Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO laureatem nagrody INSPIRATOR KARIERY 2020

Kapituła konkursu Inspirator Kariery wyłoniła laureatów edycji 2020. Firma FAKRO Sp. z o.o. otrzymała nagrodę w kategorii BIZNES. Nagroda jest wyrazem uznania za profesjonalizm i wysokie standardy działania w dziedzinie kształcenia zawodowego.

Misją i celem konkursu jest wybór i promowanie podmiotów podejmujących inicjatywy na rzecz podniesienia jakości kształcenia zawodowego. Wyróżniając FAKRO kapituła konkursowa zwróciła uwagę na takie aspekty działalności firmy jak: współpraca ze szkołami budowlanymi, stały wzrost zatrudniania, rekrutację wśród absolwentów, organizację „dni otwartych” dla uczniów i studentów, udział w targach szkolnych, przyjmowanie wycieczek szkolnych, prezentacje zawodów w przedszkolach czy szkołach oraz podczas „festiwali zawodów”. Zauważono również zaangażowanie firmy FAKRO w promowanie pozytywnego wizerunku marki wśród młodzieży, której przejawem jest program Ambasador Marki FAKRO nakierowany na studentów.

FAKRO od lat współpracuje ze wszystkimi placówkami edukacyjnymi, które chcą zapoznawać się z nowoczesnymi technologiami oraz podnosić kwalifikacje zarówno uczniów jak i pedagogów. W gronie partnerskich placówek znajduje się ponad 60 szkół budowlanych z całej Polski. Są to głównie szkoły zrzeszone w Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Budownictwa. W ofercie edukacyjnej FAKRO znajdują się programy szkoleniowe przeznaczone dla uczniów i nauczycieli. Szkolenia te mają miejsce zarówno w szkołach, jak i w siedzibie firmy w Nowym Sączu. Szkolenia w placówkach edukacyjnych eksperci firmy przeprowadzają w oparciu o trzy moduły możliwe do połączenia w tym samym terminie.

• Szkolenie teoretyczne – polegające na prezentacji multimedialnej dotyczącej budowy, zalet i zastosowania produktów firmy.
• Szkolenie praktyczne – polegające na pokazie montażu okien dachowych FAKRO jak i samodzielnym ćwiczeniu montażu przez uczestników.
• Prowadzone są też wizyty zawodoznawcze i szkoleniowe uczniów szkół budowlanych. Rocznie korzysta z tej formy wsparcia ok. 200 uczniów z całej Polski.

Firma prowadzi również staże zawodowe i wizyty zawodoznawcze dla nauczycieli teoretycznej i praktycznej nauki zawodu szkół zawodowych i średnich branży budowlanej w Polsce. Rocznie z tego wsparcia korzysta kilkudziesięciu nauczycieli.

Dotychczas FAKRO zorganizowała 7 Ogólnopolskich Konferencji dla Dyrektorów Szkół Budowlanych. Konferencje mają na celu wymianę doświadczeń, wypracowywanie wspólnych inicjatyw i rozwiązań na rzecz zawodowej edukacji budowlanej oraz integrację środowiska. Wszystkie dotychczasowe konferencje były w całości finansowane ze środków własnych firmy FAKRO. W każdej konferencji brało udział około 60 Dyrektorów Szkół Budowlanych z całej Polski oraz przedstawiciele MEN i różnych organizacji branżowych.

Firma FAKRO była też inicjatorem starań o oficjalne wprowadzenie do rejestru nowego zawodu „montera stolarki budowlanej”. Celem takiego działania jest wykształcenie profesjonalisty, który zajmie się montażem drzwi, okien, osłon przeciwsłonecznych, schodów i bram garażowych oraz wykonywaniem przeglądów, napraw i konserwacji tych elementów. Jesteśmy przekonani, że nowy zawód, którego nauka ruszyła od września 2018 roku, przygotowujący fachowców, zapewni wszystkim użytkownikom profesjonalny montaż – raz na długie lata.

Cieszymy, że propagowane od lat wartości FAKRO takie jak odpowiedzialność czy rozwój zostały zauważone i docenione przez ekspertów tworzących kapitułę konkursu – zauważa Janusz Komurkiewicz, członek Zarządu FAKRO ds. Marketingu. Współpraca FAKRO na rzecz rozwoju zawodowego przyszłych i obecnych pracowników znajduje swój namacalny wymiar społeczny w naszej kluczowej wartości firmowej jaką jest odpowiedzialność. Tym działaniem wcielamy także w życie kolejną z naszych wartości – rozwój, realizowany na drodze kształcenia zawodowego, kursów językowych, szkoleń podnoszących kwalifikacje, dofinansowań do studiów – dodaje.

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

Jan Szulżyk Członkiem Honorowym Związku Polskie Okna i Drzwi

  Do grona Członków Honorowych Związku Polskie Okna i Drzwi dołączył  Jan Szulżyk, założyciel, współwłaściciel oraz prezes spółki POL-SKONE. Nagrodę wręczono w czasie XII edycji Kongresu Stola…

Marzenie o szklanych domach może się ziścić za sprawą… aluminium

Z czym wiąże się budowa designerskiego domu z wielkimi przeszkleniami? Czy na cieplejszy budynek warto wydać więcej? Jakie znaczenie ma dobry montaż produktów? Jak powinien on wyglądać w praktyce? …

Patroni Honorowi X Kongresu Stolarki Polskiej

Patronat Honorowy nad X Kongresem Stolarki Polskiej objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Wsparcie resortów podkreśla szczególny charakter …