Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

DRUTEX wśród topowych firm prywatnych w Polsce

DRUTEX znalazł się w prestiżowym rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych, przygotowanym przez magazyn Forbes. To kolejne wyróżnienie przyznane firmie z Bytowa, które jest nagrodą za dynamiczny rozwój.

Forbes po raz siódmy stworzył listę topowych firm prywatnych będących wizytówką rodzimej przedsiębiorczości. DRUTEX zajął 44 miejsce w tym zestawieniu, a twórcy rankingi wycenili wartość firmy z Bytowa na 2,024 mld zł.

Niezmiernie cieszymy się, że DRUTEX jest w gronie championów polskiej przedsiębiorczości. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii staliśmy się globalną marką. Wysoka jakość, innowacyjne i unikatowe rozwiązania w połączeniu z niepowtarzalnym designem powodują, że marka DRUTEX jest znana na całym świecie. Dalej widzimy potencjał do wzrostu, a kolejne nagrody i wyróżnienia są dla nas dodatkową inspiracją do dalszego rozwoju. Nie zatrzymujemy się, jesteśmy gotowi by dalej rosnąć – mówi Leszek Gierszewski, prezes zarządu DRUTEX SA.

DRUTEX, który jest firmą w 100 procentach opartą na polskim kapitale, od lat podąża ścieżką dynamicznego wzrostu. Od początku istnienia firmą zarządza jej właściciel i założyciel, Leszek Gierszewski. Pod jego kierownictwem DRUTEX stał się jednym z europejskich liderów rynku stolarki okienno-drzwiowej. W halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien dziennie. Stylowe okna, drzwi, rolety, żaluzje, fasady czy ogrody zimowe cieszą się uznaniem klientów w Polsce, a także innych krajach Europy, Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Eksport odpowiada za około 80 proc. ogólnej sprzedaży firmy.

„Stworzona przez Leszka Gierszewskiego firma nie zwalnia tempa. W 2021 roku zwiększyła przychody o 34 proc. r/r do 1,423 mld zł. Gierszewski swoją przygodę z biznesem zaczynał w 1985 roku. Pierwsze okna z PCV wyjechały z DRUTEKSU w 1994 roku” – podaje Forbes przy okazji prezentacji rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych.

Dowodem uznania dla dynamicznego rozwoju i stworzenia globalnej marki jest uhonorowanie firmy DRUTEX wieloma prestiżowymi nagrodami. Wśród najważniejszych wyróżnień są m.in.: Złoty Laur Klienta, Plus X Award, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazela Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka, Złoty Champion Roku czy tytuł Business Superbrand.


Metodologia rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych

Ranking jest zestawieniem 100 największych polskich firm prywatnych. Powstał przy wsparciu Haitong Bank oraz SSW Pragmatic Solution. Przyjęto, że polską firmą jest podmiot, w którym większościowe udziały należę do polskiego przedsiębiorcy lub grupy takich osób działających wspólnie. Do grona takich podmiotów zaliczono również te spółki, w których przedsiębiorca ma mniejszościowe udziały, ale jest twórcą spółki, aktywnie nią zarządza lub kontroluje z poziomu rady nadzorczej, a żaden zagraniczny inwestor nie kontroluje więcej niż 50 proc. udziałów. O miejscu w rankingu decydowała wartość firmy. W przypadku spółek nienotowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych najpierw obliczano wartość kapitałów własnych (na podstawie mnożników odniesionych do zysku operacyjnego, wg najbardziej aktualnych i dostępnych danych finansowych). Tam, gdzie to było możliwe, brano pod uwagę cenę, po której dana spółka pozyskała ostatnią rundę finansowania albo po której została zrobiona transakcja M&A. W przypadku spółek notowanych na GPW wartość kapitałów własnych równa jest wartości kapitalizacji rynkowej na dzień 30.09.2021 r. Następnie dodano do nich dług netto i w ten sposób otrzymano wycenę EV.

 

ŹRÓDŁO: DRUTEX


Przeczytaj również:

Różnice pomiędzy ciepłym a tradycyjnym montażem okien

Na trwałość i szczelność okien wpływa m.in. sposób, w jaki zostaną one zamontowane. Bez prawidłowego osadzenia i uszczelnienia stolarki nawet najlepsze parametry użytkowe samego produktu nie zapewn…

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Patronem Honorowym IX Kongresu Stolarki Polskiej

Mamy zaszczyt poinformować, że Patronat Honorowy nad IX Kongresem Stolarki Polskiej objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Patronat Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju to wyróżnienie podkreślając…

Wiśniowski – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Zw…