Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO partnerem XIII Kongresu Stolarki Polskiej

FAKRO było jednym z Głównych Sponsorów XIII Kongresu Stolarki Polskiej, w którym udział wzięli przedstawiciele FAKRO w tym Janusz Komurkiewicz, Prezes POiD i jednocześnie Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO. Wydarzenie, organizowane przez Związek POiD, zgromadziło około 300 uczestników, którzy wzięli udział w trzech inspirujących blokach tematycznych poświęconych przyszłości branży stolarki budowlanej.

Kongres Stolarki Polskiej to prawdziwe święto rodzimej branży stolarki budowlanej. Organizowane przez Związek POiD wydarzenie corocznie przyciąga przedstawicieli firm z sektora, reprezentantów świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Tegoroczna odsłona Kongresu skupiona była na trzech kluczowych dla przyszłości branży zagadnieniach – termomodernizacji, recyklingu oraz marketingu z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, w tym sztucznej inteligencji.

W FAKRO rozumiemy kluczowe wyzwania, przed którymi stoi branża. Dlatego konsekwentnie angażujemy się w rozwój innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać wymaganiom rynku oraz zaspokoić oczekiwania naszych klientów. Wierzymy, że działając w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i wykorzystując potencjał technologii, możemy przyczynić się do budowania lepszej przyszłości dla naszej planety i naszej marki – komentuje Janusz Komurkiewicz.

Pierwszy blok tematyczny koncentrował się na termomodernizacji i rządowych programach wsparcia. Rozmowa skupiła się na sposobach zapewnienia skutecznej realizacji programów termomodernizacji i wykorzystaniu ich potencjału dla rozwoju branży.

W drugiej części bloku rozmawiano o branży stolarki budowlanej na tle sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie. Debata branżowa z udziałem przedstawicieli firm stolarki budowlanej podkreśliły duży potencjał polskich przedsiębiorstw na zagranicznych rynkach i konieczność współpracy branżowej w obliczu nadchodzących wyzwań.

W drugim bloku tematycznym skupiono się na zrównoważonym rozwoju, recyklingu wyrobów stolarki budowlanej i najnowszych zmianach w prawie.

Trzeci blok tematyczny poświęcony był nowoczesnemu marketingowi i sztucznej inteligencji. Panel dyskusyjny pozwolił uczestnikom podzielić się swoimi doświadczeniami i wskazać pięć najważniejszych obszarów marketingowych w branży na rok 2023.

Wydarzenie odbyło się w dniach 24-25 maja br. w Warszawie.

ŹRÓDŁO: FAKRO

 


Przeczytaj również:

XIII Kongres Stolarki Polskiej – przedstawiamy program wydarzenia

Sztuczna inteligencja, nowe programy dopłat dla inwestorów, zapowiedzi zmian w prawie prosto z Komisji Europejskiej oraz trendy marketingowe – to najważniejsze tematy XIII Kongresu Stolarki Polskie…

Jakie trendy kształtują rozwój polskiej stolarki otworowej wg. firmy Glassolutions – mecenasa konkursu POiD Building Awards 2021

Polska od lat jest największym eksporterem stolarki otworowej w Europie. Dowodem tego są oczywiście liczby sprzedanych produktów, ale także niesamowite realizacje obiektów architektonicznych, w któ…

FAKRO przeszkoliło uczniów z Grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”

W ostatnim tygodniu maja uczniowie szkół branżowych, należący do Grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”, wzięli udział w dwóch, niezależnych szkoleniach. Jedno z nich przygotowała marka FAKRO, któr…