Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Deceuninck – Quick Step gotowy na Tour de Pologne 2021

Już w najbliższy poniedziałek (9 sierpnia) po raz 78 wystartuje największy kolarski wyścig w Polsce, Tour de Pologne. Na starcie tegorocznej edycji zobaczymy wielu mistrzów swoich krajów oraz najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu. Nie może tam zabraknąć również ekipy Deceuninck – Quick Step, która przyjedzie na wyścig w bardzo mocnym składzie.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach (9-15 sierpnia), a na kolarzy czeka wymagająca trasa składająca się z 7 etapów o łącznie długości prawie 1140 km. Wszystko zacznie się w Lublinie, a zakończy już tradycyjnie w stolicy małopolski – Krakowie. Zawodnicy będą musieli zmagać się z szybkimi odcinkami, wymagającymi podjazdami (na uwagę zwraca drugi odcinek z metą w Przemyślu) oraz sprawdzą swoje umiejętności podczas jazdy indywidualnej na czas w Katowicach.

Mocny skład Deceuninck – Quick Step

Swoje uczestnictwo w tym wydarzeniu potwierdziła belgijska ekipa Deceuninck – Quick Step, która przyjedzie w bardzo mocnym składzie i będzie walczyć o powtórzenie zeszłorocznego sukcesu, którym było zwycięstwo Remco Evenepoel’a w klasyfikacji generalnej.

Belga w tym roku nie zobaczymy, ale jego godnym zastępcą i jednym z faworytów do wygrania całego wyścigu będzie João Almeida. Portugalczyk potrafi doskonale jeździć na czas, a górskie odcinki trasy będzie chciał pokonać w wielkim stylu. Jeśli chodzi o etapy sprinterskie, to oczy kibiców zwrócone będą na Kolumbijczyka Álvaro José Hodeg’a, który powinien być godnym zastępcą dla Marka Cavendisha, który w wielkim stylu wygrał 4 etapy tegorocznego Tour de France, wyrównując rekord legendarnego Eddy’ego Merckxa.

Uwagę należy zwrócić również na takich zawodników jak Mikkel Frølich Honoré lub Andrea Bagioli, czy Rémi Cavagnii. Każdy z nich ma szanse odegrać w wyścigu istotną rolę.

Tegoroczny sezon w wykonaniu Deceuninck – Quick Step wypełniony jest sukcesami. Wspomnieć wystarczy o 5 etapowych zwycięstwach w Wielkiej Pętli, czy też zwycięstwie w klasyku Strzała Walońska, które wywalczył Julian Alaphilippe. Czy tegoroczny Tour de Pologne również belgijska drużyna zapisze do udanych? Czas rozpocząć wielkie ściganie.

Wstępny skład zespołu Deceuninck – Quick Step na Tour de Pologne:

João Almeida, Andrea Bagioli, Rémi Cavagna, Álvaro José Hodeg, Mikkel Frølich Honoré, Pieter Serry, Stijn Steels.

Ostateczny skład zostanie ogłoszony na 72h przed startem wyścigu.

ŹRÓDŁO: Deceuninck


Przeczytaj również:

Energooszczędne i bezpieczne okna w modnym stylu

Minimalistyczne, proste linie i nowoczesne kolory czy może przytulne retro? W zależności od swoich preferencji, design okien łatwo dopasujemy do stylu budynku. Liczą się jednak również parametry te…

POiD – Branża stolarki budowlanej chce zmian w zapisach Warunków Technicznych

Związek Polskie Okna i Drzwi nie zwalnia tempa. W odpowiedzi na pismo ministra Roberta Krzysztofa  Nowickiego, w sprawie zapisów w Warunkach Technicznych, przygotowane zostały poprawki do nowelizac…