Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

FAKRO dla BUCZY

W ludzkiej świadomości funkcjonują słowa klucze, których dźwięk wywołuje natychmiastowe skojarzenia. Bucza jest jednym z takich słów. Ta podkijowska miejscowość stała się symbolem bestialskich zbrodni wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej. Niestety, nie możemy cofnąć czasu. Jedyne, co możemy zrobić, to powoli przyczyniać się do tego, żeby ukraińska rzeczywistość była gotowa na powrót do pokojowej normalności.

Dlatego firma FAKRO z dużą radością przyjęła możliwość współpracy przy odbudowie Ukrainy. Razem z organizacją UN Global Compact Network Poland, UNOPS, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Urzędem Miasta w Buczy zorganizowaliśmy konwój humanitarny z materiałami budowlanymi przeznaczonymi dla tej ukraińskiej miejscowości.

Fot. FAKRO

Chcemy pomagać. My już pomagamy Ukrainie właściwie od startu wojny. Z Ukrainą jesteśmy związani przez nasze zakłady produkcyjne i naszą sieć dystrybucji. Ukraina jest dla nas ważnym rynkiem biznesowo, ale mamy tam też po prostu przyjaciół. W transporcie, który dziś ruszył wieziemy membrany oraz bariery parowe. To są elementy uszczelniające dach. Pomagają zachować ciepło i izolują od wilgoci, co jest teraz bardzo ważne. W kolejnych transportach planujemy również wysyłać okna. – mówi Paweł Dziekoński, Wiceprezes Grupy FAKRO.

Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland mówi: Ruszamy z pierwszym transportem do Buczy. Zaraz po Buczy będzie Irpień. Bardzo dziękujemy firmie FAKRO za wszelką pomoc.

Transport wyruszył z Nowego Sącza już 16 grudnia. Jednakże czekaliśmy z publikacją informacji do czasu potwierdzenia, że kierowcy realizujący transport bezpiecznie dotarli do miejsca przeznaczenia. Właśnie dziś ta dobra wiadomość do nas dotarła.

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

Za nami szkolenie „Akustyka w stolarce okiennej”

Za nami kolejne spotkanie z cyklu szkoleń technicznych, organizowanych przez Związek POiD. Tematem spotkania była AKUSTYKA W STOLARCE OKIENNEJ. Szkolenie prowadzili dr inż. Marek Niemas oraz Augu…

Wymiana stolarki? Tylko z dobrym montażem!

Dobrze wykonany montaż to warunek niezbędny udanej inwestycji w nowe okna, drzwi czy bramę garażową. Tylko właściwie zainstalowane rozwiązania zapewnią nam komfort obsługi i mniejsze rachunki za og…

Dr. inż. Szymon Firląg w gronie jurorów POiD Building Awards 2021

W gronie jurorów konkursu #POiDBuildingAwards2021 nie mogło zabraknąć ekspertów z dziedziny budownictwa energooszczędnego. Zaproszenie do tej roli przyjął Dr. inż. Szymon Firląg. Adiunkt na…