Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Christian Voicu – Prezes Zarządu Aluplast sp. z o.o. otrzymał honorową odznakę „ZA ZASŁUGI DLA BUDOWNICTWA”

30 WRZEŚNIA 2022 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się uroczysta gala z okazji trzydziestolecia Wielkopolskiej Izby Budownictwa, zorganizowana pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Uroczystość zgromadziła liczne grono przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej, organizacji gospodarczych, szkolnictwa wyższego i zawodowego, jak również przyjaciół i sympatyków Wielkopolskiej Izby Budownictwa.

Na gali miała miejsce również dekoracja licznego grona osób odznaczeniami państwowymi, resortowymi, regionalnymi i izbowymi. Decyzją z 6 września 2022 r. minister rozwoju i technologii nadał honorową odznakę „ZA ZASŁUGI DLA BUDOWNICTWA” prezesowi Aluplast sp. z  o.o. – Christianowi Voicu. Odznaczenie zostało wręczone przez Pana Wojewodę Michała Zielińskiego.

Systemowa Strategia Sukcesu

Prezes Christian Voicu od 1995 r. kieruje polskim oddziałem firmy Aluplast. Pod kierownictwem Christiana Voicu firma już po zaledwie sześciu latach stała się największym producentem systemów okiennych z PVC w Polsce i pozycję lidera utrzymuje do chwili obecnej. W pierwszej fazie rozwoju firmy z powodzeniem przeprowadzone zostało uruchomienie produkcji profili PVC w Bydgoszczy, a następnie, po wybudowaniu nowej fabryki w Poznaniu, jej relokacja do Poznania. Na powierzchni ponad 60 000 m2 powstał nowoczesny zakład produkcyjny.

Polska spółka utworzona w 1995 roku w Poznaniu zatrudniała na początku swojej działalności 8 osób i osiągnęła w pierwszym roku działalności obrót na poziomie 4 mln PLN. Obecnie firma zatrudnia ponad  700 osób i realizuje obroty na poziomie ponad jednego miliarda złotych.

Niezwykle dynamiczny i stabilny rozwój firmy w Polsce skutkował podjęciem decyzji, jaką było rozpoczęcie w 2019 budowy nowego zakładu produkcyjnego w Nagradowicach (gmina Kleszczewo) pod Poznaniem, co pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych.  Na zakupionej działce o powierzchni 15 ha powstaje nowoczesny zakład produkcyjny wraz z magazynem oraz budynkami biurowymi. Wartość końcowa inwestycji szacowana jest na ponad 140 mln PLN. W tym roku zakończony zostanie II etap budowy nowej fabryki Aluplast. Jest to niezwykle istotny element strategii umacniania pozycji rynkowej i wzmocnienia potencjału produkcyjnego, gdyż w ramach tego etapu oddana zostanie nowa hala produkcyjna, mieszalnia surowca oraz pomieszczenia techniczne o łącznej powierzchnia ok. 20 tys. m2. W nowej fabryce planowane jest zainstalowanie 50 linii do produkcji profili z PVC.

Firma Aluplast jest również założycielem i członkiem Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów POLSKIE OKNA I DRZWI, jak również wielu innych Izb i stowarzyszeń, jak np. Wielkopolska Izba Budownictwa; Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, czy Polski Klaster Budowlany.

 

ŹRÓDŁO: Aluplast


Przeczytaj również:

Czas na podsumowanie XI Kongresu Stolarki Polskiej

Za nami wyjątkowe wydarzenie w digitalowej odsłonie, podczas którego uznani eksperci, a wśród nich Adrianna Kilińska z Business Centre Club, Magdalena Hilgner i Katarzyna Klaczynska Lewis z EY, Wit…

Okna, drzwi i brama garażowa w modnym stylu – jak dopasować kolor stolarki do wyglądu domu?

Dziś okna nie muszą być już tylko białe – możemy wybierać z niezliczonej ilości kolorów i wykończeń. Wyróżniający element budynku mogą stanowić też drzwi wejściowe i brama garażowa. Jak wykorzystać…

Firma DOMSTAR nowym członkiem POiD

Informujemy, że do Związku Polskie Okna i Drzwi dołączyła firma DOMSTAR, będąca producentem  stolarki otworowej drewnianej oraz domów drewnianych której historia sięga lat 70’. W oparciu o wielolet…