Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Deceuninck trzykrotnie wyróżniony certyfikatem Kreator Budownictwa Roku 2021

W 11. edycji prestiżowego projektu Kreator Budownictwa Roku 2021 wyróżniono 18 firm, 18 osób oraz 18 produktów i inwestycji, a wśród nagrodzonych certyfikatem świadczącym o przedsiębiorczości i innowacyjności znalazła się firma Deceuninck Poland. Potrójne wyróżnienie przyznano belgijskiemu producentowi okien i drzwi podczas uroczystej gali organizowanej przez Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która odbyła się 18 listopada w Warszawie.

Organizator projektu, istniejące od 2004 roku Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, adresuje ideę projektu Kreator Budownictwa Roku do tych, którzy potrafią działać na rynku budowlanym w sposób godny naśladowania. Certyfikat Kreator Budownictwa Roku jest zatem od lat potwierdzeniem najwyższej klasy przedsiębiorczości i kreatywności dla osób i firm. W projekcie nagradzane są również produkty, które wyznaczają najnowsze trendy, jak i inwestycje, które zmieniają otaczający nas świat. Podczas gali jedenastej edycji tego prestiżowego przedsięwzięcia w siedzibie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa tytułem Kreator Budownictwa Roku 2021 uhonorowano 54 laureatów z trzech kategorii: firma, osoba, produkt i inwestycja.

Pośród firm i osób wyróżniających się w branży budowlanej i mających na nią pozytywny wpływ, nagrodzony certyfikatem został belgijski producent okien i drzwi z PVC i kompozytu z oddziałem w Jasinie pod Poznaniem, firma Deceuninck, natomiast w gronie laureatów wyróżniających się ambicją, zaangażowaniem w rozwój firmy oraz właściwą postawą w stosunku do klientów i partnerów, znalazł się Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Technicznego Wsparcia Klientów i Zarządzania Produktem w Deceuninck Poland. Deceuninck jest jednym z wiodących europejskich producentów profili okiennych i drzwiowych oraz systemów tarasowych. Przoduje w trwałych i łatwych w pielęgnacji produktach wysokiej jakości, które mogą być poddane w 100% recyklingowi po zakończeniu ich eksploatacji.

Doceniono także wkład systemu okiennego Elegant firmy Deceuninck w rozwój polskiego i światowego budownictwa – było to trzecie wyróżnienie wręczone firmie na uroczystej gali. Elegant to nowoczesny i minimalistyczny system profili PVC, który łączy technologię z pionierskim wzornictwem, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę bądź uzupełnienie dla profili aluminiowych. Co najważniejsze – Deceuninck wykorzystuje do produkcji profili surowiec otrzymany w procesie recyklingu we własnym zakładzie w Diksmuide w Beligii, w ten sposób ograniczając na każdym kilogramie PVC emisję CO2 do atmosfery o 2 kg w stosunku do emisji w przypadku zastosowania materiału pierwotnego. Podobnie jak inne produkty Deceuninck, profile Elegant w całości nadają się do ponownego przetworzenia – nawet 10 razy bez pogorszenia właściwości materiału. Oprócz gospodarki obiegu zamkniętego, ekologiczność systemu Elegant opiera się również na optymalnym doborze geometrii profili i grubości ścianek wykorzystującej minimalną niezbędną ilość surowca.

To wyróżnienie dla firmy, dla naszego produktu, jak i dla mnie osobiście, jest szczególnie ważne, bowiem potwierdza, że warto podążać razem z nami w stronę odpowiedzialności, innowacyjności, a przede wszystkim – gospodarki obiegu zamkniętego. Od lat tworzymy i wprowadzamy na rynek produkty, które nie tylko wyznaczają trendy pod względem użytkowym i stylistycznym, ale też stanowią wzór godny naśladowania, jeżeli chodzi o ponowne wykorzystanie surowca. Piękny, ponadczasowy design połączony z minimalizacją wpływu na środowisko – tym właśnie kierujemy się w Deceuninck. Wyróżnienia zawsze nas cieszą i motywują do dalszego działania, ale najważniejsze jest to, by konsumenci mogli cieszyć się naszymi produktami przez długie lata, dlatego tworzymy je z myślą o przyszłości – mówi Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Technicznego Wsparcia Klientów i Zarządzania Produktem w Deceuninck Poland.

Projekt Kreator Budownictwa Roku od początku odbywa się pod patronatem honorowym i z udziałem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, a w tym roku patronat honorowy objęło również Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Organizatorem projektu oraz gali wieńczącej tegoroczną edycję jest Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. Patronem medialnym wydarzenia był dziennik „Rzeczpospolita”, który opublikował dodatek prezentujący wszystkich laureatów tytułu Kreator Budownictwa Roku 2021.

Na zdjęciu od lewej: Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o. Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland Sp. z o.o. prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Technicznego Wsparcia Klientów i Zarządzania Produktem w Deceuninck Poland Sp. z o.o. Odeta Moro, prowadząca galę dziennikarka i prezenterka radiowa oraz telewizyjna. Fot. Marek Jaśkiewicz, Agencja Poziom

 

https://www.kreatorbudownictwaroku.pl/

 

ŹRÓDŁO: Deceuninck Polska


Przeczytaj również:

Jak wybrać drzwi do pomieszczeń gospodarczych

Nieodłącznym elementem nowoczesnego domu są pomieszczenia gospodarcze, gdyż podnoszą znacząco jego funkcjonalność, a co za tym idzie komfort życia domowników. Garaż, kotłownia, piwnica, spiżarnia c…

Ostatnie miejsca na szkolenie „Akustyka w stolarce okiennej i drzwiowej”

Izolacyjność akustyczna chroni mieszkańców budynków przed szkodliwym dla zdrowia działaniem niepożądanego hałasu. Ponieważ najczęściej stolarka okienna ma dużo niższe parametry akustyczne, niż inne…

Zobacz nagranie webinaru na temat programu „Czyste Powietrze”!

We wtorek 17 września odbył się kolejny z cyklu webinarów dla DOBRYCH DORADCÓW. Tematem spotkania był program „Czyste Powietrze”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia i zapraszamy do obejrze…