Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

…bo dom powinien być SMART – wywiad z Dyrektorem Generalnym BFT Polska

Kampania społeczna Związku POiD pn. WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ nabiera rozpędu. Jednym z jej partnerów jest marka BFT Polska, która stawia na rozwiązania SMART. Firmą zarządza Andrzej Trojanowski, który dołączył do grona ambasadorów inicjatywy. Czas poznać receptę na sukces tej znanej marki o włoskim rodowodzie.

Co składa się na sukces BFT Polska?

Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska

Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska: BFT Polska to przede wszystkim grupa profesjonalistów o gruntownym przygotowaniu technicznym i handlowym. Tworzymy bardzo zgrany team – każdy doskonale wie, jakie zadania ma do realizacji. W dodatku mamy zawsze na uwadze potrzeby naszych Klientów, dlatego stale podnosimy swoje kwalifikacje, poczynając od szkoleń handlowych, przez warsztaty techniczne z symulacją montażu, a kończąc na obsłudze sprzedażowej i posprzedażowej. Naszą mocną stroną są jednak nie tylko ludzie, lecz także bardzo dobre produkty. W dodatku możemy pochwalić się, moim zdaniem, najlepszym na rynku stosunkiem ich jakości do ceny. Szeroka gama różnorodnych wyrobów pozwala nam ponadto na obsłużenie najbardziej wymagających Klientów – zarówno zainteresowanych rozwiązaniami rezydencjalnymi, jak i przemysłowymi czy przeznaczonymi do wykorzystywania w przestrzeniach miejskich.

 

 

 

To nie łatwa sztuka trafiać w gusta i oczekiwania tak różnorodnych grup odbiorców. Jakie produkty z oferty BFT są zatem Państwa bestsellerami i dlaczego?

Andrzej Trojanowski: Mamy w ofercie szereg produktów, które podbijają polski rynek. Do rangi bestsellerów mogę zaliczyć z pewnością dwa nasze automaty do bram: jeden do rozwiązań przesuwnych – DEIMOS ULTRA BT A600 (przeznaczony do wyrobów o wadze do 600 kg) oraz drugi do skrzydłowych – PHOBOS BT A40 (idealny do produktów ważących do 500 kg, o długości skrzydła do 4 m). Ostatnio również do tej roli przymierza się automat do bram garażowych o wdzięcznej nazwie Botticelli Smart BT. Co więcej, w dziedzinie rozwiązań przemysłowych dysponujemy jednym z najlepszych szlabanów na rynku – Maxima Ultra 36, gdzie czas otwierania czy zamykania oscyluje wokół 0,7 s. Z kolei do zastosowań miejskich posiadamy największą ofertę zapór drogowych automatycznych, w tym również antyterrorystycznych.

 

Coraz większą popularnością cieszą się systemy automatyzacji dostępu do domu. Jakie korzyści daje zastosowanie takich rozwiązań? Ideologia SMART HOME wpisuje się w DNA Państwa działalności, prawda?

BFT Botticelli – napęd do bram garażowych

Andrzej Trojanowski: Zdecydowanie! Przede wszystkim wiąże się z nimi taka cenna wartość jak wygoda. Przy zastosowaniu naszej aplikacji U-CONTROL nie trzeba przecież szukać pilota, aby otworzyć bramę. Wszystkie udogodnienia posiadamy bowiem w aplikacji na smartfonie. Mamy możliwość nawet udostępnienia posesji zdalnie z dowolnego miejsca na świecie (np. w sytuacji, gdy zaplanowaliśmy rewitalizację ogrodu podczas naszej nieobecności) czy chociażby uruchamiania własnej bramy za pomocą lokalizatora GPS. To jedno z zastosowań, ale są również bardzo wygodne programy serwisowe, za pomocą których możemy zmieniać ustawienia i parametry oraz diagnozować urządzenie bram bez wizyty u klienta. Tego typu rozwiązania umożliwiają również zdalne skonfigurowanie pilota do bram i usunięcie danych z pilota, który został zgubiony.

 

Coraz częściej zwraca się uwagę na to, że nawet najlepszy jakościowo produkt nie będzie spełniał swojej roli bez dobrego montażu. Jak powinien wyglądać montaż wymienionych wyżej rozwiązań, aby móc w pełnić korzystać z ich funkcji?

Andrzej Trojanowski: Tak, to prawda. Dlatego firma BFT Polska od początku swojej działalności postawiła na współpracę z profesjonalnymi firmami monterskimi. Aby mieć pewność jakości usługi montażowej, zapraszamy instalatorów na cykliczne szkolenia. Składają się one nie tylko z części teoretycznej na temat zasad montażu, lecz także zawierają elementy praktyczne, w tym symulacje w warunkach roboczych. Nasz trener prezentuje uczestnikom różne przypadki, z jakimi może zetknąć się instalator i podpowiada szereg rozwiązań, które opłaca się w danej sytuacji zastosować. Takie spotkanie edukacyjne wieńczy zawsze egzamin. Wszyscy przeszkoleni otrzymują certyfikat oraz Karty Autoryzowanego Partnera BFT. Dodatkowo, dla ułatwienia montażu i poprawienia komfortu pracy, firma przygotowała dla instalatorów specjalną aplikację ułatwiającą dobieranie prawidłowych odległości dla montażu siłowników skrzydłowych – BFT EASY SET.

 

Czy dlatego zaangażowali się Państwo w kampanię społeczną WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ zainicjowaną przez Związek POiD?

Andrzej Trojanowski: Tak, idee, które promuje kampania, są nam bardzo bliskie. Dzięki współpracy ze Związkiem POiD i innymi partnerami akcji, możemy edukować odbiorców, jak ważnym elementem zakupu nowoczesnych i energooszczędnych produktów jest ich dobry montaż. Staramy się również w ramach zaplanowanych działań być wsparciem dla inwestorów podczas realizacji inwestycji związanej z wymianą stolarki otworowej, informując ich jednocześnie o możliwości dofinansowania m.in. z programu „Czyste Powietrze”.

 

Proszę nam jeszcze zdradzić, czy coś nowego pojawi się wkrótce w Państwa ofercie?

BFT – brama zdalnie sterowana

Andrzej Trojanowski: Firma BFT to włoska marka, która nieustannie rozwija swoje portfolio produktów. Praktycznie co miesiąc wprowadza nowy wyrób albo modyfikacje istniejących rozwiązań. W najbliższym czasie do oferty BFT dołączą podziemne siłowniki do bram skrzydłowych – ELI. Będą dostępne zarówno z silnikami 24V, jak i 230V o standardowym czasie otwierania oraz modele szybkie (Veloce). W ostatnim czasie asortyment BFT wzbogaciły: siłowniki na wąskie słupki – w wersji do bramy oraz furtki E5 BT A12/18, oraz siłownik chowany w słupek (z działu automatyki do bram przesuwnych) HIDE SL SMART BT A do 150 kg i 300 kg masy bramy.

 

Jak będzie wyglądała firma BFT Polska za kilka i kilkanaście lat?

Andrzej Trojanowski: Za każdym razem, kiedy patrzę w przyszłość, widzę naszą firmę jeszcze wyżej wśród czołówki. Od lat zauważam duży progres w sprzedaży. Jednakże, przede wszystkim, stawiamy na jakość obsługi i profesjonalizm. Chcielibyśmy być postrzegani jako marka o dużym potencjale rozwojowym i technicznym. Kiedy widzisz markę BFT myślisz: jakość, szybkość i profesjonalizm w obsłudze, a przede wszystkim szkolenia dla monterów. Zachęcamy również młodych ludzi, którzy chcieliby zostać monterami do uczestnictwa w naszych warsztatach szkoleniowych. W dobie COVID-19 odbywają się one zdalnie, ale wszyscy mamy nadzieję do szybkiego powrotu do „normalności”.

Redakcja: I tego właśnie życzymy. Dziękujemy za rozmowę!
Andrzej Trojanowski: Dziękuję.

 

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl


Przeczytaj również:

Targi FENSTERBAU FRONTALE coraz bliżej!

Już wkrótce Norymberga stanie się centralnym miejscem spotkań branży drzwi, okien oraz fasad. W dniach 19 – 22 marca 2024 r.  kluczowe firmy oraz eksperci z całej Europy będą oczekiwać na osobiste …

Relacja ze Szkolenia Technicznego w Ośrodku Badań Ogniowych ITB w Pionkach.

Związek Polskie Okna i Drzwi, był organizatorem Szkolenia Technicznego w Ośrodku Badań Ogniowych ITB, które odbyło się 27 listopada w Pionkach. Tematyką warsztatów była stolarka okienna i drzwiowa,…

Mama na obcasach. Jak kobiety z branży stolarki łączą macierzyństwo z karierą zawodową?

Według raportu „ Kobiety na Politechnikach 2019” – Budownictwo – studiuje ponad 35 % kobiet. Znaczna część z nich, po ukończeniu studiów, bądź stawiając pierwsze kroki w zawodzie, zakłada swoje rod…