Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Builder Super Power 2022 dla Agaty Mikulskiej-Kot

Druga edycja nagród „Builder Super Power” i druga nagroda dla Klimas Wkręt-met. W tym roku w gronie nagrodzonych przez Kapitułę znalazła się Agata Mikulska-Kot, dyrektor do spraw eksportu w firmie lidera produkcji zamocowań budowlanych.

W ubiegłym roku prestiżowa nagroda trafiła w ręce dyrektora marketingu w Klimas Wkręt-met, Macieja Strychalskiego. Tym razem Kapituła konkursu, zebrana wokół redakcji „Buildera”, doceniła ogromny wkład Agaty Mikulskiej-Kot w sukces firmy na światowych rynkach, przyznając jej tytuł „Builder Super Power” 2022 w kategorii: handel i sprzedaż.

Nagrodę po raz pierwszy przyznano w 2021 roku, a jej głównym celem jest wyróżnianie osób odpowiedzialnych w firmach za planowanie, realizację i koordynację rozmaitych procesów. Handel i sprzedaż to niezwykle ważny element rozwoju każdego przedsiębiorstwa, a w przypadku Klimas Wkręt-met jeden z kluczowych. Firma śmiało i konsekwentnie realizuje bowiem swoją strategię „GO GLOBAL”, skutecznie budując renomę zaufanego lidera już nie tylko na krajowym oraz europejskim, ale także na światowym rynku. Agata Mikulska-Kot dała się poznać jako doświadczona i godna zaufania liderka z ogromną wiedzą, umiejętnościami interpersonalnymi i znakomitym wyczuciem rynku. To wszystko sprawia, że efektywnie prowadzi swój zespół, osiągając kolejne spektakularne sukcesy.

– Przywiązujemy dużą wagę do długoterminowej perspektywy każdego rynku. Dostosowujemy i wykorzystujemy nasze doświadczenie na różnych kontynentach, udowadniając, że polski biznes i produkcja są na najwyższym światowym poziomie – mówi Agata Mikulska-Kot. – Realizując cele eksportowe w Klimas Wkręt-met, stale inwestujemy również w zdobywanie nowych rynków – dodaje.

Tych nowych rynków, o których wspomina dyrektor eksportu w Klimas Wkręt-met, jest dziś w Klimas Wkręt-met coraz więcej. Przez kilka ostatnich lat kierunkiem ekspansji stał się dla firmy świat, a współpraca z partnerami zaczęła przynosić wymierne rezultaty. Spółki we Francji i Czechach regularnie notują wzrost sprzedaży, znakomicie rozwija się też rynek azjatycki i spółka w indyjskim Pune. Marka Klimas Wkręt-met zdobywa tam coraz silniejszą pozycję, zasilając swoimi produktami spektakularne inwestycje. W czym tkwi sekret sukcesu? Agata Mikulska-Kot stawia na doświadczenie, zrozumienie i wsparcie:

Konsekwentnie rosnące doświadczenie oraz kompetencje biznesowe mają istotną wartość we wkraczaniu na nowe terytoria, takie jak na przykład Azja – przyznaje. – Globalny zasięg firmy nakłada na nas wielką odpowiedzialność wobec naszych klientów, zarówno zagranicznych, jak i krajowych. To także odpowiedzialność wobec partnerów, którzy nam zaufali, dlatego z takim pietyzmem dbamy o stabilną, przyjazną atmosferę i wiarygodność, zawsze oferując im wsparcie – wyjaśnia.

Zaufaniu i wiarygodności bez wątpienia sprzyja fakt, że Klimas Wkręt-met jest producentem, co pozwala mu zachować ciągłość dostaw nawet wówczas, gdy świat boryka się z brakami surowca.

Agata Mikulska-Kot z firmą Klimas Wkręt-met związana jest od dwóch dekad. W tym czasie przedsiębiorstwo zdążyło wyrosnąć na jednego z wiodących producentów na rynku technik zamocowań, a Agata rozwijała się wraz z nim. Od stanowiska młodszego referenta do spraw księgowych, przez controlling finansowy, dział sprzedaży krajowej aż po przewodzenie działowi eksportu od 2016 roku. Zadań nie brakuje, ponieważ zaledwie od 2013 roku firma zwiększyła swoje obroty pięciokrotnie, działając na 67 rynkach całego świata, a w 4 krajach prowadząc własne spółki.

Moim kluczem do sukcesu są ludzie. Mając do czynienia z różnicami kulturowymi, różnymi wartościami, którymi się kierujemy, zawsze mam jeden sposób na rozwój: rozmowa i relacje, One są fundamentem  sukcesu biznesowego  – mówi Agata Mikulska-Kot. – To ludzie budują nasz sukces, trzeba tylko ich słuchać, pewne rzeczy poukładać i finalnie skutecznie wdrożyć – podsumowuje.

https://www.wkret-met.com

ŹRÓDŁO: Klimas Wkręt-met


Przeczytaj również:

Nowy numer „MONTERA STOLARKI”

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu „MONTER STOLARKI” „MONTER STOLARKI”, to  dwumiesięcznik  wydawany pod patronatem Związku POiD przeznaczony dla producentów, monterów stolarki budo…

Nowa firma członkowska VBH Polska Sp.z.o.o

VBH Polska działa na polskim rynku od 1993 roku. Dla wielu producentów stolarki okiennej i drzwiowej to pierwszy adres, pod którym wiedza i doświadczenie spotyka się z szeroką oferta najwyższej jak…

Nowy termin webinarium na temat programu „Czyste Powietrze”

Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”? Unikalnej wiedzy na ten temat dostarczy webinarium zorganizowane przez Związek POiD we współpracy z WFOŚiGW w Olsztynie, które …