Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Brama do zadań specjalnych

Brama składana V-KING to idealna propozycja dla miejsc, w których wjazd pełni strategiczną funkcję. Stworzona do intensywnej pracy, ultraszybka i wytrzymała brama doskonale sprawdzi się w centrach logistycznych, portach, na lotniskach, a także w innych obszarach przemysłowych wymagających niezawodności. 

Port w Tallinnie to największy kompleks portowy w Estonii, a także, jeśli wziąć pod uwagę łącznie ruch pasażerski i towarowy, największy nad Morzem Bałtyckim. Właśnie w tym miejscu zainstalowano aż 25 bram przemysłowych V-KING.

Bramę V-KING poleca również Zarząd Lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie. „Brama stanowi jeden z wjazdów na teren Portu Lotniczego i pracuje intensywnie w sposób ciągły pod dużym obciążeniem i w różnorodnych warunkach atmosferycznych. W trakcie dotychczasowej eksploatacji brama działała niezawodnie. Brama V-KING firmy WIŚNIOWSKI spełnia wszystkie nasze oczekiwania jakościowe i estetyczne” – rekomendują Radosław Włoszek, Prezes Zarządu oraz Mariusz Saługa, członek Zarządu KRAKÓW AIPORT.

Brama składana V-KING – alternatywa dla bram przesuwnych

Brama V-KING jest zalecana do miejsc, gdzie warunki zabudowy uniemożliwiają zamontowanie bramy rozwieranej czy przesuwnej. Będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku wąskiej działki, braku na niej miejsca lub podjazdu znajdującego się na wzniesieniu.

Brama jest konstrukcją samonośną – została zawieszona na słupach za pomocą specjalnych zawiasów i zespołów cięgien. Brama nie wymaga instalowania dodatkowej szyny w podłożu.

Szybkość i wytrzymałość

Brama ogrodzeniowa V-KING łączy zalety bramy dwuskrzydłowej i szlabanu, umożliwiając bieżącą kontrolę dostępu lub sterowanie ruchem. Została wyposażona w najszybszą na rynku automatykę, pozwalającą na zamykanie jej z prędkością na poziomie 1m/s. Jednocześnie jest niezwykle wytrzymała –posiada gwarancję na pół miliona cykli. Zastosowane w produkcji bramy V-KING materiały oraz rozwiązania umożliwiają jej pracę w trybie ciągłym.

Istotnym parametrem jest odporność na warunki atmosferyczne. Brama ogrodzeniowa V-KING została zabezpieczona antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe czy system DUPLEX.

Bezpieczeństwo i systemowość

W standardzie brama została wyposażona w 10 krawędziowych listew bezpieczeństwa. V-KING zatrzymuje się w momencie zetknięcia z przeszkodą i cofa do pozycji otwartej. Brama posiada dwa komplety fotokomórek oraz dwa wyłączniki awaryjnego zatrzymania. Spełnia wymogi normy PN EN 13241-1 + A1:2012.

Elementy ogrodzenia WIŚNIOWSKI to rozwiązania systemowe – wybierając niezawodną V-KING, zyskujesz pewność montażu bramy w otoczeniu innych, dopasowanych do niej elementów ogrodzenia. Komplementarność oferty producenta to oszczędność czasu Inwestora i stuprocentowa gwarancja dobrego designu.

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI


Przeczytaj również:

BUDUJMY razem dla pokoleń – zapraszamy do współpracy w ramach nowej kampanii!

Od dobrego montażu zależy nie tylko funkcjonalność okien, drzwi czy bram, ale również ich długoletnie działanie. Ta idea przyświeca akcji społecznej, którą prowadzimy już od 7 lat. W 2020 roku ten …

Ciepły garaż, ciepły dom – jak wybrać bramę garażową?

Polacy cenią sobie wygodę, dlatego wybierają najczęściej projekty domów z garażem wbudowanym w bryłę budynku. Tego typu pomieszczenia są zazwyczaj zintegrowane z pozostałą częścią naszego domu, a w…

Firma Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa Sp.z.o.o nowym członkiem POiD

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku Polskie Okna i Drzwi, firmę Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa. Sp.z.o.o. Promat jest przedsiębiorstwem wyspecja…