Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

CFO w zarządzie Grupy Selena

Dotychczasowy dyrektor finansowy Grupy Selena Krzysztof Ościłowicz został powołany na członka zarządu ds. finansowych (CFO). Nową funkcję obejmie 1 października 2022 r. Z Grupą jest związany od 2019 roku.

Krzysztof Ościłowicz ukończył Uniwersytet Warszawski na kierunku stosunki międzynarodowe oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku finanse i bankowość. Posiada także dyplom ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) i certyfikat CFA (Chartered Financial Analyst).

Karierę zawodową rozpoczął w PKN Orlen w 2005 roku jako kontroler finansowy, specjalizując się w sprawozdawczości zarządczej, zarządzaniu wartością spółki oraz wprowadzaniu narzędzi informatycznych w obszarze finansowym. Następnie został członkiem zespołu przygotowującego strategię na lata 2007–2013, odpowiadając za koordynację całego procesu i średnioterminowe planowanie finansowe. W latach 2009-2011 dołączył do Grupy Unipetrol (gas & oil) w Czechach jako dyrektor ds. controllingu, odpowiedzialny za przygotowanie i nadzorowanie programu restrukturyzacji oraz koordynację rocznego i średnioterminowego planu finansowego.

Krzysztof Ościłowicz. Fot. Grupa Selena

W latach 2012–2018, jako menadżer w Dziale Inwestycyjnym PKN Orlen, odpowiadał za wdrażanie standardów operacyjnych w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi, w tym procedur inwestycyjnych i nowych narzędzi informatycznych. W latach 2017–2018 pełnił również rolę dyrektora nadzorującego portfel projektów inwestycyjnych w Grupie Orlen (zarządzając budżetem rocznym powyżej 1 mld EUR). Z powodzeniem realizował kluczowe projekty energetyczne i petrochemiczne, kierując kontraktami inwestycyjnymi. Przed dołączeniem do Seleny, pracował jako Interim Finance Manager w spółce Profim (Flokk Group), wspierając zarząd w procesach planowania, analizy rentowności segmentów biznesowych oraz sprawozdawczości obligatoryjnej i zarządczej.

W Selena FM pracuje od roku 2019 jako Group Controlling Director i od kwietnia 2021 jako pełniący obowiązki CFO. Z powodzeniem realizował wsparcie biznesu poprzez wdrożenia narzędzi klasy Business Intelligence, nadzór nad projektami biznesowymi oraz usprawnienia procesów w Grupie Selena.

Przed Seleną wiele szans i wyzwań, którym trzeba stawić czoła. Doświadczenie i pozycja lidera w branży zobowiązuje nas do wyznaczania trendów również w czasach niepewnych gospodarczo  – mówi Krzysztof Ościłowicz. – Moim zadaniem jako nowego członka zarządu, będzie wsparcie spółki w utrzymaniu rentownego wzrostu. Najlepsze firmy nie unikają ryzyka, ale wiedzą, jak sobie z nim radzić, potrafiąc dzielić się wiedzą i wyciągać wnioski na przyszłość – dodaje Krzysztof Ościłowicz.

Razem z nowym członkiem zarząd spółki, na czele którego stoi prezes Jacek Michalak, liczyć będzie pięć osób. Oprócz powołanego Krzysztofa Ościłowicza, w jego skład wchodzą: wiceprezes ds. handlowych Sławomir Majchrowski, członek ds. operacyjnych Roman Dziuba oraz członek zarządu ds. personalnych Andrzej Zygadło.

ŹRÓDŁO: GRUPA SELENA

 

 

 


Przeczytaj również:

Selena – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek PO…

Wybierz ciepłe drzwi zewnętrzne i oszczędzaj podwójnie

Przytulny, ciepły dom zimą i przyjemnie chłodny latem? To możliwe dzięki dobrze dopasowanym drzwiom zewnętrznym. Takie drzwi są nie tylko wizytówką budynku, lecz również zapewniają nam komfort i be…

Związek Polskie Okna i Drzwi składa petycję w sprawie zmiany terminu targów Fensterbau Frontale w Norymberdze

W związku z wczorajszym (12.03.2020) apelem o poparcie petycji w sprawie zmiany terminu targów FENSTERBAU FRONTALE, Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) wystosował pismo do organizatorów, z wnioskie…