Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO partnerem wystawy Mistrzowie Architektury w Tallinnie

Znany i uznany cykl wykładów Mistrzowie Architektury, zaprezentowany został z wystawą w Estonii. Na zaproszenie Stowarzyszenia Architektów Estońskich (Eesti Arhitektide Liit) wystawę zaprezentowano w Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych w Tallinnie (proj. KUU Architects, 2019). W wernisażu wzięło udział ponad 50-ciu polskich i estońskich architektów, a partnerem wydarzenia była firma FAKRO.

Mistrzowie Architektury to cykl międzynarodowych wykładów organizowany od kilkunastu już lat przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wykłady są okazją do spotkania wybitnych architektów z całego świata. W okresie 2004-2021, SARP miał zaszczyt gościć ponad 70-ciu architektów, wśród nich laureatów nagrody Pritzkera oraz nagrody im. Mies’a van der Rohe. Każda edycja to wartościowe inspiracje, pomysły i wymiana doświadczeń, a uzupełnienie wydarzenia często stanowi wystawa. Tegoroczna doczekała się zaproszenia do Tallinna, a firma FAKRO z przyjemnością towarzyszyła temu wydarzeniu.

Jednym z punktów programu otwarcia wystawy był polsko-estoński panel dyskusyjny na temat realiów projektowania w obydwu tych krajach. Udział w dyskusji wzięli przedstawiciele polskich i estońskich Stowarzyszeń Architektów. Panel poruszył tematykę konkursów architektonicznych w naszych krajach, architektury wpisanej w ład przestrzenny oraz ogólne zagadnienia dotyczące zawodu architekta.

„Uznanie polskiej architektury na arenie międzynarodowej, to niezwykła wartość dla naszego kraju. Im więcej wspólnie możemy pokazać z polskiej kultury i kunsztu, tym więcej drzwi się przed nami otworzy. Z przyjemnością obserwujemy rozwój organizowanego przez katowicki oddział SARP cyklu Mistrzowie Architektury. Ta inicjatywa daje szansę wielu młodym architektom na szersze postrzeganie kwestii projektowania i dostęp do wiedzy i doświadczeń uznanych architektów z całego świata. Wierzymy, że w konsekwencji także w FAKRO wiele nauczymy się od tej grupy zawodowej.” – mówi Elżbieta Solewska, Specjalista ds. Marketingu i Współpracy z Architektami.

 

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

IX Kongres Stolarki Polskiej uchwycony w kamerze

Zapraszamy do obejrzenia filmu, nakręconego podczas IX Kongresu Stolarki Polskiej w Iławie: https://youtu.be/K87rNA4Cjlw

Czym charakteryzuje się ciepły montaż?

Nowe okno wybrane? Po tym, jak zdecydujemy się już na konkretny produkt, pozostaje jeszcze kwestia jego montażu. Sposób zamocowania i uszczelnienia ma bowiem ogromny wpływ na parametry użytkowe sto…

Związek Polskie Okna i Drzwi uczestnikiem okrągłego stołu – webinarium pt. „ Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego w budownictwie”

We wtorek 22 czerwca br. w godzinach 10:30 – 12:45 odbędzie się spotkanie online  okrągłego stołu, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz  Uniwersytet Jagi…