Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Doskonałe zaangażowanie w zrównoważony rozwój. REHAU ponownie otrzymuje złoto od agencji ratingowej EcoVadis

Już drugi rok z rzędu firma REHAU została wyróżniona złotym medalem przez agencję ratingową EcoVadis za duże zaangażowanie w zrównoważony rozwój. EcoVadis to największy na świecie dostawca ratingów zrównoważonego rozwoju dla firm który pokazuje, jak dobrze firmy włączają zasady zrównoważonego rozwoju do swoich systemów biznesowych i zarządzających.

Zrównoważony rozwój jest integralną częścią strategii przedsiębiorstwa REHAU. Nowoczesne zarządzanie recyklingiem, energooszczędne produkty i procesy oraz wspieranie różnorodności – zaangażowanie we wszystkich tych obszarach jest ogromne i dlatego zostało po raz kolejny nagrodzone.

Z wynikiem 71 punktów na 100 możliwych grupa REHAU uzyskała drugi rok z rzędu certyfikat Gold, plasując się w grupie 5 procent wszystkich uczestniczących w ratingu przedsiębiorstw i 2 procent w sektorze wyrobów z tworzyw sztucznych. W sumie EcoVadis ocenia ponad 100 000 firm na całym świecie.

„Zrównoważony rozwój to nie stan, ale aktywny proces, w którym stanie w miejscu oznacza regres” – wyjaśnia Andreas Jenne, szef działu zrównoważonego rozwoju REHAU Industries. „I dlatego jesteśmy szczególnie zadowoleni z tego, że nasza ocena EcoVadis na przestrzeni lat stale się zwiększa. Z jednej strony pokazuje to nasze wielkie zaangażowanie, a z drugiej potwierdza obrany przez nas kurs.”

O EcoVadis

Niezależna agencja ratingowa EcoVadis od 2007 roku ocenia wyniki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju w kategoriach: środowisko, praca i prawa człowieka, etyka i zrównoważone zaopatrzenie. Metodologia w tym zakresie opiera się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju, w tym Global Reporting Initiative, United Nations Global Compact, ISO 26000 i obejmuje ponad 200 kategorii wydatków i ponad 160 krajów. Dzięki łącznie 21 kryteriom zrównoważonego rozwoju sprawia, że działania firm posiadających międzynarodowe łańcuchy dostaw są mierzalne i porównywalne. Całościowe oceny EcoVadis pokazują zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz budują zaufanie i przejrzystość wobec partnerów biznesowych.

ŹRÓDŁO: REHAU


Przeczytaj również:

Jak zadbać o ciepły dom?

Przed nadejściem zimy pytanie: „Jak zatrzymać ciepło w domu?” zadaje sobie wielu właścicieli budynków jednorodzinnych. Najprostsze rozwiązanie to mocne odkręcenie grzejników, jednak wobec rosnących…

Wymiary referencyjne okien na tle norm europejskich

Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym na świecie z roku na rok wzrasta. Jest ono wspierane przez Unię Europejską, a poszczególni członkowie Wspólnoty realizują własne programy wspierające t…

„DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom”: Jak ochronić dom przed słońcem?

Zimą tęsknimy za słońcem, ale latem jego nadmiar, a zwłaszcza przebywanie w mocno nagrzanych wnętrzach, mogą być bardzo męczące. Coraz częściej pojawiające się wielodniowe upały sprawiają, że szuka…