Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO patronem specjalistycznej klasy w ZSZ w Grybowie

FAKRO od lat współpracuje z lokalnymi i krajowymi szkołami zawodowymi. 2 marca br. firma podpisała list intencyjny z Zespołem Szkół Zawodowych w Grybowie w obszarze utworzenia klasy o profilu „Technik montażu i automatyki stolarki budowlanej”. 

Działanie ma na celu pozyskanie wyszkolonych fachowców w dziedzinie montażu stolarki, którzy po skończeniu nauki będą realizować zadania wymiany okien na rynku krajowym i zagranicznym.

Współpraca między sektorem biznesu i edukacji, to wymierne korzyści dla każdej ze stron. Szkoła, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, uatrakcyjni swoją ofertę edukacyjną,. A absolwenci – miejmy nadzieję – w przyszłości dołączą do zespołu FAKRO – komentuje Paweł Kołbon, Kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami.

Fot. FAKRO

List intencyjny podpisali Antoni Koszyk, wicestarosta nowosądecki, Lesław Tarasek, dyrektor szkoły oraz Paweł Kołbon, Kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami.

W ostatnich latach FAKRO otworzyło już kilka innych klas patronackich, m.in. w Zespole szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej, w Lubelskim Ośrodku Kształcenia Dekarzy, czy też w Zespołach Szkół Budowlanych w Białymstoku, Poznaniu, Elblągu.

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

IX Kongres Stolarki Polskiej uchwycony w kamerze

Zapraszamy do obejrzenia filmu, nakręconego podczas IX Kongresu Stolarki Polskiej w Iławie: https://youtu.be/K87rNA4Cjlw

Czym charakteryzuje się ciepły montaż?

Nowe okno wybrane? Po tym, jak zdecydujemy się już na konkretny produkt, pozostaje jeszcze kwestia jego montażu. Sposób zamocowania i uszczelnienia ma bowiem ogromny wpływ na parametry użytkowe sto…

POiD Hyde Park – Spotkania dyskusyjne Członków Związku POiD

Piątego czerwca odbyło się spotkanie dyskusyjne POiD Hyde Park. Związek POiD stwarza okazję do branżowych spotkań dyskusyjnych online. Są one kontynuacją cotygodniowych spotkań Zarządu I Rady, któr…