Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO dla BUCZY

W ludzkiej świadomości funkcjonują słowa klucze, których dźwięk wywołuje natychmiastowe skojarzenia. Bucza jest jednym z takich słów. Ta podkijowska miejscowość stała się symbolem bestialskich zbrodni wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej. Niestety, nie możemy cofnąć czasu. Jedyne, co możemy zrobić, to powoli przyczyniać się do tego, żeby ukraińska rzeczywistość była gotowa na powrót do pokojowej normalności.

Dlatego firma FAKRO z dużą radością przyjęła możliwość współpracy przy odbudowie Ukrainy. Razem z organizacją UN Global Compact Network Poland, UNOPS, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Urzędem Miasta w Buczy zorganizowaliśmy konwój humanitarny z materiałami budowlanymi przeznaczonymi dla tej ukraińskiej miejscowości.

Fot. FAKRO

Chcemy pomagać. My już pomagamy Ukrainie właściwie od startu wojny. Z Ukrainą jesteśmy związani przez nasze zakłady produkcyjne i naszą sieć dystrybucji. Ukraina jest dla nas ważnym rynkiem biznesowo, ale mamy tam też po prostu przyjaciół. W transporcie, który dziś ruszył wieziemy membrany oraz bariery parowe. To są elementy uszczelniające dach. Pomagają zachować ciepło i izolują od wilgoci, co jest teraz bardzo ważne. W kolejnych transportach planujemy również wysyłać okna. – mówi Paweł Dziekoński, Wiceprezes Grupy FAKRO.

Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland mówi: Ruszamy z pierwszym transportem do Buczy. Zaraz po Buczy będzie Irpień. Bardzo dziękujemy firmie FAKRO za wszelką pomoc.

Transport wyruszył z Nowego Sącza już 16 grudnia. Jednakże czekaliśmy z publikacją informacji do czasu potwierdzenia, że kierowcy realizujący transport bezpiecznie dotarli do miejsca przeznaczenia. Właśnie dziś ta dobra wiadomość do nas dotarła.

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

Związek POiD Patronem Branżowym Forum Build4Future

Związek Polskie Okna i Drzwi objął patronatem branżowym Forum Build4Future, które odbywa się 3-4 lutego, w Sali Ziemi  Poznań Congress Center Forum Build4Future to najważniejsze forum gospodarcze d…

Jak przygotować zgłoszenie w konkursie POiD Building Awards 2021

Do 19 kwietnia można zgłaszać obiekty w ramach POiDBuildingAwards2021, konkursu dla branży stolarki otworowej. Nowa inicjatywa Związku Polskie Okna i Drzwi to ciekawa forma rywalizacji, okazja do …

Budujemy dla pokoleń – Związek POiD podsumowuje rok 2021

W czwartek 16 grudnia odbyło się spotkanie Rady Związku POiD, na której m.in. odbyło się podsumowanie działalności Związku w 2021. Była to również okazja do dyskusji na temat obecnej sytuacji firm …