Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Brama Presto 50 – nowość dla profesjonalistów

Brama dwuskrzydłowa PRESTO 50 to nowość w ofercie marki WIŚNIOWSKI. Przeznaczona jest do miejsc, gdzie warunki zabudowy nie pozwalają na montaż bramy segmentowej czy roletowej:  w budynkach nieocieplonych, gospodarczych, przemysłowych lub technicznych. Atutem bramy jest wysoka estetyka wykonania i solidne zabezpieczenia. Poznajcie bramę dwuskrzydłową PRESTO 50.  

Stabilna konstrukcja

Brama PRESTO 50 otwierana jest ręcznie, na zewnątrz. Standardowo została wyposażona w ościeżnicę montowaną w otworze i dwa symetryczne skrzydła. Składają się one z panela segmentowego o grubości 40 mm, wypełnionego pianką poliuretanową. Spawana konstrukcja zapewnia sztywność, odporność na odkształcenia i niezawodność funkcjonowania. Najwyższą jakość produktu gwarantują kształtowniki stalowe, jednokomorowe, bez przegrody termicznej, oparte na systemie Forster Presto. Kształtowniki produkowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska.

Solidne zabezpieczenia

Skrzydło czynne posiada standardowo jednopunktowe ryglowanie – zamek wpuszczany. Dodatkowo w bramach o szerokości lub wysokości powyżej 2500 mm lub na życzenie klienta montowany jest rygiel górny. Skrzydło bierne posiada ryglowanie dwupunktowe uruchamiane za pomocą dźwigni obrotowej.

Funkcjonalne rozwiązania

Bramę PRESTO 50 można wyposażyć w dodatkowe udogodnienia: drzwi przejściowe, kratki wentylacyjne, okienka czy panel aluminiowy przeszklony. PRESTO 50 może zostać w całości wypełniona żaluzją wentylacyjną – rozwiązanie takie dedykowane jest do pomieszczeń stacji transformatorowych.

Brama uszczelniona jest na całym obwodzie za pomocą uszczelek przymykowych, a między panelami znajdują się uszczelki międzypanelowe. Spawane, stalowe zawiasy zapewniają stabilność mocowania i zapobiegają opadaniu bramy.

Dbałość o estetykę

Panele bram dwuskrzydłowych PRESTO 50 występują w przetłoczeniu gładkim lub wysokim. Klient może wybrać kolorystykę RAL, Home Inclusive 2.0 oraz okleinę. Spawane połączenia są szlifowane i polerowane, ościeżnica i rama skrzydeł – malowane proszkowo. Listwy mocujące panele w skrzydle bramy montowane są na wcisk (brak widocznych elementów mocujących). To wszystko zapewnia estetyczny wygląd.

To tradycyjna, niezwykle estetyczna brama, którą poddaliśmy wielu testom w Instytucie Techniki Budowlanej. Jest wodoszczelna i odporna na obciążenie wiatrem. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania bramy segmentowej czy roletowej – podkreśla Maciej Perz, Menedżer Produktu WIŚNIOWSKI.

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI


Przeczytaj również:

Wkrótce kolejne webinarium dla producentów stolarki budowlanej

W ramach cyklu webinariów Związek Polskie Okna i Drzwi zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się w piątek 28 maja w godz. 11:00 – 12:30.  Tematem kolejnego webinarium będzie: „Stolarka budo…

XII Kongres Stolarki Polskiej. Relacja z wydarzenia

XII Kongres Stolarki Polskiej był wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim przedstawiciele branży, po czasach pandemicznych ograniczeń, spragnieni byli osobistych spotkań. W kuluarach tocz…

Związek Polskie Okna i Drzwi Partnerem debaty na temat szkolnictwa branżowego podczas konferencji pt. „Dekarstwo. Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu”

Związek POiD jest Partnerem wydarzenia organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wraz z Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Architektury BUDMA, które odbędzie się w formule online 4 lu…