Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Drzwi tarasowe HS – marzenia się spełniają

Jeszcze dwie dekady temu marzyliśmy po prostu o bezproblemowej wymianie okien na nowe, najczęściej białe. Potem pojawiły się nowe marzenia – o oknach dopasowanych do koloru elewacji, ze szprosami lub bez. O czym marzymy w drugiej dekadzie XXI wieku? O wielkich przeszklonych taflach, które otworzą nasze domy na naturę, będą wygodne w obsłudze i nie zabiorą przestrzeni. Te marzenia mogą się spełnić dzięki oknom podnoszono-przesuwnym HS.

 

Marzenie o jasnym salonie

Wśród trendów budowlano-wnętrzarskich na pierwsze miejsce w ostatnich miesiącach wysuwa się moda na duże przeszklenia, a nawet na całe szklane ściany. Dzięki nowoczesnym oknom balkonowym, sięgającym od podłogi do sufitu, jak np. drzwi tarasowe HS, przestrzeń jest idealnie doświetlona, bardziej przyjazna i energetyczna. A systemowe rozwiązania w postaci okuć, których pionierem jest grupa G-U, sprawiają, że okna HS mogą składać się nawet z sześciu dużych części (3 stałych i 3 przesuwnych), z których każda może mieć nawet 3300 mm szerokości (co łącznie daje ścianę o długości prawie 20 m).

Drzwi tarasowe HS – jak to działa?

Drzwi tarasowe HS (podnoszono-przesuwne) składają się z części stałej (nieruchomej) oraz części mobilnej, która (podniesiona podczas otwierania) jest przesuwana wzdłuż prowadnicy biegnącej równolegle do stałego elementu okna. Z tego powodu oba skrzydła są przesunięte względem siebie. Istnieje możliwość różnej konfiguracji skrzydeł (zgodnie ze schematami A, D, C, E, F, K lub L), jednak zasada działania pozostaje taka sama.

Marzenia o nowoczesnym designie

Drzwi tarasowe typu HS są doceniane także z uwagi na nowoczesny charakter, nadający elegancji zarówno wnętrzu, jak i zewnętrznej stronie domu.
Nasi projektanci dokładają starań, aby design wszystkich elementów wyposażenia drzwi tarasowych typu HS odpowiadał współczesnym, wysokim oczekiwaniom estetycznym i jakościowym. Przykładem jest najnowszy napęd G-U HS ePOWER, całkowicie ukryty w ramie okna, dający możliwość sterowania drzwiami tarasowymi za pomocą telefonu.

Coraz większą popularnością cieszy się też czytnik linii papilarnych umożliwiający wygodne otwieranie drzwi tarasowych – jest to bezpieczne i innowacyjne rozwiązanie, wpisujące się w obowiązujące trendy – wyjaśnia Szymon Krauze, marketing manager G-U Polska.

Marzenia o większej przestrzeni

Duże drzwi i okna tarasowe tworzą nie tylko jasną, ale przede wszystkim większą optycznie przestrzeń. Z jednej strony są otwarciem domu na otoczenie – najczęściej na taras lub bezpośrednio na ogród. Z drugiej – dzięki unikatowej konstrukcji, nie zabierają przestrzeni wewnątrz mieszkania (jak dzieje się w przypadku skrzydeł okien rozwiernych).

Takie rozwiązanie znacznie ułatwia komunikację pomiędzy domem i ogrodem, i sprawdza się zwłaszcza latem. Nie musimy aranżować przestrzeni na nowo, tak aby np. móc stale mieć otwarte skrzydło rozwierne. W przypadku drzwi tarasowych HS wystarczy tyle przestrzeni, ile potrzebujemy na to, aby otworzyć skrzydło, przesunąć je i wyjść. Nie musimy przesuwać mebli – podkreśla Szymon Krauze z G-U Polska.


Przeczytaj również:

Przed nami XIII Kongres Stolarki Polskiej. Rozmowy o przyszłości branży budowlanej już w dniach 24-25 maja 2023 roku w Warszawie

Wiedza, prestiż, kontakty – te trzy słowa najlepiej definiują Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 24-25 maja  w hotelu Do…

Rusza nowa kampania „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”

Termomodernizacja domu to skuteczny sposób na ciepło, oszczędność energii i czyste powietrze. Jak dobrze przeprowadzić termomodernizację z dofinansowaniem, jakie rozwiązania wybrać i jak je zamonto…

Ciepły dom – jak oszczędzać energię i środowisko?

Początek września był wyjątkowo słoneczny, ale nieubłaganie zbliża się ochłodzenie, a wraz z nim sezon grzewczy – czas zwiększonych wydatków w domowym budżecie. Jak skutecznie zaoszczędzić na ogrze…