Oferta korzyści dla członków POiD
Związek Polskie Okna i Drzwi reprezentuje i promuje najwyższe standardy technologiczne dla nowoczesnego branży stolarki otworowej. Skupia ponad 100 Członków: najbardziej rzetelnych, producentów i dostawców, rzeczoznawców, architektów i projektantów.
Integrujemy środowiska
Związek POiD integruje podmioty działające w obszarze branży stolarki budowlanej poprzez:
● Kongres Stolarki Polskiej
Kongres Stolarki Polskiej to miejsce spotkań i dyskusji na najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem sektora. Udział w wydarzeniu jest doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń, integracji środowiska, nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych oraz rozmów na temat dalszych kierunków rozwoju branży. Głos każdego z uczestników Kongresu ma wpływ na to, jak będzie kształtować się jej przyszłość!
● Monteriada
Monteriada to wydarzenie, realizowane we współpracy z czołowymi markami z rodzimej branży stolarki budowlanej buduje świadomość odbiorców w zakresie prawidłowego montażu okien, drzwi, bram garażowych, osłon okiennych i towarzyszących im rozwiązań. Jest też doskonałą okazją do propagowania nowoczesnych technik montażowych.
● Możliwość uczestnictwa w spotkaniach Rady Związku
Każdy członek Związku POiD ma możliwość udziału w stacjonarnych oraz onlinowych spotkaniach Związku, mając bezpośredni wpływ na współkreowanie kierunków rozwoju Związku.
Nagradzamy i promujemy
Działania promujące Związek wpływają równocześnie na wzrost rozpoznawalności firm członkowskich.
● Certyfikat Orłów Polskiej Stolarki
Certyfikat członkostwa w Polskie Okna i Drzwi jest potwierdzeniem wiarygodności i rzetelności biznesowej, a także świadectwem wysokiej jakości wykonawstwa oraz standardu dostarczonych i stosowanych produktów zgodnie z obowiązującymi wymogami i prawem budowlanym.
Korzystanie z usług firmy certyfikowanej niesie same korzyści – inwestor i generalny wykonawca zyskuje pewność wyboru rzetelnych partnerów, wysokiej jakości produktów i realizacji inwestycji na najwyższym poziomie.
● Promocja firm członkowskich
Promocja członków w kanałach komunikacji Związku, na portalach www.poid.eu, www.dobrymontaz.eu oraz w kanałach socialmedia Związku.
● Aktywna współpraca z prasą branżową
Publikacja na łamach prasy branżowej informacji o Związku i firmach członkowskich oraz możliwość bezpłatnej publikacji w prasie artykułów firm członkowskich.
Działamy społecznie
Poprzez inicjatywy społeczne docieramy masowo do bezpośrednich odbiorców/klientów firm członkowskich, angażujących się w nasze akcje:
● Dobry Montaż
Dobry Montaż to kampania społeczna organizowana przez Związek POiD. Prowadzona jest od 2014 roku, przy wsparciu czołowych firm z branży stolarki budowlanej w Polsce. Inicjatywa cały czas się rozwija, zyskując nowe aktywności.
● Wymień Stolarkę
Wymień Stolarkę to projekt w ramach rządowego programu Czyste Powietrze, zainicjowany i wspierany przez Związek POiD. Dzięki niemu stolarka otworowa została uwzględniona jako element termomodernizacji.
● Wymień Stolarkę + Dobry montaż
Projekt łączący wcześniejsze działania Związku na rzecz promocji zalet termomedernizacji. Ponad to akcja ma na celu pobudzenie sprzedaży stolarki otworowej w obliczu kryzysu wywołanego pandemią covid-19.
Udostępniamy badania, dokumenty, mechanizmy i informacje
Związek POiD regularnie udostępnia swoim członkom badania branżowe, realizowane przez renomowane instytucje i ośrodki badawcze.
● Badania rynku stolarki budowlanej
Badnia są realizowane przez Związek POiD cyklicznie, przy współpracy z renomowanymi agencjami badawczymi. Raporty Badanie rynku pozwalają określić podstawowe mechanizmy rynkowe takie jak popyt, podaż, ceny, a także zachowania konsumentów i działania konkurencji. Stanowią one rzetelne narzędzie dla Członków Związku POiD w procesie kształtowania polityki produktowej czy handlowej.
● Badania techniczne
Badania realizowane przez Instytut Techniki Budowlanej i przy współpracy Związku POiD, mają na celu ujednolicania i poprawy standardów wykonawczych i serwisowych, a także wykorzystania produktów i materiałów zgodnie z obowiązującymi regułami i normami techniki budowlanej.
● Badania walidacyjne
Badania walidacyjne okien i drzwi zewnętrznych z drewna zgodne z normą EN 14351-1, którymi dysponuje Związek POiD, pozwala na monitorowanie badania, procedur lub metod. Na bieżąco ocenia wyniki pomiarów, zapewnia ich odniesienie do wzorców poprzez stosowanie właściwych narzędzi pomiarowych a także system sprawdzeń i porównań.
Edukujemy
Działalność edukacyjna odbywa się poprzez organizowane w ramach Związku szkolenia, webinaria oraz, artykuły prasowe.
● Szkolenia Techniczne
Dynamiczny rozwój technologii prowadzi do daleko idących modyfikacji i doskonalenia produktów. To z kolei wymaga od wykonawców systematycznej aktualizacji wiedzy na temat najnowszych rozwiązań produktowych oraz innowacyjnych technik montażu, ale również aktualnie obowiązujących norm. Dzięki rozbudowaniu zaplecza szkoleniowego Związku Polskie Okna i Drzwi, już dzisiaj można korzystać z szkoleń technicznych organizowanych przez POiD przy współpracy z akredytowanymi jednostkami badawczymi. Szkolenia, w zależności od tematyki, odbywają się w poszczególnych laboratoriach ITB i maja charakter warsztatowy. Oprócz standardowego programu szkoleniowego uczestnicy maja okazję poznać procesy związane z badaniami technicznymi oraz certyfikacja wyrobów stolarki budowlanej.
● Szkolenia uczniów zawodu „monter stolarki”
Szkolenia realizowane w ramach projektu DOBRY MONTAŻ i wdrożenia zawodu montera do systemu edukacji. Mają one na celu promocje zawodu montera, podnoszenie kwalifikacje i wiedzy monterów. Wszystko po to aby na rynku zniwelować rosnący brak dobrych montażystów stolarki. Szkolenia realizowane są w ścisłej współpracy z Członkami Związku w trybie stacjonarnym oraz online.
● Szkolenia nauczycieli zawodu „monter stolarki”
Związek Polskie Okna i Drzwi wspólnie z firmami zrzeszonymi oraz instytucjami takimi jak Instytut Badań Edukacyjnych, podjął inicjatywę szkolenia kadry nauczycieli zawodu montera stolarki budowlanej. Projekt ruszył we wrześniu 2019 r. w porozumieniu z placówkami szkolnictwa branżowego, które prowadzone są m.in. w ośrodkach szkoleniowych, znajdujących się przy zakładach produkcyjnych firm członkowskich Związku POiD. Dobra podstawa programowa i wykwalifikowana kadra nauczycielska, mają podnieść atrakcyjność tego zawodu.