Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Deceuninck przedstawia Winspirator

Winspirator to narzędzie online do konfiguracji i wyboru systemów okiennych, które inspiruje. 

Deceuninck przygotował dla użytkowników narzędzie online, które umożliwia konsumentom konfigurację dopasowanych do wybranego stylu budynku profili okiennych i drzwiowych. Łatwa w obsłudze aplikacja 3D jest pełna użytecznych funkcji i sprawnie działa na urządzeniach mobilnych. Narzędzie jest źródłem inspiracji dla klienta poszukującego właściwej koncepcji i odpowiednio dobranych do siebie elementów wizualnych, jakimi są fasada i styl budynku oraz design okna.
Od kilku lat powszechną praktyką jest, że zanim konsument przyjdzie do salonu sprzedaży, najpierw szuka inspiracji w Internecie. Aby usprawnić ten proces oraz skuteczniej i w szerszym zakresie dostarczać konsumentom możliwość określenia swoich preferencji, Deceuninck – we współpracy z firmą Nanopixel, specjalizującą się w wizualizacjach 3D – opracowali narzędzie Winspirator.
Aplikację uruchamia się z witryny internetowej Deceuninck. Po wyborze kraju i języka, w jakim chcemy korzystać z aplikacji, narzędzie w 4 prostych krokach prowadzi użytkownika przez etapy projektowania. Konsument może określić swój obecny lub przyszły styl domu, a następnie dopasować materiał i kolor profili drzwiowych i okiennych, tworząc stylową trójwymiarową wizualizację. Wizualizację domu można obracać w 360° oraz oglądać od środka i od zewnątrz. Oferta produktowa, z której konsument może czerpać przy tworzeniu swojego projektu, obejmuje linie Elegant i Decalu, a więc flagowe systemy firmy z PVC i Aluminium. Szeroka gama kolorów, wykończeń i powierzchni profili pomaga w znalezieniu własnego stylu.
Po zapoznaniu się z przeglądem budynków, mogących stanowić źródło inspiracji, konsument może wprowadzić informacje o swoim projekcie budowy/przebudowy z uwzględnieniem danych technicznych, takich jak wartości liczbowe, wymiary czy materiały wykończeniowe. Użytkownik ma możliwość wygenerowania swojego projektu w postaci pliku pdf, który otrzyma na swój adres email.

Inwestycja stanowiąca wartość dodaną

Dla firmy Deceuninck uruchomienie narzędzia Winspirator to naturalny krok w kierunku dostarczania swoim odbiorcom wsparcia i wartości dodanej. Co należy podkreślić, jest to pierwsza odsłona aplikacji. W kolejnym kroku rozwoju konfiguratora możliwe będzie skontaktowanie ze sobą konsumenta i preferowanych partnerów firmy, u których klient będzie mógł zrealizować swój projekt, poprzez bezpośrednie przekazanie za pośrednictwem aplikacji projektu konsumenta do odpowiedniego salonu sprzedaży. Dzięki internetowej aplikacji belgijski producent profili okiennych i drzwiowych pragnie ułatwić konsumentom szukanie inspiracji przed wizytą w salonie sprzedaży oraz zapewnić im jak najlepszą obsługę, kierując do właściwych salonów swoich preferowanych partnerów.

Przeczytaj również:

Posiedzenie Rady Związku

W dniu 13 kwietnia o godz. 11:00 odbędzie się posiedzenie Rady Związku Polskie Okna i Drzwi. Miejsce spotkania Warszawa, ul. Modlińska 6 Poniżej przedstawiamy program planowanego posiedzenia Rady P…

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE Poznań, 21-22.09.2023

Jak polskie i zagraniczne firmy mogą uczestniczyć w odbudowie Ukrainy – nad tym zagadnieniem debatować będą uczestnicy nadchodzącego Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE. Wydarzenie odbędzie się…

Polska Branża Budowlana na Mistrzostwach Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim

Na co dzień konkurują na trudnym rynku, a w pierwszym tygodniu września stanęli w szranki w Mistrzostwach Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. XII edycja Regatta Build Cup przyciągnęła p…