Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Drzwi AS 178HS PRO SLIM wariant ULTRA Pierwsze minimalistyczne rozwiązanie do drzwi HST

Moda na wielkie przeszklenia i dążenie do minimalizacji ilości widocznego aluminium nie ustaje. Z tego powodu Aluron stworzył wariant ULTRA dla swojego topowego systemu drzwi podnoszono-przesuwnych AS 178HS PRO SLIM. Największą zaletą nowej wersji produktu jest najwęższy na rynku słupek do drzwi typu HST.

Ekonomiczna alternatywa dla rozwiązań wąskoprofilowych
Wariant ULTRA systemu AS 178HS PRO SLIM to najlepsza alternatywa dla drogich i skomplikowanych w budowie systemów cienkoprofilowych. Jego konstrukcja pozwala na ukrycie wąskich już w standardzie ram – wynoszących zaledwie 37 mm – w warstwie ocieplenia. Niemniej to właśnie w tym roku Aluron wprowadził innowację, dzięki której jego produkt może swobodnie konkurować z wąskoramowymi drzwiami przesuwnymi. Konstruktorzy wyposażyli bowiem wariant ULTRA w najwęższy na rynku słupek do drzwi HST wynoszący zaledwie 25 mm! Dotychczasowe dostępne rozwiązania oscylowały w okolicach 47-50 mm. Wariant ULTRA to rozwiązanie idealne dla klientów oczekujących wyjątkowego designu, którzy marzą o pomieszczeniach tonących w naturalnym świetle.
Nowość w ofercie Aluronu zapewnia łatwość prefabrykacji, daje też możliwość wyboru spośród bogatej oferty okuć renomowanych dostawców: Siegenia, G-U, HAUTAU, MACO. Montaż szkła obywa się w sposób standardowy. Szyba klejona jest tylko z jedną krawędzią profilu wąskiego słupka. Maksymalna masa skrzydła wynosi 600 kg.

Inteligentny wariant ULTRA
Dwudziestopięciomilimetrowy słupek to nie jedyna nowość, którą Aluron wprowadził do systemu AS 178HS PRO SLIM. Kolejną innowacją jest możliwość wyposażenia drzwi przesuwnych w wariancie ULTRA w eleganckie, wielobarwne oświetlenie LED. Co więcej, rozwiązanie można zintegrować z systemem inteligentnego domu. Pozwoli to na sterowanie oświetleniem, jego kolorystyką, czasową synchronizacją
za pomocą odpowiedniego panelu lub smartfona. LED-y – oprócz względów estetycznych – mogą być wykorzystywane na przykład do informowania o otwarciu i/lub niedomknięciu drzwi HST po zmroku.

AS178HS 25 akcept
AS-178HS Ultra Slim-50
Yltra Slim -3-50

Wszechstronne drzwi podnoszono-przesuwne
Jeszcze przed wprowadzeniem wariantu ULTRA drzwi podnoszono-przesuwne AS 178HS PRO SLIM wyróżniały się wszechstronnością oraz wysoką jakością wykonania. Ta ostatnia przejawia się m.in. w wykorzystaniu szczelnej listwy labiryntowej, nowoczesnych uszczelek z TPE oraz stosowanej w standardzie technologii ANTY-BI-METAL, zapobiegającej odkształcaniu drzwi na skutek znacznych różnic temperatur.
System prezentuje też szeroki wachlarz możliwości aranżacji przestrzeni i wariantów estetycznych m.in.:

✓Dostępny jest w niepowtarzalnej wersji GLASS LINE z eleganckim szkłem emaliowanym naklejanym od strony zewnętrznej na całej powierzchni skrzydła, dzięki czemu wszystkie aluminiowe kształtowniki są całkowicie niewidoczne.

✓Przy wykorzystaniu standardowych komponentów z oferty Aluron możliwe jest również wykonanie konstrukcji przesuwnej typu pocket door. Tego typu minimalistyczne rozwiązanie zapewnia oszczędność przestrzeni oraz wizualną lekkość.

✓System pozwala na konstruowanie narożników całoszklanych pod kątem +/- 90o

 

ŹRÓDŁO: Aluron


Przeczytaj również:

XII Kongres Stolarki Polskiej. Relacja z wydarzenia

XII Kongres Stolarki Polskiej był wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim przedstawiciele branży, po czasach pandemicznych ograniczeń, spragnieni byli osobistych spotkań. W kuluarach tocz…

Konsultacje Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii nt. Zasady wzajemnego uznawania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zwraca się do Państwa z uprzejmym pytaniem czy przy wprowadzaniu towarów na rynki państw członkowskich UE stosują Państwo zasadę wzajemnego uznawania? …

Seminarium:Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu

Związek Polskie Okna i Drzwi zaprasza do udziału w seminarium szkoleniowym organizowanym przez Instytut Techniki Budowlanej „Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu”, k…