Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

BUDMA dla fachowców – strefy pełne możliwości

Od 30 stycznia do 2 lutego 2024 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają  się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2024. Jest to już 32. edycja największego i najważniejszego wydarzenia branży budowlanej w Polsce i Europie Centralnej, które tym razem odbędzie się pod hasłem „Zielona przyszłość budownictwa”.

Celem tegorocznej edycji wydarzenia jest połączenie świata budownictwa i architektury w taki sposób, aby znaleźć równowagę między estetyką a funkcjonalnością w projektach przyszłości. Biorąc pod uwagę wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi oraz globalnym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania, „Zielona przyszłość budownictwa” z pewnością stanie się drogowskazem dla branży budowlanej w dążeniu do osiągnięcia harmonii między postępem a odpowiedzialnością ekologiczną.

Podczas Targów BUDMA 2024, na łącznej powierzchni niemal 50 000 m2, będzie można zapoznać się z ofertą ponad 650 producentów i dystrybutorów z 25 krajów. Szacuje się, że zagraniczni kontrahenci będą w tym roku reprezentować niemal 40 państw z całego świata. Na fachowców, którzy przyjadą do Poznania czekać będą na stoiskach setki targowych premier produktowych, a w tym wyróżnionych 20 laureatów prestiżowej nagrody Złotego Medalu za wyjątkową innowacyjność i wysoką jakość. Nowinki technologiczne będzie można zobaczyć z bliska, przetestować i po targach zastosować, tak by wejść na wyższy poziom wykonawstwa, zyskać przewagę nad konkurencją i rozwijać swój biznes.

Szereg branżowych wydarzeń i atrakcji

Targi BUDMA to miejsce, w którym nowe pomysły rodzą się na styku wiedzy, pasji i zaangażowania. To właśnie tutaj, projekty stają się rzeczywistością, a wyzwania branży zamieniają się w nowe możliwości rozwoju. Najbliższa edycja wydarzenia będzie miejscem inspiracji do wprowadzania proekologicznych zmian oraz innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej.

Novum na Targach BUDMA stanowi ekspercka Strefa Nauki i Startupów, dzięki której możliwe będzie poznanie innowacji z 12 polskich uczelni w obszarze zielonego budownictwa, porozmawianie o współpracy badawczo-rozwojowej oraz  możliwościach rozwoju biznesu. Organizatorami Strefy są Porozumienie Spółek Celowych oraz Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT).

BUDMA 2024 w dużej mierze koncentrować się będzie na wyzwaniach sektora budowlanego. Niezwykle istotną kwestią związaną z pojęciem zielonego budownictwa jest termomodernizacja. Polska Izba Budownictwa we współpracy z organizacjami eksperckimi  zorganizuje panele dyskusyjne, skupiając się na tematach związanych z efektywnością energetyczną w budownictwie. Główne zagadnienia to kompleksowa termomodernizacja, źródła finansowania oraz sposoby wspierania programu „Czyste powietrze” przez branżę budowlaną.

Związek Polskie Okna i Drzwi tradycyjnie już będzie z MONTERIADĄ, która w tej edycji oprócz promocji Dobrego Montażu będzie promować termomodernizacyjne produkty partnerów.

Jak zawsze w programie BUDMY goszczą na stałe wydarzenia, na które czekają przede wszystkim fachowcy z branży budowalnej, oprócz MONTERAIDY  odbędą się  XXII Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, Finał Centralny 52 edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, warsztaty parkieciarskie, strefa szkoleniowo-praktyczna Stowarzyszenia Branży Wykończeniowej oraz strefa testów narzędzi i materiałów budowlanych Grupy Prace Wykończeniowe.

Ekspozycja dopełniona przez kilkadziesiąt branżowych konferencji, debat i prezentacji oraz dynamicznych i pełnych emocji pokazów, testów i mistrzostw, to skondensowany obraz najbliższych Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, Targów Maszyn Budowlanych INTERMASZ, a także specjalnie przygotowanej Strefy Ognia w ramach Targów KOMINKI.

 

Szczegółowe informacje na stronie targów: https://budma.pl/pl/aktualnosci/


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi partnerem Konferencji Technicznej miesięcznika Świat Szkła

Związek Polskie Okna i Drzwi, jako Patron Branżowy, zaprasza do udziału w Konferencji Technicznej, poświęconej najnowszym normom, technologiom i organizacji produkcji szkła budowlanego, oraz przesz…

Kolejne szkolenie nauczycieli zawodu „monter stolarki” organizowane przez Związek POiD za nami!

W dniach 5-6 marca odbyło się organizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi, kolejne szkolenie nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do zawodu montera stolarki budowlanej. Warsztaty odbyły …

Monter stolarki budowlanej poszukiwany

Na rynku pracy pogłębiają się trudności z rekrutacją odpowiednich pracowników. W porównaniu do roku 2018 ilość profesji deficytowych, a więc takich, w których ofert pracy będzie więcej niż pracowni…