Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Elegant: doskonały design szyty na miarę

Współczesna architektura nie uznaje kompromisów – dzisiejsi projektanci i inwestorzy stawiają na kreatywne rozwiązania, balansują pomiędzy różnymi stylami i oczekują wysokiej jakości produktów. Producenci materiałów budowlanych stale muszą dotrzymywać im kroku. Kolekcja Elegant firmy Deceuninck stanowi nową generację systemów PVC i jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku.

 

Jakość i niepowtarzalny design

Industrial_ Elegant A 76 X _Graphite black matt ref.43_Detail

Profile okienne muszą łączyć w sobie zarówno wysoką  jakość, praktyczność, wytrzymałość, świetne parametry techniczne, jak i ciekawy wygląd oraz niepowtarzalny design. Doskonałą hybrydą wszystkich wymienionych właściwości jest kolekcja Elegant od firmy Deceuninck. Profile okienne Elegant mają bardzo dobre właściwości izolacyjne – sześciokomorowy profil osiąga wartość Uf na poziomie 0,93 W/(m²K). System przy głębokości zabudowy ramy równej 76 mm oraz skrzydeł 80 (dla profilu niezlicowanego) i 92 mm (dla wersji zlicowanej), daje możliwość zastosowania bardzo grubych pakietów szybowych – do 70 mm, co dodatkowo zwiększa wartości izolacji termicznej i akustycznej. Co ważne, Elegant gwarantuje realizację bardzo stabilnych konstrukcji okiennych o dużych wymiarach, nawet do 2,5 m, dzięki czemu bez problemu można wykorzystać pełną wysokość pomieszczeń, zapewniając doświetlenie wnętrz światłem naturalnym.

Profil Elegant od Deceuninck to jeden z najsmuklejszych dostępnych na rynku profili PVC, bezspornym atutem serii jest ciekawy i minimalistyczny design. Kolekcja Elegant była nagradzana w prestiżowych konkursach wzorniczych m.in. nagrodą RedDot, German Design Award i TopBuilder. Elegant to system okienny PVC, będący wizualną alternatywą lub uzupełnieniem dla okien na bazie systemów aluminiowych, a szeroki wybór kolorów profili pozwala na idealne dopasowanie okna do stylu i charakteru budynku.

 

Minimalistyczna geometria

Modern_ Elegant A 76 X_Concrete gray ref.114

Znakiem rozpoznawczym kolekcji Elegant od Deceuninck jest subtelny minimalizm i nowoczesny wygląd. Prosty, niezlicowany profil Elegant Infinity cechuje się wąską przylgą, a także unikalnymi w systemach okiennych PVC prostokątnymi listwami przyszybowymi, które doskonale wpisują się w surowe, minimalistyczne realizacje. Stonowane, świetnie uzupełniające się barwy oparte na metalicznym trendzie przedstawiają minimalizm w najlepszym wydaniu, a szeroki wybór kolorów pozwala na idealne dopasowanie okien do projektowanej fasady.

 

 

Miejski design

Miejskie lofty czy wnętrza w stylu industrialnym, doskonale będą komponować się z profilem Elegant Abstract  z wąską przylgą,  prostokątnymi listwami przyszybowymi   oraz skrzydłem  całkowicie zlicowanym z ramą. Okno stanowi doskonałe uzupełnienie miejskich realizacji, fasad aluminiowych i w subtelny sposób podkreśla ich surowość oraz przemysłowy charakter. Gustowne odcienie szarości (od jasnej szarości do ciemnego antracytu) będą idealnym dopełnieniem wszelkiego rodzaju realizacji w modnym stylu.

 

Rustykalne klimaty

Wiejskie domy, czy realizacje w stylu vintage wymagają dopracowanych detali w każdym calu. Półzlicowany profil Elegant Origin wyróżnia się klasycznym  designem, który świetnie nawiązuje do  wyglądu okien drewnianych lub starszych okien z PVC. Starannie zaprojektowany zaokrąglony kształt skrzydła Origin idealnie nadaje się do renowacji lub nowych budynków w stylu klasycznym, a bogaty wybór ciepłych odcieni drewna dodatkowo podkreśli ich rustykalny charakter.

 

Bogactwo kolorów

W opracowanym przez Deceuninck wzorniku znalazło się aż 50 kolorów folii o strukturze gładkiej, drewnopodobnej, matowej, metalicznej. Jest także spory wybór różnych odcieni szarości. Bogaty wybór faktur pozwala na idealne dopasowanie profilu okiennego do stylu realizacji, a rdzeń w szarym kolorze dodatkowo podkreśli aluminiowy wygląd profili okiennych. Seria profili okiennych Elegant od Deceuninck to doskonała symbioza tradycji i nowoczesności, która przetrwa próbę czasu.

 

Cechy charakterystyczne serii Elegant od Deceuninck:

  • nowoczesny, smukły design,
  • w wersji niezlicowanej Infinity oraz zlicowanej Abstract niezwykle wąska przylga 9 mm, (w wersji Infinity ThermoFibra tylko 7 mm!)
  • wersja zlicowana Abstract jako wizualna alternatywa lub uzupełnienie dla okien aluminiowych,
  • możliwość szklenia do 70 mm w wersji Abstract,
  • współczynnik przenikania ciepła profila okiennego Uf już od 0,88 W/(m2K) (w wersji Infinity ThermoFibra),
  • jednostopowe, prostokątne lub zaokrąglone listwy przyszybowe,
  • dwie opcje wklejania pakietów szybowych (na taśmę i za pomocą kleju),
  • EcoPowerCore w wybranych wersjach (opcjonalnie).

 

Więcej informacji na temat serii Deceuninck Elegant znajdą Państwo na stronie internetowej: https://elegant.deceuninck.com/pl/

 


Przeczytaj również:

MyPricer by ELCIA partnerem głównym XIV Kongresu POiD

Dywersyfikacja rynków sprzedaży stała się kluczem do utrzymania i wzrostu sprzedaży w ostatnich miesiącach. Jak efektywnie eksportować ? Jak przyciągnąć klientów ? MyPricer by ELCIA jako partner g…

„TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”: 5 niezbędnych elementów nowoczesnej termomodernizacji budynku

Wiele budynków mieszkalnych w Polsce nie spełnia standardów w zakresie energooszczędności. Część z nich to „wampiry energetyczne”, czyli obiekty zużywające najwięcej energii. Rozwiązaniem, które po…

Zakończenie etapu zgłoszeń do konkursu POiD Building Awards 2021

Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów. Pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 to inicjatywa, któ…