Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Christian Voicu

Christian Voicu jest od ponad trzydziestu lat związany z Grupą Aluplast, a od 1995 r. kieruje polskim oddziałem firmy Aluplast. Pod kierownictwem Christiana Voicu firma już po zaledwie sześciu latach stała się największym producentem systemów okiennych z PVC w Polsce i pozycję lidera utrzymuje do chwili obecnej. Za osiągnięcia w kierowaniu firmą, decyzją z 6 września 2022 r., minister rozwoju i technologii nadał prezesowi Aluplast sp. z o.o. – Christianowi Voicu honorową odznakę „ZA ZASŁUGI DLA BUDOWNICTWA.

W pierwszej fazie rozwoju firmy Aluplast w Polsce z powodzeniem przeprowadzone zostało uruchomienie produkcji profili PVC w Bydgoszczy, a następnie, po wybudowaniu nowej fabryki w Poznaniu, jej relokacja do Poznania. Na powierzchni ponad 60 000 m2 powstał nowoczesny zakład produkcyjny, a ciągłe inwestycje w bazę technologiczną gwarantowały najwyższy poziom techniczny oferowanych rozwiązań. Polska spółka utworzona w 1995 roku w Poznaniu zatrudniała na początku swojej działalności 8 osób i osiągnęła obrót na poziomie 4 mln PLN. Obecnie firma zatrudnia ok. 750 osób i realizuje obroty na poziomie blisko 1,25 miliarda PLN.

Niezwykle dynamiczny i stabilny rozwój firmy w Polsce skutkował podjęciem decyzji, jaką było rozpoczęcie w 2019 budowy nowego zakładu produkcyjnego w Nagradowicach (gmina Kleszczewo) pod Poznaniem, co pozwoli na prawie 2,5 – krotne zwiększenie mocy produkcyjnych.  Na zakupionej działce o powierzchni 15 ha powstaje nowoczesny zakład produkcyjny wraz z magazynem oraz budynkami biurowymi. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 140 mln PLN.

Nowa inwestycja to dowód zaufania dla kierowanej przez Pana Christiana Voicu polskiej spółki i rosnącej pozycji polskiego oddziału w strukturach Grupy Aluplast. Polska spółka jest obecnie odpowiedzialna za obsługę m.in. takich rynków jak: Rumunia, Wielka Brytania, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Mołdawia, Gruzja.

Jak podkreśla Prezes Christian Voicu: „Tworzymy ramy do efektywnego i skutecznego działania naszych Partnerów. Kluczem do sukcesu jest dla nas ciągły, intensywny kontakt między nami a naszymi partnerami handlowymi, gdyż tylko to pozwala na uzyskanie efektu synergii wspólnych działań”. Niewątpliwym sukcesem jest właśnie zbudowanie trwałych i partnerskich relacji z ponad 200 producentami okien PVC w Polsce, z których z wieloma łączy nas już blisko 20-letnia współpraca.

Kierowana przez Christiana Voicu firma dużą wagę i wysiłek przywiązuje do edukowania i szkolenia producentów i sprzedawców okien, gdyż zaawansowane rozwiązania techniczne wymagają również wiedzy na temat ich zastosowania, jak też sprzedaży. Realizowane jest to na wiele sposobów, począwszy od projektów wydawniczych (unikatowe w branży projekty wydawnicze: magazyn branżowy „Profiokno”; książki „Vademecum okien PVC” ), aż po projekty o charakterze promocyjno-edukacyjnych realizowane wspólnie z MTP („Fabryka okien na Żywo” ; „Monteriada”; „Budshow”; „Mistrzostwa Polski Montażystów Okien”). Firma aktywnie działa również w stowarzyszeniu „DOM BEZPIECZNY”.

Działalność firmy Aluplast od wielu lat znajduje uznanie zarówno fachowców, jak również klientów czego dowodem jest wiele prestiżowych wyróżnień, m.in.: Złote Medale MTP, Budowlana Marka Roku, Herkules Budownictwa, TopBuilder, Lider Rynku Stolarki Budowlanej, Diament Forbesa czy Konsumencki Lider Jakości.

Firma jest również założycielem i członkiem Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów POLSKIE OKNA I DRZWI, jak również wielu innych Izb i stowarzyszeń, jak np. Wielkopolska Izba Budownictwa; Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa czy Polski Klaster Budowlany.