego wydarzenia, w dniach 4-…

Raporty z rynku stolarki okiennej i drzwiowej 2018

Informujemy o dostępnych  raportach dot. rynku okien i drzwi, opracowanych przez Centrum Badan i Analiz Rynku zawierających dane  i prognozy kluczowe dla sektora stolarki Przypominamy iż warunkiem …

Wybierz ciepłe drzwi zewnętrzne i oszczędzaj podwójnie

Przytulny, ciepły dom zimą i przyjemnie chłodny latem? To możliwe dzięki dobrze dopasowanym drzwiom zewnętrznym. Takie drzwi są nie tylko wizytówką budynku, lecz również zapewniają nam komfort i be…