Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

DRUTEX wśród największych firm w Polsce

DRUTEX po raz kolejny znalazł się na prestiżowej Liście 2000 największych firm w kraju. Jeden z europejskich liderów rynku stolarki okienno-drzwiowej w porównaniu do poprzedniej edycji awansował o 14 pozycji.

Ranking Lista 2000, publikowany przez Rzeczpospolitą, prezentuje 2000 największych w kraju przedsiębiorstw pod względem przychodów. Autorzy zestawienia liderów polskiej gospodarki wskazują, że firmy z Listy 2000 dobrze poradziły sobie z licznymi wyzwaniami, z którymi przyszło im się zmierzyć w 2022 r. Ich łączne przychody wzrosły w tym okresie o 32,5 proc. (rok do roku) do niemal 3,9 bln zł.

W tegorocznym zestawieniu DRUTEX znalazł się na 397 miejscu, awansując o 14 pozycji. Producent stolarki okienno-drzwiowej z Bytowa wypracował w 2022 roku blisko 1,79 mld zł przychodów. W ujęciu rok do roku dało to wzrost o 26 proc. Do 322 milionów złotych, czyli o 66 proc., wzrósł też zysk netto.

– Z pewnością cieszy fakt, że z roku na rok pniemy się w górę w tym prestiżowym rankingu. To zasługa konsekwentnie realizowanej strategii. Wysoka jakość, kompleksowa oferta, rekordowo krótkie terminy realizacji zamówień, innowacyjne i unikatowe rozwiązania w połączeniu z niepowtarzalnym designem są naszym sprawdzonym sposobem na dynamiczny rozwój w kraju oraz za granicą. Nie zatrzymujemy się, chcemy dalej rosnąć – mówi Leszek Gierszewski, założyciel i prezes firmy DRUTEX.

DRUTEX to firma o wyłącznie polskim kapitale, od zawsze budowana na solidnych fundamentach, której założycielem i prezesem jest Leszek Gierszewski. Bytowski potentat jest obecnie jednym z liderów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, marką o zasięgu globalnym. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów wytwarza do siedmiu tysięcy okien. Ponad 80 procent produkcji trafia na eksport do krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki i Australii. DRUTEX zatrudnia blisko cztery tysiące osób, będąc jednym z największych i najbardziej cenionych pracodawców na Pomorzu. Co roku inwestuje w rozwój dziesiątki milionów złotych.

Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju i najwyższej jakości oferowanych produktów są rokrocznie zdobywane nagrody i wyróżnienia oraz wysokie miejsca w rankingach. Do najważniejszych osiągnięć należą m.in.: Złoty Laur Klienta, Plus X Award, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazela Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka, Złoty Champion Roku czy tytuł Business Superbrand.

ŹRÓDŁO: DRUTEX


Przeczytaj również:

Szlachetna markiza w Twoim oknie

Markiza to prawdziwa arystokratka wśród szerokiej gamy osłon okiennych. Pełna elegancji, dyskretna i smukła. Jeżeli na upalne dni planujemy skutecznie zabezpieczyć dom przed nadmiernym ciepłem słon…

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE Poznań, 21-22.09.2023

Jak polskie i zagraniczne firmy mogą uczestniczyć w odbudowie Ukrainy – nad tym zagadnieniem debatować będą uczestnicy nadchodzącego Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE. Wydarzenie odbędzie się…