Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Deceuninck trzykrotnie wyróżniony certyfikatem Kreator Budownictwa Roku 2021

W 11. edycji prestiżowego projektu Kreator Budownictwa Roku 2021 wyróżniono 18 firm, 18 osób oraz 18 produktów i inwestycji, a wśród nagrodzonych certyfikatem świadczącym o przedsiębiorczości i innowacyjności znalazła się firma Deceuninck Poland. Potrójne wyróżnienie przyznano belgijskiemu producentowi okien i drzwi podczas uroczystej gali organizowanej przez Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która odbyła się 18 listopada w Warszawie.

Organizator projektu, istniejące od 2004 roku Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, adresuje ideę projektu Kreator Budownictwa Roku do tych, którzy potrafią działać na rynku budowlanym w sposób godny naśladowania. Certyfikat Kreator Budownictwa Roku jest zatem od lat potwierdzeniem najwyższej klasy przedsiębiorczości i kreatywności dla osób i firm. W projekcie nagradzane są również produkty, które wyznaczają najnowsze trendy, jak i inwestycje, które zmieniają otaczający nas świat. Podczas gali jedenastej edycji tego prestiżowego przedsięwzięcia w siedzibie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa tytułem Kreator Budownictwa Roku 2021 uhonorowano 54 laureatów z trzech kategorii: firma, osoba, produkt i inwestycja.

Pośród firm i osób wyróżniających się w branży budowlanej i mających na nią pozytywny wpływ, nagrodzony certyfikatem został belgijski producent okien i drzwi z PVC i kompozytu z oddziałem w Jasinie pod Poznaniem, firma Deceuninck, natomiast w gronie laureatów wyróżniających się ambicją, zaangażowaniem w rozwój firmy oraz właściwą postawą w stosunku do klientów i partnerów, znalazł się Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Technicznego Wsparcia Klientów i Zarządzania Produktem w Deceuninck Poland. Deceuninck jest jednym z wiodących europejskich producentów profili okiennych i drzwiowych oraz systemów tarasowych. Przoduje w trwałych i łatwych w pielęgnacji produktach wysokiej jakości, które mogą być poddane w 100% recyklingowi po zakończeniu ich eksploatacji.

Doceniono także wkład systemu okiennego Elegant firmy Deceuninck w rozwój polskiego i światowego budownictwa – było to trzecie wyróżnienie wręczone firmie na uroczystej gali. Elegant to nowoczesny i minimalistyczny system profili PVC, który łączy technologię z pionierskim wzornictwem, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę bądź uzupełnienie dla profili aluminiowych. Co najważniejsze – Deceuninck wykorzystuje do produkcji profili surowiec otrzymany w procesie recyklingu we własnym zakładzie w Diksmuide w Beligii, w ten sposób ograniczając na każdym kilogramie PVC emisję CO2 do atmosfery o 2 kg w stosunku do emisji w przypadku zastosowania materiału pierwotnego. Podobnie jak inne produkty Deceuninck, profile Elegant w całości nadają się do ponownego przetworzenia – nawet 10 razy bez pogorszenia właściwości materiału. Oprócz gospodarki obiegu zamkniętego, ekologiczność systemu Elegant opiera się również na optymalnym doborze geometrii profili i grubości ścianek wykorzystującej minimalną niezbędną ilość surowca.

To wyróżnienie dla firmy, dla naszego produktu, jak i dla mnie osobiście, jest szczególnie ważne, bowiem potwierdza, że warto podążać razem z nami w stronę odpowiedzialności, innowacyjności, a przede wszystkim – gospodarki obiegu zamkniętego. Od lat tworzymy i wprowadzamy na rynek produkty, które nie tylko wyznaczają trendy pod względem użytkowym i stylistycznym, ale też stanowią wzór godny naśladowania, jeżeli chodzi o ponowne wykorzystanie surowca. Piękny, ponadczasowy design połączony z minimalizacją wpływu na środowisko – tym właśnie kierujemy się w Deceuninck. Wyróżnienia zawsze nas cieszą i motywują do dalszego działania, ale najważniejsze jest to, by konsumenci mogli cieszyć się naszymi produktami przez długie lata, dlatego tworzymy je z myślą o przyszłości – mówi Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Technicznego Wsparcia Klientów i Zarządzania Produktem w Deceuninck Poland.

Projekt Kreator Budownictwa Roku od początku odbywa się pod patronatem honorowym i z udziałem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, a w tym roku patronat honorowy objęło również Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Organizatorem projektu oraz gali wieńczącej tegoroczną edycję jest Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. Patronem medialnym wydarzenia był dziennik „Rzeczpospolita”, który opublikował dodatek prezentujący wszystkich laureatów tytułu Kreator Budownictwa Roku 2021.

Na zdjęciu od lewej: Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o. Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland Sp. z o.o. prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Technicznego Wsparcia Klientów i Zarządzania Produktem w Deceuninck Poland Sp. z o.o. Odeta Moro, prowadząca galę dziennikarka i prezenterka radiowa oraz telewizyjna. Fot. Marek Jaśkiewicz, Agencja Poziom

 

https://www.kreatorbudownictwaroku.pl/

 

ŹRÓDŁO: Deceuninck Polska


Przeczytaj również:

Jan Szulżyk Członkiem Honorowym Związku Polskie Okna i Drzwi

  Do grona Członków Honorowych Związku Polskie Okna i Drzwi dołączył  Jan Szulżyk, założyciel, współwłaściciel oraz prezes spółki POL-SKONE. Nagrodę wręczono w czasie XII edycji Kongresu Stola…

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym Targów „Bud-Gryf & Home Szczecin 2020”

Związek Polskie Okna i Drzwi wraz organizatorem, spółką Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, zapraszają na 29. edycję „Bud-Gryf & Home Szczecin 2020”- największych na Pomorzu Zachodnim tar…

Czyste Powietrze 2023 – jak promować termomodernizacje w Polsce?

Jak promować modernizację energetyczną budynków i program Czyste Powietrze?  To główne zagadnienie poruszane w czasie spotkania organizowanego przez Polski Alarm Antysmogowy, Porozumienie Branżowe …