Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Dedykowany system kontroli dostępu LSA w Dublin Convention Centre

Dedykowany system kontroli dostępu LSA został zainstalowany w największym irlandzkim centrum konferencyjno-szkoleniowym Dublin Convention Centre. Jest ono położone w samym sercu Dublina, w modnej dzielnicy Docklands nad brzegiem rzeki Liffey. Każdego roku odwiedza je tysiące gości z całego świata, którzy biorą udział w kongresach, konferencjach, warsztatach oraz szkoleniach. Z kolei na co dzień z dostępu do poszczególnych stref i pomieszczeń w Dublin Convention Centre korzystają pracownicy, usługodawcy, dostawcy oraz technicy i wykonawcy robót remontowo-budowlanych.

 

Jak działa system kontroli dostępu LSA?

LSA to personalizowany system kontroli dostępu tworzony w oparciu o szczegółowe wymagania inwestora i dopasowany do konkretnych potrzeb klienta. Zastosowane w nim urządzenia i rozwiązania uwzględniają wielkość, rozmieszczenie oraz przeznaczenie budynków, pomieszczeń i stref, z których korzystają nie tylko użytkownicy stali, tacy jak na przykład pracownicy, ale także użytkownicy rotujący – w przypadku Dublin Convention Centre są nimi goście incydentalni, biorący udział w poszczególnych wydarzeniach odbywających się na terenie obiektu.

Elastyczność systemu LSA umożliwia administratorowi zdalne nadawanie uprawnień z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Jako poświadczeń użytkownicy mogą używać smartfonów, kart zbliżeniowych oraz kluczy mechatronicznych. Te ostatnie działają w oparciu o technologię indukcyjną co oznacza, że nie tylko transmitują dane do wkładek, ale także dostarczają do nich energię. Oznacza to, że nie ma konieczności doprowadzania do wkładek zasilania z sieci, co znacznie przyspiesza i ułatwia ich montaż. Skalowalność systemu umożliwia rozbudowywanie go o kolejne urządzenia i dodawanie nowych użytkowników w dowolnym czasie, jeśli tylko pojawi się taka konieczność.

Czym charakteryzuje się centrum konferencyjno-szkoleniowe Dublin Convention Centre?

Dublin Convention Centre to nowoczesny obiekt konferencyjno-szkoleniowy, zaprojektowany przez znanego irlandzkiego architekta Kevina Roche. Budynek charakteryzuje się zastosowaniem licznych przeszkleń i zakrzywionych ścian. Jego budowa trwała ponad dziesięć lat i zakończyła się w 2010 roku. Podczas prac wykorzystano szereg ekologicznych materiałów, takich jak między innymi niskoemisyjny cement, dzięki czemu budynek charakteryzuje się neutralnością węglową. O komfort termiczny osób przebywających wewnątrz dba system odzyskiwania ciepła z wykorzystaniem napędu obrotowego, a klimatyzację zapewnia jednostka wyposażona w zasobnik lodu.

W Dublin Convention Centre znajduje się 22 sal konferencyjnych. Największa z nich posiada niemal 2000 miejsc siedzących. Każda sala jest wyposażona w najwyższej klasy projektory i ekrany oraz sprzęt nagłaśniający. Wszystkie sale posiadają również panele sterowania, umożliwiające sterowanie oświetleniem i roletami. Do działającej na terenie obiektu sieci bezprzewodowej można jednocześnie podłączyć 22 000 urządzeń. Zastosowane technologie i dostępne przestrzenie o różnej wielkości umożliwiają zorganizowanie konferencji, warsztatów, szkoleń czy spotkań zarządu. W czerwcu 2020 roku ze względu na konieczność zachowania dystansu społecznego i inne restrykcje związane z pandemią COVID-19, w obiekcie odbywały się obrady Dáil Éireann – niższej izby irlandzkiego parlamentu. Dublin Convention Centre gościł także ceremonie rozdania prestiżowych nagród, gale charytatywne, a ponadto organizowano w nim uroczyste kolacje i bankiety.

System kontroli dostępu LSA stanowi znakomite uzupełnienie technologii i rozwiązań dostępnych w centrum konferencyjno-szkoleniowym Dublin Convention Centre. Jego zastosowanie pozwoliło usprawnić obsługę gości odwiedzających ten wyjątkowy obiekt. Otrzymują oni spersonalizowane uprawnienia, umożliwiające dostęp jedynie do tych pomieszczeń i stref, z których faktycznie korzystają. Co więcej uprawnienia zachowują ważność jedynie w ustalonych przez administratora dniach i godzinach. Dzięki temu nawet podczas największych wydarzeń, panuje idealny porządek, a goście bez problemu odnajdują sale, w których odbywają się interesujące ich prelekcje czy spotkania.

Potrzebujesz pomocy w doborze systemu kontroli dostępu i zamków z kontrolą dostępu?

Nasz profesjonalny zespół specjalistów i doradców specjalizujących się w systemach kontroli dostępu służy pomocą w doborze i konfiguracji poszczególnych rozwiązań w zarządzanym przez Ciebie obiekcie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie systemy kontroli dostępu będą najlepszym rozwiązaniem dla danego rodzaju obiektu lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej pełnej gamy produktów związanych z urządzeniami kontroli dostępu, skontaktuj się z nami pod adresem: kontrola-dostepu@novet.eu

ŹRÓDŁO: NOVET


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi Patronem Branżowych Mistrzostw Polski w Triathlonie „Triathlon Kurzętnik”

Związek POiD objął Patronatem imprezę sportową „Triathlon Kurzętnik”, która odbędzie się 26 czerwca br. w Kurzętniku w województwie warmińsko-mazurskim. Podczas wydarzenia reprezentanci zawodów zw…

Zmiana terminu XI Kongresu Stolarki Polskiej

W związku z wyjątkową sytuacją w kraju, spowodowaną rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, XI Kongres Stolarki Polskiej został przełożony na termin: 9-10 …

Związek POiD partnerem debaty Rzeczpospolitej

Już w najbliższy piątek będziemy mogli zobaczyć relację debaty Rzeczpospolita pt. „Bariery rozwoju budownictwa w świetle nowych przepisów budowlanych”. Wzięli w niej udział: Anna Kornecka` – podse…