Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Branża budowlana na spotkaniu Stowarzyszenia EDG w Klimas Wkręt-met

Ponad setka członkiń i członków Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe (EDG) spotkała się ostatnio w podczęstochowskich Wanatach. Takie spotkania to zawsze okazja do ciekawych rozmów i podzielenia się informacjami w stowarzyszeniowym gronie. Tym razem przedstawiciele przedsiębiorstw tworzących EDG mieli możliwość odwiedzin dwóch zrzeszonych w Stowarzyszeniu firm: Klimas Wkręt-met i MDM Miedziński/Energy.

Pierwszym punktem dwudniowej wizyty była siedziba firmy Klimas Wkręt-met. Spotkanie otworzył Maciej Strychalski, dyrektor marketingu. Tym na co szczególnie czekali uczestnicy spotkania, była możliwość zwiedzania fabryki i przyjrzenia się z bliska nie tylko procesom produkcji zamocowań budowlanych, ale także imponującej automatyzacji zakładu. Goście mieli wyjątkową możliwość zwiedzania zakładu w towarzystwie założyciela i prezesa firmy Wojciecha Klimasa oraz członka Zarządu Pawła Klimasa, którzy jak nikt znają firmę i chętnie odpowiadali na pojawiające się pytania.

Odwiedziny u lidera

Klimas Wkręt-met jest liderem produkcji technik zamocowań budowlanych, skutecznie umacniającym swoją markę zarówno w Europie, jak i na świecie, o czym świadczy regularnie rosnąca liczba zagranicznych spółek. Istniejąca od 32 lat firma zyskała miano najbardziej rozpoznawalnej marki producenta łączników budowalnych w kraju. Nic w tym dziwnego, z taśm produkcyjnych każdego dnia schodzi tutaj 30 mln wkrętów. Wrażenie na stowarzyszonych w EDG gościach zrobił więc park maszynowy, złożony z ponad 100 wtryskarek i niemal 200 pras oraz walcarek, a także imponująca powierzchnia, na jakiej zbudowane zostały zakłady produkcyjne firmy, wynosząca łącznie około 80 tys. m2.

EDG z dbałością o jakość

Klimas Wkręt-met, podobnie jak kolejny gospodarz październikowego spotkania – MDM Miedziński/Energy – należy do EDG. Działające od 2017 roku Stowarzyszenie zrzesza firmy, które obserwując rozwój budownictwa drewnianego na świecie, postanowiły wspólnie propagować je także w Polsce. To dlatego w gronie stowarzyszonych nie brakuje zarówno przedsiębiorstw, zajmujących się budownictwem prefabrykowanym, jak i producentów materiałów, przeznaczonych do tego typu konstrukcji. Do tych drugich należy Klimas Wkręt-met ze swoją szeroką ofertą zamocowań budowalnych i portfolio, liczącym ponad 6,5 tys. pozycji. Firma, ze swoją proekologiczną postawą, dobrze wpisuje się w ideały EDG, którego Zarząd z Markiem Beśką na czele podkreśla, że Stowarzyszenie kładzie duży nacisk na propagowanie budownictwa drewnianego, energooszczędność i pasywność budynków. Poza tym EDG postawiło sobie za cel dbać o jakość i rzetelność wykonania według ujednoliconych wytycznych technicznych i z poszanowaniem przepisów prawa budowalnego.

Wymiana poglądów i wzajemna współpraca

Takie spotkania w ramach wspólnej działalności w Stowarzyszeniu Energooszczędnych Domów Gotowych to nie tylko okazja do wymiany poglądów, ale przede wszystkim do poznania profilu działalności firm z pokrewnych branż i nieoceniona możliwość przyjrzenia się ich działaniu. To również możliwość biznesowych rozmów, niejednokrotnie kończąca się wspólnymi projektami i długofalową współpracą.

Cieszę się, że zechciało nas odwiedzić aż tylu członków EDG, z przyjemnością gościliśmy ich w naszej firmie – mówi Artur Michalak, Product Manager w Klimas Wkręt-met, zaangażowany we współorganizację przedsięwzięcia. – Zależało nam na możliwości pokazania naszej skali działania, organizacji i zdolności produkcyjnych. Dobrze wiem, jak trudno dziś o wiarygodność i zabezpieczenie nieprzerwanego łańcucha dostaw, a my, jako lider produkcji, jesteśmy jego gwarantem – dodaje.

https://www.wkret-met.com

ŹRÓDŁO: Klimas Wkręt-met

 

 

 


Przeczytaj również:

Związek POiD zachęca do odbioru zaproszeń na Targi BUDMA w Poznaniu

Wkrótce kilka najważniejszych dni dla sektora stolarki budowlanej. Od 4-7 lutego przy ul. Głogowskiej 14, w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2020.  Związek …

IX Kongres Stolarki Polskiej – podsumowanie

IX Kongres Stolarki Polskiej – podsumowanie Za nami IX Kongres Stolarki Polskiej, którego celem było omówienie najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed branżą stolarki budowlanej, a także wyznacze…

Związek POiD zaprasza na XII Kongres Stolarki Polskiej 26 maja w Warszawie

Kongres Stolarki Polskiej to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Za jego sprawą cała branża stolarki budowlanej działa solidarnie, aby wyznaczać nowe drogi rozwoju. Wychodzi w ten sposób naprzeciw a…