Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Deceuninck wspiera fundację Ronalda McDonalda

Deceuninck już po raz drugi zaangażował się w pomoc przy budowie Domu Ronalda McDonalda – właśnie ukończone zostały prace budowlane drugiego takiego obiektu w Polsce. Jest on zlokalizowany na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala pediatrycznego. Firma Deceuninck ufundowała materiały systemu tarasowego Twinson, którego jest producentem, wierząc, że powstanie z nich doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks dla rodzin chorych dzieci. 

Fundacja Ronalda McDonalda działa w Polsce od 2002 roku. Jednym z filarów jej działalności są Domy Ronalda McDonalda oferujące bezpłatny nocleg dla rodzin hospitalizowanych dzieci. Domy tworzone w bezpośrednim sąsiedztwie największych publicznych szpitali pediatrycznych. Ta szlachetna inicjatywa pozwala rodzinom małych pacjentów być przy swoich pociechach i wspierać je w walce z chorobą – bez względu na dzielącą odległość.

Domy Ronalda McDonalda pomagają rodzicom, którzy muszą wyjechać z dzieckiem do szpitala,  a mają do niego naprawdę daleko. Dajemy wsparcie całej rodzinie malucha: mamie, tacie, zdrowemu rodzeństwu, babci/dziadkowi. Obecność rodziny to najważniejsza pomoc, jakiej możemy udzielić choremu dziecku. Pomagamy im wszystkim w czasie długiej hospitalizacji. Dom daje poczucie bezpieczeństwa, zdejmuje z głowy problem ekonomiczny, bo pobyt jest bezpłatny. Z drugiej strony utrzymuje ich życie rodzinne w formie zbliżonej do tego, jaki mieli wcześniej. Choroba nie musi być dramatyczną cezurą w życiu rodziny – mówi Katarzyna Nowakowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

 Drugi Dom Ronalda McDonalda, który zostanie oddany do użytku w 2021 roku. To nowoczesny, przyjazny środowisku budynek o 3 kondygnacjach i 2100 m² powierzchni użytkowej. Do dyspozycji rodzin małych pacjentów będzie 25 komfortowo wyposażonych apartamentów oraz przestronna część wspólna: kuchnia, jadalnia, salon rodzinny, miejsca spotkań i relaksu, pralnia, zielone tarasy.

Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć Fundację Ronalda McDonalda. Dom dla rodzin hospitalizowanych dzieci to bardzo szlachetna inicjatywa, która pozwala rodzicom i bliskim małych pacjentów na bycie razem w trudnym czasie walki z chorobą. Mamy szczerą nadzieję, że tarasy, jakie powstały na terenie domu, pozwolą rodzinom chorych dzieci na chwilę relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu spędzonym na czuwaniu przy szpitalnym łóżku. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że możemy być częścią tego pięknego projektu – mówi Monika Hybza, koordynator marketingu Deceuninck Polska.

Dom będzie do dyspozycji rodzin chorych dzieci 365 dni w roku. W obiekcie będzie działał także moduł o funkcji przedszkolnej, na co dzień dedykowany dzieciom pracowników kampusu, będzie służyć także zdrowemu rodzeństwu chorych dzieci. Fundacja z doświadczenia wie, że rodzice często przyjeżdżają do Domu z drugim dzieckiem.

W sobotę 5 grudnia rozpoczęła się akcja McHappy Day, która potrawa przez 2 grudniowe weekendy! To największa akcja dla Domu w roku –  5 i 6 grudnia, oraz 12 i 13 grudnia z każdej porcji frytek 1 zł pomaga Domowi.

 

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl


Przeczytaj również:

Jak obrobić okna i drzwi po wymianie?

Jesień to ostatni dzwonek, żeby wymienić przed zimą stare okna i drzwi zewnętrzne na cieplejsze, bardziej energooszczędne wyroby. Przed montażem stolarki okienno-drzwiowej ważne jest przygotowanie …

Konferencja prasowa Związku POiD „Zielone budownictwo i rosnące ceny drewna”

Związek POiD zaprasza na udział w konferencji, która odbędzie się 28 września o godzinie 15:00. W konferencji będzie można uczestniczyć za pośrednictwem kanału YouTube Związku POiD. LINK DO KONFERE…

Program Czyste Powietrze bez osłon przeciwsłonecznych i smarthome

NFOŚiGW odpowiedział na postulaty branży solarki otworowej w sprawie rozszerzenia listy produktów w programie Czyste Powietrze o osłony przeciwsłoneczne i rozwiązania inteligentnego zarządzania urz…