Cenieni na świecie architekci prelegentami Future Builders
Bogdan Zaha, Robert Konieczny, Przemo Łukasik, Zbigniew Maćków i Álvaro Leite Siza Vieira – łączy ich nie tylko wspólna profesja oraz liczne sukcesy. Uznani w Polsce i na świecie architekci są również prelegentami przełomowego projektu „Future Builders”. Inicjatywa ALUPROF SA, jednego z europejskich liderów branży stolarki aluminiowej, ma zmienić budownictwo przyszłości, by nasze i kolejne pokolenia mogły żyć w lepszym świecie.
„Future Builders” to nowoczesna platforma, która ma stanowić przestrzeń merytorycznych dyskusji oraz wymiany materiałów na temat perspektyw rozwoju, nowych technologii czy trendów. Wirtualna przestrzeń zjednoczy także młodych adeptów branży, doświadczonych architektów i projektantów, specjalistów branży budowlanej oraz pasjonatów architektury. Uczestnicy – za pośrednictwem strony future-builders.com – będą mogli połączyć się z nowoczesnym studiem online, gdzie odbędą się spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz dyskusje o przyszłości budownictwa.
Pierwsze z cyklu spotkań, których gospodarzem będzie dr Piotr Żabicki, architekt oraz redaktor naczelny pisma Zawód: Architekt, zaplanowane jest na dziś, 2 września o godz. 15:00, a jego gościem będzie Bogdan Zaha z pracowni Zaha Hadid Architects, naukowiec i wykładowca. Na bazie jego projektów powstały takie obiekty, jak: futurystyczne centrum sztuki w Abu Dhabi, nowy budynek lotniska w Pekinie czy terminal nr 6 dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Heathrow w Londynie. Jego specjalizacją jest modelowanie parametryczne oraz zaawansowane metodologie projektowania geometrycznego i to właśnie między innymi te zagadnienia zostaną poruszone podczas rozmowy.
Uczestnicy „Future Builders” będą mieli również okazję, by 16 września poznać spojrzenie Roberta Koniecznego na architekturę i przyszłość budownictwa. Zaprojektowane przez szefa biura KWK Promes Muzeum Narodowe – Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie jest pierwszym w historii polskim obiektem, który został uznany Najlepszym Budynkiem Świata w międzynarodowym konkursie World Architecture Festival. Projekt zdobył również uznanie w konkursie European Prize of Urban Public Space, uzyskując tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy. Robert Konieczny jest także laureatem nagrody Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie architektury oraz niezależnym ekspertem Fundacji Miesa van der Rohe.
ŹRÓDŁO: Aluprof
Przeczytaj również:
Mechatroniczna wkładka F9000 do drzwi z kontrolą dostępu
F9000 to wkładka mechatroniczna, umożliwiająca bezpieczne i wygodne zarządzanie dostępem do budynków oraz pomieszczeń. Z racji oferowanych funkcjonalności stanowi idealne rozwiązanie w rozbudowanych…
Raport „Rynek stolarki okiennej i drzwiowej w Polsce. Wielkość i prognozy rynku”
Związek POiD udostępnia najnowszą edycje rocznego raportu „Rynek stolarki okiennej i drzwiowej w Polsce. Wielkość i prognozy rynku” realizowany przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.
Członkowie…
Okno dachowe FAKRO GREENVIEW – „EKOPRODUKTEM 2023”
FAKRO produkuje ekologiczne okna dachowe, które dają niezbędne do życia światło mające pozytywny wpływ na nasze zdrowie i dobry nastrój. Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW została skonstruowana…