Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Paweł Dziekoński, wiceprezes FAKRO reprezentował firmę podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W programie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabrakło kluczowych trendów i tendencji zmieniających gospodarkę, kształtujących jej perspektywy w zmiennym otoczeniu geopolitycznym i makroekonomicznym.

Uczestnicy Kongresu rozmawiali o konkurencyjności i odporności europejskiej gospodarki oraz transformacji sektora energii, w której kwestia uniezależnienia się od importu paliw i surowców nabrała w ostatnim czasie wielkiej wagi.

Paweł Dziekoński wziął udział w dwóch panelach: Sektor budowlany a odbudowa Ukrainy oraz Zielone technologie w budownictwie. Udział w powyższych panelach nie jest przypadkowy. FAKRO silnie zaangażowało się w pomoc na rzecz Ukrainy organizując liczne transporty humanitarne i zakwaterowanie dla Ukraińców.

Jednym z głównych filarów jest także realizacja strategii GO GREEN co wiąże się z szeroką kampanią marketingową okien z linii GREENVIEW.

FAKRO ma zielone DNA. Firma jest nastawiona na budownictwo ekologiczne, a więc takie, które pozwala optymalnie wykorzystać ciepło i energię. Nasze okna spełniają wyśrubowane normy, pod kątem współczynników przenikalności termicznej, a przy okazji przedsiębiorstwo nacisk kładzie na odpowiednią akustykę – skomentował Paweł Dziekoński.

Wydarzenie odbyło się w dniach 24- 26 kwietnia br. w Katowicach.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadów z udziałem Pawła Dziekońskiego, wiceprezesa FAKRO:

  1. Paweł Dziekoński: Polski rynek budowlany potrzebuje kredytów. Są pozytywne sygnały – Dziennik.pl
  2. Dziekoński: Warto pobudzać stronę popytową – Businessinsider.com.pl
  3. EKG: Budownictwo zielone dzięki nowym technologiom – Businessinsider.com.pl
Fot. FAKRO

ŹRÓDŁO: FAKRO

 


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022.

Związek POiD objął honorowym patronatem szóstą edycje konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych pod kątem energetycznym, technicznym i ekonomicznym okien pionowyc…

Poznajcie członków Rady Programowej XII KONGRESU STOLARKI POLSKIEJ!

Kolejna edycja Kongresu Stolarki Polskiej odbędzie się już za 41 dni. Przygotowania do najbardziej wyczekiwanego wydarzenia w branży stolarki budowlanej nabierają coraz większego tempa. Znamy już j…

Nowy termin webinarium na temat programu „Czyste Powietrze”

Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”? Unikalnej wiedzy na ten temat dostarczy webinarium zorganizowane przez Związek POiD we współpracy z WFOŚiGW w Olsztynie, które …