Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Drutex przekazuje milion złotych i jednoczy biznes w walce z koronawirusem.

 Leszek Gierszewski, Prezes i założyciel Drutex inicjuje akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”, której celem  której celem jest koordynacja działań w walce z epidemią wirusa CoVid19.  Bytowska spółka nie tylko przekaże milion złotych dla szpitali, ale zachęca do jednoczenia się w ramach pomocy i wspólnego pomagania w epidemii.

Kryzys spowodowany koronawirusem wywołuje wiele obaw co do przyszłości. Z drugiej strony znajdują się producenci, którzy mimo zagrożenia, oferują pomoc. Z inicjatywą wychodzi Drutex S.A., firma członkowska POiD, Związek Polskie Okna i Drzwi, jeden z czołowych eksporterów stolarki.

W dobie kryzysu, który zaskoczył również naszą branżę i całkowicie przykrył wszystkie badania i prognozy na rok 2020.Ważną kwestią, oprócz zmian organizacyjnych, o której musimy pamiętać jest odpowiedzialność społeczna. To właśnie ona w trudnych czasach może być jednym z kluczowych czynników wyjścia z kryzysu i z sukcesem powrotu na dobre tory. Dla czego tak jest? Ponieważ oprócz typowo ludzkiej strony w działaniach wykazujących dużą odpowiedzialność społeczną znajduje się też cały szereg powiązań bizneosowo-społecznych. Jeśli nie zwalczymy kryzysu, przedsiębiorcy nie będą mieć klientów, pracowników, dostawców i partnerów biznesowych, którzy są w ich sieci powiązań, ale również w dziesiątkach innych, również prywatnych, niezawodowych. Nie wystarczy posiadanie środków na przetrwanie jeśli inne powiązane z nami środowiska nie przetrwają. Dla tego każdy kto prowadzi biznes i stać go na to aby w jakimś stopniu społecznie pomóc powinien to koniecznie zrobić. Perspektywa przez łańcuchy powiązań jest znacznie szersza takiej pomocy niż nam się wydaje co jeszcze bardziej wspiera wyjście z kryzysu.

– Przekazanie pieniędzy to jedno, ale możemy zrobić więcej. Powinniśmy zjednoczyć swoje siły, słowo solidarność znowu nabiera znaczenia, choć w kontekście, którego nikt się nie spodziewał. Stąd, pomysł aby stworzyć szerszą inicjatywę „Jesteśmy razem. Pomagamy” dla koordynacji wszelkich działań mających na celu pomoc w walce z epidemią. Na razie koncentrujemy się na działaniach wspierających szpitale, a więc miejsca gdzie przede wszystkim toczyć się będzie walka o ludzkie życie. Już dziś wiele firm pomaga w różny sposób, finansowo i materialnie,  co potwierdza, że mamy w kraju piękne, zdrowe i odpowiedzialne przedsiębiorstwa gotowe się jednoczyć w ramach wyższych celów.

– zapowiada Leszek Gierszewski, założyciel i Prezes Druteksu oraz Fundacji Rodziny Gierszewskich.

Jeden z największych europejskich producentów okien – bytowski Drutex – sfinansuje remont jednego i wyposażenie czterech szpitali w woj. pomorskim. Warte około 0,5 ml zł prace dostosują trzy kondygnacje Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku do potrzeb chorych na koronawirus oraz opiekującego się nimi personelu. Pozostałe 500 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na specjalistyczne łóżka szpitalne oraz kardiomonitory, które będą rozdysponowane przez Zarząd Szpitali Pomorskich między gdańskie centrum oraz Szpital Marynarki Wojennej w Gdyni i szpitale specjalistyczne w Kościerzynie i Wejherowie, według ich potrzeb.

– Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego wymaga wyjątkowych działań. Uważam, że każdy powinien w tej trudnej dla całego społeczeństwa chwili pomagać w taki sposób, jaki jest dla niego możliwy. My od lat wspieramy lokalną społeczność, więc naturalna była dla nas decyzja, aby przekazać teraz pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują: chorym oraz instytucjom i personelowi, który się nimi opiekują – mówi Leszek Gierszewski, założyciel i prezes Druteksu.

– Widzimy, że jest w Polsce wiele firm, które chcą pomagać, a my chcemy to skoordynować i ułatwić przedsiębiorcom-darczyńcom kontakt z instytucjami i ludźmi, którzy najbardziej tego wsparcia potrzebują. Jesteśmy przekonani, że duże prywatne firmy są gotowe do pomocy placówkom służby zdrowia, osobom poszkodowanym przez epidemię, organizacjom pozarządowym. Dlatego inicjujemy akcję pod hasłem „Jesteśmy razem. Pomagamy”. Mamy nadzieję, że to zmobilizuje wszystkich do działania, a ludziom da nadzieję i pozytywną energię. – mówi Radosław Kwaśnicki, koordynator akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy”.

Drutex będzie promował tę inicjatywę na swoim profilu facebookowym oraz w mediach. Powstanie też fanpage JestesmyRazemPomagamy, którym będzie dedykowany tej akcji. Będą tam opisywani wszyscy darczyńcy i działania, jakie podjęli oraz rozwój akcji na terenie kraju.

 

 


Przeczytaj również:

Wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2023

Wykonawcy wskazali najlepsze produkty w branży budowlanej! 15 czerwca ASM Research Solutions Strategy ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2023. Budowlana Marka Roku to kla…

Targi Fensterbau Frontale Norymberga 2024

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie w branży drzwi, okien oraz fasad – targi FENSTERBAU FRONTALE, odbywające się w dniach 19 – 22 marca 2024 r. w Norymberdze. To doskonała…

Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” – kontynuacja współpracy

Wraz z początkiem września 2018 roku ruszyła nowa odsłona kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ”. W ramach najnowszej edycji akcji, patronatem „DOBRY MONTAŻ” objęte zostały klasy w trzech szkołach – z …