Case Study FAKRO: Dom, który jednoczy
Nowy budynek Lokalnego Centrum Integracji i Usług Społecznych w Gliwicach powstał z myślą o lokalnej społeczności. Ma służyć wielu pokoleniom, od dzieci przez młodzież, po osoby starsze, a przede wszystkim pomagać zdobywać kompetencje zawodowe i społeczne osobom społecznie wykluczonym*.
Od pomysłu do realizacji
Blisko dwa lata trwała budowa nowoczesnego, trzypoziomowego budynku o powierzchni 1500 m², który staje się domem pełnym ciekawych pomysłów i inicjatyw lokalnych na rzecz mieszkańców Gliwic. Wewnątrz znajdują się cztery sale wykładowe idealne na spotkania i prelekcje, a także dwie duże sale, mogące pomieścić odpowiednio 180 i 80 osób. Większa z nich ma charakter auli z mobilną sceną, gdzie można organizować przedstawienia czy koncerty. Dodatkowo jedna z nich posiada zaplecze kuchenne. Dla dzieci i młodzieży przygotowany jest kącik multimedialny. Budynek został odpowiednio przystosowany dla osób niepełnosprawnych, wewnątrz znajduje się także winda.
Poddasze pełne słońca i nadziei
Na poddaszu znajdują się mniejsze pomieszczenia z oknami dachowymi i jedna duża sala z wyjściem na taras, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę. Pomieszczenia na poddaszu zostały przygotowane z myślą o osobach starszych. Są idealnym miejscem spotkań i przestrzenią dziennego pobytu dla seniorów. Zastosowane w dachu zespolenia okien FAKRO o podwyższonej osi obrotu stworzyły wnętrza pełne światła, które idealnie sprawdzają się zarówno do pracy jak i komfortowego wypoczynku.
Duże nowoczesne przeszklenia
Od kilku lat jednym z trendów budowlanych są duże przeszklenia. Nurt ten dotyczy nie tylko okien pionowych, a duże przeszklenia coraz częściej projektowane są również w połaciach dachowych. Zastosowane okna dachowe FAKRO FDY-V duet proSky idealnie wpisują się w ten trend. Są to bogato wyposażone okna dwuskrzydłowe o podwyższonej osi obrotu.
Integracja poddasza z niebem
W szczytowej części dachu zastosowano bardzo oryginalne rozwiązanie – zespolenie kalenicowe. Jest to połączenia okien dachowych po przeciwnych stronach kalenicy. Takie połączenie okien zapewnia napływ dużej ilość światła do wnętrza, tworząc przy tym wyjątkowy klimat poddasza. Dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas obserwacji pięknego widoku nieba. Ze względu na usytuowanie okien w najwyższym punkcie pomieszczenia zastosowano okna sterowane elektrycznie w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Dzięki temu w komfortowy sposób można sterować nimi za pomocą pilota w celu np. przewietrzenia pomieszczeń.
-
Związek POiD na Targach BUDMA 2025 z firmami Soudal i Primo Profile
-
Koszty ogrzewania na I kwartał 2025: czy da się ogrzać dom za mniej niż złotówkę?
-
Zróbmy razem dobry klimat! Zapraszamy do współpracy w nowej edycji kampanii Termomodernizacja + D…
-
Spotkanie informacyjne Termomodernizacja + Dobry Montaż
-
Jak pokonać bariery w handlu międzynarodowym? Zapisz się na seminarium Access2Markets!