Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Centrum Technik Zamocowań Klimas Wkręt-met w czeskiej Pradze – otwarte!

Ponad 400 m2 powierzchni i ponad 3000 produktów Klimas Wkręt-met oddano do dyspozycji klientów w Czechach. W Centrum Technik Zamocowań w Pradze można liczyć również na fachową pomoc i doradztwo ekspertów w wyborze odpowiednich rozwiązań  z zakresu technik zamocowań, akcesoriów do elektronarzędzi oraz chemii budowlanej.

Uroczyste otwarcie pierwszego w Czechach Centrum Technik Zamocowań miało miejsce 26 czerwca, z udziałem czesko-słowackiego zespołu Klimas Wkręt-met, partnerów handlowych oraz klientów. Uroczystą inaugurację połączono z dniem otwartym, w czasie którego każdy z uczestników miał okazję sprawdzić i przetestować wszystkie produkty technik zamocowań Klimas Wkręt-met, m.in.: mocowania izolacji, montażu konstrukcji stalowych i drewnianych, ale także elementy do montażu we wnętrzu, takie jak kołki i kotwy do mocowania do betonu, dowolnej cegły, gazobetonu czy płyty gipsowo-kartonowej.

Centrum Technik Zamocowań

Nowopowstałe Centrum Technik Zamocowań w Pradze otwiera kolejny rozdział realizacji strategii marki, której głównym założeniem jest ekspansja międzynarodowa. Jesteśmy obecni na ponad 60ciu rynkach na całym świecie. Nasze działania zawsze dopasowujemy do danego regionu współpracując z lokalnymi dystrybutorami lub tworząc własne oddziały – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met. Na terenie Czech i Słowacji działaliśmy do tej pory w oparciu o sieć handlowców, dzisiaj przyszedł czas na budowanie wizerunku poprzez własny oddział. Pozwala nam to znacznie szybciej dostosowywać się do wymogów tego rynku, dzięki czemu możemy intensyfikować nasze działania i wzmacniać nasz brand u naszych czeskich i słowackich sąsiadów. Praga jako ośrodek administracyjny, przemysłowy, handlowo-usługowy, akademicki, turystyczny i kulturalny o znaczeniu międzynarodowym, strategicznie jest do tego idealnym miejscem – dodaje Maciej Strychalski.

Centrum ekspertów

Fot. Klimas Wkręt-met

Pierwsze w Pradze Centrum Technik Zamocowań KLIMAS Wkręt-met zostało zlokalizowane w obrębie centrum handlowego Nehvizdy, na obrzeżach Pragi. Wygodna lokalizacja to nie jedyny atut tego miejsca. Naszym priorytetem jest profesjonalna obsługa, dlatego w naszych oddziałach zatrudniamy wykwalifikowany personel ekspertów. Nasi pracownicy, czyli obsługa handlowa oraz doradcy techniczni, pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania dla każdego klienta. Wsparcie znajdą tu zarówno projektanci, inwestorzy, partnerzy handlowi jak również klienci detaliczni – dodaje Maciej Strychalski.

Centrum Technik Zamocowań to oficjalny oddział KLIMAS Wkret-met, który będzie organizował targi w Czechach i na Słowacji. Zapewnia pełną obsługę nie tylko partnerów hurtowych i detalicznych, inwestorów i realizatorów projektów z zakresu budownictwa, ale także lokalnych firm wykonawczych o różnych specjalizacjach oraz majsterkowiczów. Znajduje się tutaj wszystko, co jest potrzebne do zakotwienia izolacji dachów płaskich i elewacji, okładzin hal, montażu konstrukcji stalowych i drewnianych, stolarzy, a także niezbędne elementy do montażu we wnętrzu, takie jak specjalne kołki i kotwy do mocowania do wszystkie rodzajów użytych materiałów.

MILWAUKEE® partnerem wydarzenia

Partnerem wydarzenia była marka MILWAUKEE®, światowy lider wśród producentów akumulatorowych elektronarzędzi dedykowanych profesjonalistom. Dziękujemy firmie MILWAUKEE®,   która dostarczyła sprzęt wykorzystywany do prezentacji i szkoleń produktowych w czasie aktywności związanych z otwarciem naszego praskiego Centrum Technik Zamocowań. Łączą nas nie tylko barwy, ale również podobna misja, która opiera się na tworzeniu trwałych i niezawodnych rozwiązań dla szerokiego grona wykonawców. Ponad to uzupełniamy się ofertą produktową. Współpraca z tak znamienitą marka to satysfakcja i sama przyjemność – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu Klimas Wkręt-met.

Marka KLIMAS Wkręt-met jest obecna na rynku zamocowań od ponad 30-tu lat. Jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów i klientów indywidualnych. Firma prowadzi sprzedaż poprzez szeroką dystrybucję w sklepach, hurtownikach, składach budowlanych poprzez przedstawicieli handlowych oraz sklep internetowy e-klimas.com, skierowany do partnerów B2B.  Producent prężnie działa w 60 krajach na całym świecie. Marka cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Indiach, gdzie działa już 9 punktów dystrybucji z silnymi zespołami handlowymi w takich miastach jak Pune czy na cejlońskiej Sri Lance. W tym roku marka otworzyła oddział we Francji, w ramach którego w tym rejonie działają przedstawiciele handlowi.

ŹRÓDŁO: Klimas Wkręt-met

www.wkret-met.pl


Przeczytaj również:

Nowa firma członkowska POiD – BUDVAR

Miło nam poinformować, iż w poczet firm członkowskich Związku Polskie Okna i Drzwi wstępuje BUDVAR Centrum Sp. z.o.o. BUDVAR Centrum sp. z o.o. to firma specjalizująca się  w produkcji okien i drz…

Branża stolarki otworowej solidaryzuje się z Ukrainą

W obliczu dramatycznych zdarzeń związanych z atakiem Rosji na Ukrainę, polska branża budowlana deklaruje solidarność z narodem ukraińskim. Niekończącemu się konfliktowi zbrojnemu nie tylko przygląd…

Profile montażowe do ciepłego montażu okien i drzwi

W budynku, w którym panuje optymalna temperatura czujemy się komfortowo – możemy w nim swobodnie odpoczywać lub pracować. Ważne, żebyśmy to my sami mogli decydować o tym, jak ciepłe jest wnętrze, a…