Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Deceuninck partnerem głównym Międzynarodowego Biennale Architektury 2023

W trakcie tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury zaplanowanej na 13-14 października, przewidziane są m.in. wystawy i debaty na temat przestrzeni miejskiej czy rozmowy z ekspertami w formule speed dating. Jednym z trzech partnerów głównych tego wydarzenia została firma Deceuninck, której sposób działania rezonuje z podejmowaną tematyką rozwiązań dla architektury przyjaznej miastu i jego mieszkańcom. Deceuninck zamierza przedstawić w trakcie imprezy swój system Elegant, czyli profile okienne, które powstają z PVC pochodzącego z recyklingu, a po okresie ich użytkowania mogą w całości zostać ponownie poddane temu procesowi.

Jak sugerują organizatorzy MBA Kraków 2023, współczesne miasto potrzebuje zmian. „Recover”, czyli hasło przewodnie tegorocznej edycji, odnosi się do istniejącej potrzeby „uleczenia” miasta w taki sposób, aby było środowiskiem przyjaznym mieszkańcom i szanującym dziedzictwo kulturowe, a jednocześnie dostosowanym do wyzwań współczesnego świata – związanych m.in. z kryzysem klimatycznym.

Deceuninck jest przykładem firmy, która chce wyznaczać standardy w branży stolarki okiennej i drzwiowej, jeśli chodzi o podejście do zrównoważonego budownictwa. Firma inwestuje w technologie produkcyjne, pozwalające na przetwarzanie surowców bez utraty ich parametrów użytkowych, co realizuje w nowoczesnym zakładzie recyklingu w belgijskim Diksmuide. Ogłosiła także zamiar zredukowania emisji CO2 do 2030 r. o 60% i osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r.

  • Jesteśmy świadomi tego, jak istotne w myśleniu o architekturze przyszłości jest budowanie zrównoważonych domów – to w zasadzie motto naszej firmy. Nasze produkty, jak profile okienne Elegant z PVC są zaprojektowane tak, aby miały minimalny wpływ na środowisko w trakcie całego cyklu ich życia, służyły maksymalnie długo oraz poprawiały efektywność energetyczną budynków poprzez jakościowe parametry termoizolacyjności. Bardzo się cieszymy z możliwości bycia partnerem głównym i sponsorem MBA, ponieważ utożsamiamy się z podejmowaną w trakcie wydarzenia tematyką. Chcemy być częścią dyskusji o architekturze przyszłości i wyzwaniach, które przed nią stoją – mówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.

W programie tegorocznej edycji MBA przewidziane są panele dyskusyjne, warsztaty, wystawy oraz prezentacje prac konkursowych, a także m.in. dyskusje o architekturze i urbanistyce z zaproszonymi specjalistami w formule speed dating. Impreza odbędzie się 13-14 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, gdzie znajdzie się również stoisko Deceuninck. Będzie można dowiedzieć się na nim o realizowanej gospodarce obiegu zamkniętego, recyklingu surowca, a także najnowszych rozwiązaniach producenta proponowanych w obszarze stolarki otworowej, które są przyjazne środowisku – jak profile Phoenix, w 100% produkowane z odzyskanego surowca.

Pierwsza odsłona Międzynarodowego Biennale Architektury miała miejsce w 1985 roku. Na przestrzeni lat wydarzenie stanowiło forum wymiany poglądów i doświadczeń dla architektów oraz gościło uznanych w środowisku ekspertów. Obecnie, impreza odbywa się co dwa lata i skupia się przede wszystkim na przestrzeniach miejskich. Za organizację wydarzenia wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków odpowiadają: Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP i miesięcznik Architektura & Biznes.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: http://mba2023.sarp.krakow.pl/

ŹRÓDŁO: Deceuninck Polska


Przeczytaj również:

Czyste Powietrze 2023 – jak promować termomodernizacje w Polsce?

Jak promować modernizację energetyczną budynków i program Czyste Powietrze?  To główne zagadnienie poruszane w czasie spotkania organizowanego przez Polski Alarm Antysmogowy, Porozumienie Branżowe …

AIB – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek POiD, Kongres Stolarki Polskiej jest najważniejszym wydarzeniem dedykowanym polskiej branży stolarki budowlane…

Jak dobrać drzwi wewnętrzne do stylu wnętrza?

W domu czy mieszkaniu mamy co najmniej kilkoro drzwi. Pełnią one bowiem wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim oddzielają poszczególne pomieszczenia, zapewniają nam prywatność, a także izolują od …