Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Comet T6 HP od R&D Tech w firmie Drutex S.A.

DRUTEX S.A. jest wiodącym producentem stolarki okiennej w Europie. Poza stolarką PVC oferuje rolety, okna i drzwi z drewna i aluminium, a także fasady oraz ogrody zimowe. W ostatnim czasie R&D Tech dostarczyła do bytowskiego producenta centrum Comet T6 HP.

Comet T6 HP wykorzystywane jest w obróbce profili z aluminium i PVC. Centrum, dzięki swojej masywnej budowie i podstawie, która jest monolitem, znalazło także zastosowanie w obróbkach ciężkich metali, gdzie wykorzystywane jest przy obróbce profili PVC wypełnionych wzmocnieniem stalowym.

Fot. R&D Tech

Charakterystyczną cechą tego urządzenia jest możliwość pracy w dwóch strefach obróbczych w trybie  wahadłowym dynamicznym, gdzie w pierwszej strefie dokonywana jest obróbka detalu, natomiast w drugiej operator wyjmuje obrobione elementy i zakłada kolejne, nie przerywając pracy urządzenia w strefie pierwszej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wydajność maszyny wzrasta o 30-35%.

Co więcej, centrum posiada łatwy w obsłudze magazyn narzędziowy, gdzie wymiana narzędzi następuje w krótkim czasie. Comet T6 to również dwa innowacyjne rozwiązania. Pierwsze to system wyznaczania położenia profilu przez ruchomy zderzak, gdzie oprogramowanie urządzenia, znając położenie 1 detalu, powoduje przesunięcie zderzaka (sterowanego CNC) tuż za nim, wyznaczając położenie dla 2 detalu. W ten sposób optymalnie wykorzystujemy zakres osi X układając większą liczbę elementów niż w standardowych centrach obróbczych.

Drugim innowacyjnym rozwiązaniem jest system chłodzenia ciśnieniowego polegającego na schładzaniu narzędzia i obrabianego materiału w sytuacji, gdzie nie możemy posługiwać się tradycyjnymi emulsjami chłodzącymi powodującymi zanieczyszczenie materiału, np. elementy z PVC. Takie rozwiązanie wpływa w decydujący sposób na długotrwałe użytkowanie narzędzi, jak również jakość obrabianych detali.

Nasza firma od wielu lat konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na inwestycjach w nowoczesne technologie. W ciągu ostatnich kilku lat zainwestowaliśmy kilkaset milionów złotych w nowoczesne hale produkcyjne, innowacyjny park maszynowy oraz rozwój sieci sprzedaży. Dzięki temu Drutex nie tylko zwiększył moce produkcyjne, ale także wprowadził do oferty nowe produkty i rozwiązania technologiczne. Maszyna od R&D Tech to kolejny krok konsekwentnej realizacji strategii spółki – stwierdza Mirosław Furtan, dyrektor ds. produkcji Drutex SA.

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

 


Przeczytaj również:

X Kongres Stolarki Polskiej – kto otrzyma Orły Polskiej Stolarki?

Kongres Stolarki Polskiej to nie tylko inspirujące dyskusje, lecz również prestiżowe nagrody dla osób i firm szczególnie zaangażowanych w rozwój branży stolarki budowlanej. Podczas X edycji wydarz…

BUDMA uroczyście otwarta.

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. Targom, które potrwają do piątku, 2 lutego, będą towarzyszyć liczne wydarzenia branżowe. To największa Budma od dziesięciu lat….

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym Targów „Bud-Gryf & Home Szczecin 2020”

Związek Polskie Okna i Drzwi wraz organizatorem, spółką Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, zapraszają na 29. edycję „Bud-Gryf & Home Szczecin 2020”- największych na Pomorzu Zachodnim tar…