Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Dyrektor zarządzający POiD wyróżniony nagrodą Zasłużony dla Polskiego Budownictwa

Dyrektor zarządzający w Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD), Paweł Wróblewski, został uhonorowany nagrodą Zasłużony dla Polskiego Budownictwa, przyznawaną przez Ogólnopolską Federacje Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl, w ramach plebiscytu Orły Polskiego Budownictwa.

Związek  POiD jako jedna z największych organizacji branżowych prowadzi szereg działań mających na celu promocje przedsiębiorstw i wybitnych osobowości, które zmieniają polską branżę. W tym roku, przedstawiciel Związku POiD, Paweł Wróblewski, został doceniony przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców i wyróżniony nagrodą Zasłużony Dla Polskiego Budownictwa.

Fotograf Rafał Pietrzak

Paweł Wróblewski jest m.in. absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz marketingu międzynarodowego studiów MBA w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych im  Fryderyka Skarbka w Warszawie. Z branżą stolarki budowlanej związany jest od 1997, zdobywając doświadczenie w takich przedsiębiorstwach jak Stolarka Wołomin S.A. i König Stahl Sp. z o.o. Funkcję dyrektora zarządzającego POiD pełni od 2005 roku. Paweł Wróblewski m.in. jest inicjatorem wielu  projektów, których celem jest integracja i promocja branży stolarki otworowej. Wśród nich realizowana od 2010 roku najważniejsza konferencja branżowa Kongres Stolarki Polskiej, kampania edukacyjna „Dobry Montaż”, realizowana w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA – Monteriada, czy pierwszy architektoniczny konkurs dla branży stolarki: POiD Building Awards. Z ramienia POiD dyrektor nadzorował wiele projektów wspierających rozwój branży stolarki budowlanej w Polsce min. nadzór nad realizacją Branżowego Programu Promocji dla branży stolarki budowlanej, wprowadzenia zawodu montera stolarki budowlanej do szkół branżowych I stopnia,  a obecnie technika montażu i automatyki stolarki budowlanej w szkołach branżowych II stopnia.

Oprócz kluczowych, cyklicznych projektów, Paweł Wróblewski realizuje dla Związku Polskie Okna i Drzwi szereg inicjatyw, których celem jest propagowanie producentów stolarki  w środowisku biznesowym.

Nagroda zasłużony dla Polskiego Budownictwa dla Pawła Wróblewskiego jest doskonałym podsumowaniem roku jubileuszowego POiD i docenieniem polskiej branży stolarki budowlanej jako ważnego sektora budownictwa– podkreśla Janusz Komurkiewicz, prezes Związku POiD. Od lat widzimy ogromny progres organizacji, co nie byłoby możliwe bez konsekwentnego i skutecznego zarządzania, zaangażowania i pasji, widocznej w każdym działaniu dyrektora W imieniu całego zarządu Związku, ale również całej społeczności branży stolarki budowlanej serdecznie gratuluję. . Życzę jeszcze więcej sukcesów, dzięki którym nasza organizacja rośnie w siłę.

Uroczysta gala, w czasie której wręczono nagrodę Zasłużony dla Polskiego Budownictwa, organizowana przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców, odbyła się 10 grudnia w Sangate Hotel Airport w Warszawie.

 

 


Przeczytaj również:

Nowy numer „MONTERA STOLARKI”

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu „MONTER STOLARKI” „MONTER STOLARKI”, to  dwumiesięcznik  wydawany pod patronatem Związku POiD przeznaczony dla producentów, monterów stolarki budo…

Żaluzje drewniane – funkcjonalne i estetyczne

Żaluzje drewniane cieszą się dużą popularnością. Stanowią bowiem piękną ozdobę zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Co więcej, każdy może zaaranżować je w dowolny sposób, wybierając międ…

Zakończenie etapu zgłoszeń do konkursu POiD Building Awards 2021

Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów. Pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 to inicjatywa, któ…