Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO liderem branży budowlanej w Rankingu Najlepszych Polskich Pracodawców WPROST

Według rankingu opublikowanego przez tygodnik WPROST firma FAKRO zajmuje 8 miejsce wśród pracodawców w Polsce. Jest to najwyższa lokata firmy z branży budowlanej.

FAKRO to firma o ugruntowanej pozycji na rynku pracy. Jednej z największych pracodawców w Małopolsce. W całej Grupie FAKRO stabilne zatrudnienie znalazło ok. 4 000 osób.

Firma reaguje na współczesne potrzeby pracowników, dlatego też proponuje elastyczne formy zatrudnienia oraz tak ważną i pożądaną obecnie przez pracowników – pracę zdalną. FAKRO pomimo zmieniającej się koniunktury podejmuje decyzje mając na uwadze troskę o dobro pracownika.

Firma stawia także na rozwój pracowników. Uczestniczą oni w wielu kursach i szkoleniach, mogą korzystać z darmowej nauki języków obcych, a niektórzy skorzystali nawet ze specjalnej oferty dydaktycznej – studiów wyższych. We współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu w Nowym Sączu, 24 pracowników z sukcesem ukończyło kierunek „Informatyka w biznesie”.

Dodatkowym atutem jest szeroka oferta skierowana do pracowników i ich rodzin, którzy chętnie uczestniczą w wydarzeniach firmowych, takich jak np. zwiedzanie zakładu, bal dla dzieci, zawody sportowe.

Pracownicy korzystają też benefitów w formie dofinansowań, m.in. do przedszkoli i żłobków, podręczników szkolnych, różnych form wypoczynku oraz działalności kulturalno-oświatowej i sportowo-rekreacyjnej. Realizowane są również pożyczki na cele remontowo-budowlane oraz bezzwrotne zapomogi losowe.

Jesteśmy dumni z tej nagrody. Jesteśmy mocną marką nie tylko ze względu na jakość naszych produktów, ale także dlatego, że zaufały nam tysiące osób. Cieszymy się, że dla naszego zespołu, który nas wybrał oraz z nami współpracuje, jesteśmy atrakcyjnym, stabilnym i bezpiecznym pracodawcą – komentuje Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO.

FAKRO odnotowało awans w rankingu względem ubiegłorocznej edycji. Wtedy również było najwyżej notowaną firmą w branży budowlanej.

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

POiD Hyde Park – Spotkania dyskusyjne Członków Związku POiD

Piątego czerwca odbyło się spotkanie dyskusyjne POiD Hyde Park. Związek POiD stwarza okazję do branżowych spotkań dyskusyjnych online. Są one kontynuacją cotygodniowych spotkań Zarządu I Rady, któr…

Polska niezmiennie liderem eksportu wśród krajów UE

Najaktualniejsze dane opublikowane przez statystykę europejską wskazują, że Polska trzeci rok z rzędu jest numerem 1 pod względem wartości eksportu stolarki budowlanej wśród wszystkich krajów Unii …

Firma FAKRO wśród mecenasów międzynarodowego konkursu POiD Building Awards 2021

Działający już od 25 lat Polski Związek Okna i Drzwi (POiD) zainicjował pierwszą edycją konkursu dla branży stolarki otworowej POiD Building Awards 2021. Konkurs został stworzony z myślą o polskiej…