Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

DRUTEX ponownie będzie gościł studentów budownictwa

W dniach 19-20 maja po raz kolejny w DRUTEX S.A. odbędzie się konferencja studencka „Okno na budownictwo”. Tym razem wiodący producent okien, drzwi, rolet i żaluzji fasadowych w Europie, będzie gościł przedstawicieli politechnik: warszawskiej, gdańskiej, śląskiej i koszalińskiej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie.

To trzecia edycja wydarzenia skierowanego do studentów budownictwa. Tym razem znacząco rozszerzono program konferencji i rozbudowano jego formułę. Poza prezentacją projektów przygotowanych przez zespoły z poszczególnych uczelni, odbędą się debaty oksfordzkie, w których cztery najlepsze  zespoły zmierzą się w finałowej rozgrywce. Na laureatów czekają okazały puchar oraz atrakcyjne nagrody. Oczywiście uczestnicy – podobnie jak podczas ubiegłych edycji – będą mieli okazje poznać firmę DRUTEX, a także zwiedzą Bytów.,

– Cieszy fakt, że nasza konferencja już na trwałe wpisała się w kalendarz najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce skierowanych do studentów budownictwa. Sukces wcześniejszych edycji spowodował, że zgłoszeń w tym roku mieliśmy znacznie więcej niż miejsc. To niezwykle budujące. Jesteśmy przekonani, że przedstawiane przez przyszłych inżynierów prace naukowe w niedalekiej przyszłości będą kreować nowoczesne budownictwo, a w ten proces również jesteśmy od wielu lat zaangażowani – powiedział Paweł Grzonka, dyrektor marketingu Drutex SA.

Współpraca firmy DRUTEX z uczelniami wyższymi jest realizowana na wielu płaszczyznach, od staży i praktyk studenckich po konferencje naukowe oraz realizację wspólnych, innowacyjnych projektów. Poza budownictwem czy architekturą, obejmuje ona kierunki z zakresu informatyki, mechaniki, automatyki i robotyki oraz logistyki i spedycji.

– Dynamiczny rozwój naszej firmy, a także wdrażanie najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych procesów produkcyjnych wiążę się z koniecznością zatrudniania specjalistów z różnych dziedzin. Współpraca z uczelniami wyższymi jest doskonałym narzędziem, także w kontekście potencjalnych rekrutacji. Najlepsi ze studentów mają możliwość zatrudnienia w naszej firmie, a o jej atrakcyjności najlepiej świadczy fakt, że po raz drugi z rzędu zostaliśmy uznani za najlepszego pracodawcę roku w rankingu „Forbesa” – dodaje Adam Leik, dyrektor HR w Drutex SA.

Współorganizatorami III Konferencji Studenckiej „ Okno na budownictwo”, poza DRUTEX S.A. są: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy „KOBRa”.

– Współpraca z firmą DRUTEX została zainicjowana niemal 10 lat temu. Sam mieszkam w Bytowie, a obserwując rozwój firmy, a także jej znaczenie w rozwoju nowoczesnego budownictwa na całym świecie, współdziałanie z nią było zarówno czymś naturalnym, jak i pożądanym. Rozpoczynaliśmy oczywiście od mniejszych projektów, organizacji praktyk studenckich i staży. Dziś wspólnych przedsięwzięć jest znacznie więcej, a co chwilę pojawiają się pomysły na kolejne – mówi dr inż. Marcin Szczepański z Politechniki Gdańskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Builder, a referaty wszystkich drużyn biorących udział w konferencji zostaną opublikowane w dedykowanej edycji Builder Science!

ŹRÓDŁO: Drutex


Przeczytaj również:

Już jest nowy Monter Stolarki

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu MONTER STOLARKI, a w nim: Wymiana stolarki z dofinansowaniem – trwa okres składania wniosków Jak sprzedawać stolarkę przyszłości? Programy lojaln…

„TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”: Drzwi wewnętrzne – do czego i jak je dopasować?

Przy wyborze drzwi wewnętrznych do domu bierzemy pod uwagę estetykę, trwałość i funkcjonalność. Poza tymi kluczowymi aspektami, ważne jest również ich odpowiednie dopasowanie do aranżacji pomieszcz…