Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Drzwi tarasowe z okuciem Roto Patio Inowa – pokazy montażu funkcji Soft w salonach producentów stolarki

Roto rusza z promocją systemu przesuwnego Roto Patio Inowa, rozszerzonego o nowe funkcje Soft – łagodnego zamykania, otwierania i zatrzymywania skrzydła. Prezentacje działania i prostego montażu funkcji odbywać się będą w najbliższych tygodniach w salonach okien i drzwi klientów Roto.

Funkcje SoftClose i SoftOpen w systemie przesuwnym Roto Patio Inowa stworzono z myślą o jeszcze większej wygodzie użytkowników drzwi tarasowych, ich lekkiej obsłudze i niezawodnej eksploatacji przez wiele lat. Za działanie funkcji odpowiada amortyzator pneumatyczny, montowany w prosty i intuicyjny sposób w obwodzie okucia. „O komforcie można mówić długo, jednak nic nie zastąpi doświadczenia w praktyce. Dlatego nasi klienci jeszcze w czerwcu otrzymają specjalne przesyłki z niezbędnym zestawem instalacyjnym – mówi Mirosław Bogdalski, dyrektor sprzedaży Roto Frank Okucia Budowlane. „Doradcy techniczni Roto zaprezentują prosty i szybki sposób montażu funkcji Soft w drzwiach tarasowych w salonach wystawowych. Uzupełnieniem projektu są materiały promocyjne w wersji elektronicznej: filmy i broszury, które udostępniamy producentom do wykorzystywania w ich działaniach marketingowych”.

Nowy wymiar komfortu

Nic nie zastąpi doświadczenia w praktyce. Klienci Roto jeszcze w czerwcu otrzymają specjalne przesyłki z niezbędnym zestawem montażowym funkcji Soft w przesuwnym systemie Roto Patio Inowa. Fot Roto

Stalowy amortyzator pneumatyczny, odpowiedzialny z działanie funkcji Soft, jest zintegrowany z jednostką sterującą w górnym profilu skrzydła i po zamknięciu całkowicie niewidoczny. W wariancie SoftClose – przy otwieraniu jest on łagodnie napinany,
a skumulowana siła jest następnie wykorzystywana w samoczynnym domykaniu skrzydła. W wersji SoftOpen – zmagazynowana przy zamykaniu siła łagodnie wyhamowuje skrzydło podczas otwierania, co przeciwdziała jego uderzaniu w ościeżnicę. Obie wersje można łączyć i montować na jednym skrzydle o masie do 200 kg w profilach z PVC i aluminium – bez konieczności frezowania – oraz w profilach drewnianych i drewniano-aluminiowych. Do dużych i ciężkich skrzydeł powyżej 200 kg rozwiązanie dostępne jest w wariancie SoftStop, wyhamowującym otwierane lub zamykane skrzydło. „Wszystkie trzy wersje funkcji Soft aktywuje się w prosty sposób już na linii produkcyjnej przy użyciu narzędzia napinającego. Równie łatwo można je domontować na gotowym oknie, co będziemy osobiście prezentować na wystawkach u klientów” – dodaje Mirosław Bogdalski.

Prosty i unowocześniony montaż

 Odpowiedzialny za działanie funkcji Soft stalowy amortyzator pneumatyczny zintegrowany z jednostką sterującą, montowany w górnym profilu skrzydła. Po zamknięciu jest całkowicie niewidoczny, nie zakłóca designu i estetyki drzwi. Fot Roto

 

Rozszerzenie systemu Roto Patio Inowa było okazją do dodatkowych uproszczeń montażowych: liczba koniecznych wkrętów przypadających na każdy wózek i jednostkę sterującą została zredukowana do czterech, jednak zachowane zostały dotychczasowe przymiary wiertarskie. Dodatkowym ułatwieniem jest automatyczne zwolnienie blokady montażowej już podczas przykręcania elementów do profilu – bez żadnego dodatkowego ruchu ze strony montażysty. To zdecydowane skrócenie czasu okuwania i oszczędność materiału jako dodatkowe plusy w zakresie rentowności.

 

 

 

 

 

 ŻRÓDŁO: ROTO FRANK


Przeczytaj również:

Ciepły montaż okna z termoparapetem

Jednym z elementów, które odpowiadają za największe straty ciepła w budynku są okna. Dlatego ich dobry montaż jest skutecznym sposobem na oszczędność energii, ochronę przed zawilgoceniem i rozwojem…

Dobry montaż z myślą o ekologii i oszczędności

Tanio i szybko nigdy nie będzie dobrze. Dobrze i szybko nigdy nie będzie tanio. Tanio i dobrze nigdy nie będzie szybko – to powiedzenie jest doskonale znane w gronie wykonawców w branży budowlanej,…

Janusz Komurkiewicz członkiem Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej

Miło nam poinformować, że Związek Polskie Okna i Drzwi  oraz firmy członkowskie mają swojego przedstawiciela w Radzie Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Nominację  dokonaną  przez …